Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Skynet258

    veterán

    Csak átfutottam, de például a bicajosoknál/gyalogosoknál is szigorítottak? Illetve nem, ez így rosszul hangzik... én is vagyok gyalogos is, és bicajos is. Csak olyan hülye nem vagyok, mint akikkel nap mint nap találkozok a belvárosban: pirosra vált a gyalogos lámpa, erre elkezd átsétálni, de tényleg sétál, nem ám szedi a lábát. Én vagyok az autóban, dögöljek hát meg, ráérek és hasonlók. :(((
    Bicajosok meg nem ismerik a lámpa fogalmát, ha zöld ha piros, a kereszteződés azért van, hogy átszáguldjunk rajta, ugyebár.

    Nem, nem utálom őket, nem, nem vagyok felsőbbrendű köcs*g autós, nem, nem kívánok flame-et indítani, csak tényleg érdekel. Az autós fizessen már lassan azért is, ha elfordítja a slusszkulcsot, és persze szépen és okosan vezessek.
    De az öngyilkosjelölt idiótákra mikor szállnak már rá?? :U
    Mondom megint, nem általánosítok, csak tényleg olyan számban tapasztalom a fentieket (és még sok érdekességet), hogy az az érzésem, nem 5-10 hülyét kerülgetek nap mint nap, hanem nagyobb számban léteznek.

    https://geekpulse.hu

  • Skynet258

    veterán

    válasz VS461 #48 üzenetére

    Női vezetők: saját statisztikám alapján meg erősítem a dolgot. Ha valaki bénázik előttem, fékez a zöld lámpánál, átkacsázik a másik sávba és hasonlók... 90%, hogy nőt látok majd a volánnál.
    Félreértés ne essék, semmi bajom a nőkkel, 3 hónap múlva házasodok, és szívesen mosogatok, takarítok, hogy az asszonynak besegítsek; szóval nincs itt semmi utálat.
    De vezetni nem tudnak, ez (megint csak mondom: saját tapasztalat alapján) tény. Nem mind, mert vannak nagyon pro, pörgős, ésszerűen vezető hölgyek is, de ebből van kevesebb. Sokkal kevesebb.
    Másik ami már nem kapcsolódik össze a nemiséggel: vezetés közben telefonál. Na ezt elköveti nő, férfi, de az a közös bennük, hogy ilyenkor elfelejtenek vezetni. :W
    Erre kéne még jobban rászállni.

    Egyébként mikor már pár éve megvolt a jogsim, észrevettem magamon, hogy nem arra figyelek, én hogy vezetek, hanem arra, mit csinálnak a többiek. Merre fognak menni, ki vált majd sávot, mennyire vezet biztosan... és amikor ezt megemlítem olyannak, akinek sok éve van jogsija, azt mondja, igen, ez alap. Így lehet ugyanis elkerülni a (kisebb) baleseteket, én is már megúsztam pár törést ennek köszönhetően... :U

    Egyébként ez a gyorshajtás is összetett dolog - oké, van aki csak száguldozik azt kész, de van egy árnyaltabb oldala is...
    Teszem azt, én úgy szoktam állni a lámpánál, hogy egyesben vagyok. Sárgánál már engedem a kuplungot, zöldnél már el is indultam. Ehhez képest sokan: sárga... zöld... bevált egyesbe... és széééép lasssaan... elindul. 'Nyád. Ilyenkor az emberben szép lassan megy a pumpa, hogy mit tökölődik már ez ennyit, lehetne menni, de mégsem... Persze, hogy az első adandó alkalomnál megelőzöm, aztán vezessen sightseeing-et mögöttem.
    Neki mi jön le? Na a baromarcú siet, nem baj, úgyis vár valaki a veséjére, stb.

    Nem mind vezetünk egyformán, ezt elfogadom, de az is biztos, hogy van egy bizonyos százalék, aki fizikailag és szellemileg (reflex, helyzetfelismerés, kresz ismerete, stb.) nem igazán alkalmas a gépjármű vezetésére.

    Aki vezet itt Pesten a belvárosban, na az érti teljesen, hogy miről beszélek.

    [ Szerkesztve ]

    https://geekpulse.hu

  • Skynet258

    veterán

    válasz Tikakukac #63 üzenetére

    Így van, nem úgy értettem, hogy ahogy begurulok a pirosba, máris egyesbe rakom, hanem mielőtt sárgára vált (nem, nem vagyok jövőlátó, de azért rá lehet érezni a dologra :D ). De a lényeg abban van, amit mondtál, hogy "gyorsan" idulok (1.2-es Punto Classic, relatív a gyors fogalma, de a többiekhez képest még mindig jobban startolok általában).
    Így többen átférnek a lámpán is. De a nyakamat rá, hogy sokszor a dugókra (ami az elcseszett lámpák miatt van részben) rátesz egy lapáttal a sok olyan sofőr, akik szépen lassan meggondoltan indulnak... :U

    https://geekpulse.hu

  • Skynet258

    veterán

    válasz Tikakukac #91 üzenetére

    Remélem veszíteni fogsz, bár nem kergetek illúziókat. ;]

    https://geekpulse.hu

Új hozzászólás Aktív témák