Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz alkatraz3000 #9 üzenetére

    Mondjuk handrást én se tekinteném mérvadónak. Igazi kőgazdag fanboy, 0-ra szűkült látótérrel. És még paraszt is élőben....

    Amúgy a témához hozzászólva szerintem overkill egy i7 ilyen igényekre. Több szálon azért elég erősek az FX-ek is, és egy 10 perces effektek nélküli videónál nem hoz annyit a drágább proci, hogy megérje a felárat. SZERINTEM. Szóval ha költséghatékonyság akkor én maradnék az FX-nél. Hiába nagyobb a fogyasztás messze nem térül meg az intel. HA üzletszerűen csinálná, akkor más a helyzet.
    A RAM-ból tényleg sose elég. Ráadásul kártyából is inkább csak a megléte fontos ha van CUDA/OPEN CL támogatás. Tehát a kártya megléte óriási különbséget jelent, míg nem profi kártyák (tehát nem FirePro vagy Quadro) között alig van különbség. Legalábbis ez a tapasztalatom. Pl egy olcsó C2D-s laptopon amiben van dedikált gpu sokkal jobban megy a képrender catiában mint a jóvel erősebb i7-es ultrabookon dedikált nélkül.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák