Új hozzászólás Aktív témák

  • vanhalen

    senior tag

    Hát ez édes. Az alapötlettel még talán egyet is értenék, ha nem Magyarországon lennénk :) Amikor 20 éve versengés folyik rendőr és rendőr közt, ki hogy helyezkedjen, hogy a közlekedésiekhez kerüljön, mert abban van a nagy zsé, akkor nem kérdés, hogy ez a "fixbírság" miről szól: ellenőrzöttebben kerüljenek a bírságok összegei az államkasszába.

    Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy mindenki száguldozzon részegen, mindenkit lesz**rv@, vadállat módjára, de ha már átveszik a finn irányvonalat, akkor a finn realitás érzéket is át kellene. Baracska egy átlag állampolgárnak kivégzés, nem "büntetés" és akkor még csak a férfiakról beszélünk, mi van a nőkkel? Szerintem erre nincs felkészülve a magyar társadalom, hogy egyik napról a másikra sz@rj@nak egy ilyen törvényt a 2/3-ados urak odefönt. Valamiféle átmenet kellene. A finn példából kiindulva: ott is megoldották már vagy 30-40 éve, a Helsinki repteret pl. ilyen ittas vezetők építették közmunkában büntetésként. Most nem tudom, hogy van arrafelé, mert egy ideje nem követtem, de nemrég még úgy volt, hogy ha csak egy sört is ittál és lemeszeltek, 2 hónap közmunka (és ez mindenkire vonatkozott; politikusok és titkárnők, sőt rendőrök, polgármesterek, bankigazgatók is közmunkágtak, nem volt személyválogatás - lásd Stohl, vagy Tarlós az ittas gyerek gázolással óbudán)

    Kíváncsian várom, az utcán dohányzást mikor tiltják be és mekkora horribilis összeget/börtönt kap majd az, aki mondjuk hajnal 3-kor a full néptelen utcán leugrik a tesco-ba és útközben rágyújt. Chaplin-nek volt egy filmje, a diktátor. A lényeg abban is az volt, hogy az egyszerű emberek életének minden területére hogy tör be a politikai irányítás és milyen aránytalan mértékben.

    Lassan mi is eljutunk Dubai szintjére, ahol egy utcán elcsattant csókért félév börtönt kapsz te meg a csajod, a börtönben kinyírnak a kínaiak, de ha sikerül mégis túlélned örökre kitoloncolnak :F Jah. még ott nem tartunk.. de az irány már megvan.. végülis "európai" ország volnánk, vagy mifene :F

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák