Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    Minden tisztelttel, de az XP-s gépeket lehetett volna nem MS vonalon fejleszteni, úgy egy csomó eszköz és licensz költséget meg lehetett volna takarítani. Pl. a vírusirtók licenszeinek többségét...

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz mbalint987 #9 üzenetére

    Most nem tudok bővebben keresni, de ahogy nézem nem jelent gondot: http://lok.hu/2012/Horvath_Godony_Ubuntu_erettsegi.pdf

    Azt hiszem már az én időmben is lehetett Linuxot használni ecdl vizsgán, csak akkor nem foglalkoztam még Linuxokkal, így nem igazán figyeltem oda.

    Amúgy Kopi31415 jól mondja, az ingyenes nem ingyenes, az már ki lett fizetve ilyen vagy olyan módon. Ingyenesnek tűnik viszont azért, hogy rászokj.

    sanzi89: jah. Licenc. :)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz gyurkikrisz #16 üzenetére

    Nem értek egyet. A kevéssé hozzáértő diáknak mindegy mi elé ül le mert ha érdekli akkor meg tudja tanulni, ha nem akkor meg úgy is mindegy mi előtt ül mert csak röhögcsélni fog az órán vagy aludni.

    Fősuli első félévében Linuxos gépek elé ültettek minket infó órán, az egész évfolyamot. Senki nem kapott sikító frászt, pedig bash parancsokat is tanultunk szép számmal, meg pl. a gcc-t is próbálgattuk "helló világ" fordítására. Mindezt úgy, hogy teljesen vegyes tudású volt a társaság, akik közt olyan is akadt, aki még különösebben nem is használt számítógépet.
    Ide kapcsolódik még, hogy a szakdoga segédletek is mind az OOo-hoz lettek írva nálunk (akkor még éppen csak kijött az első pár LO), egy deka Word segédlet nem volt. :N

    Most lehetne kérdezni, hogy mi értelme volt Bash parancsok tanításának, de pl. éppen most implementálják a Windows 10-ben a Bash-t az összes kapcsolódó bináris programmal az Ubuntuból. :)

    mbalint987: egy tanárnak úgy is készülnie kell minden órára, egy kis plusz infó amúgy sem árthat. :) Egyébként saját tapasztaltatom az a laptopok terén, hogy ott inkább Windowsos driver probléma van. A régebbi gépeken az újabb Windowsokhoz nincs támogatás, az újaknál meg a régebbiekhez és valahol Win7-8 körül van meghúzva a határvonal.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Dr. Akula #27 üzenetére

    Mutass egyet, mester! :P Én mint Linuxos emberke, nem tudok mutatni neked egyet se, ami terjedne a szabadban.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz NorbeArt #39 üzenetére

    Nem merült fel, hogy raktok ezekre a gépekre mondjuk Debian-t vagy valamilyen iskoláknak, oktatási célra szánt Edu Linuxot? Röhögve elfutna rajtuk és akkor mindent lehet tanítani a programozástól kezdve egy modern oprendszeren. Csak akad 10-20GB szabad hely rajtuk egy második partíciónak. :)

    daa-raa: meghekkelni bármit meg lehet. Az említett Mint-es történetről igazán remek cikket hozott le a PH!, csak enyhén lett bulvár kategória. Egyébként a webszerver wordpress vagy milyen része volt a hibás, nem a Mint. Körülbelül annyi történt, mint mikor vírusos crackel szedsz le egy játékot valami névtelen torrent oldalról. Fut a játék, csak kapsz egy kis ajándékot mellé. :)
    Egy ilyen támadás bármivel megtörténhet.

    A zsaroló vírusról is volt most egy új cikk itt, szédületesen bulvár címmel. Fel is emeltem a szavam miatta.

    Amúgy úgy érzem nem jött át amit leírtam. Dr.Akula kollégával már volt néhány körünk ezekben a témákban, emiatt némileg poénnak szántam. ;] Természetesen vannak ilyen kártevők amiket mondasz, de totál nyugodtan fel is rakhatsz víruskergetőt, meg rootkit huntert Linuxra is.
    Egyébként a kollégádnak annyiban igaza van, hogy a Compiz tényleg fasza. :) Bár mondjuk a Win8-hoz képest _bármi_ igényesebben és jobb. :DDD

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #65675776 #41 üzenetére

    Ez nem ennyire egyszerű. Ha mondjuk ugyanaz a sérülékeny java, flash, stb. dolog fut egy UAC-s Windowson és egy kikapcsolt UAC-s, vagy UAC nélküli Windowson, akkor máris nem ugyanaz a helyzet. És ezt lehet tovább gondolni... Pl. androidon se lenne annyi kártevő, ha a google által minden hónapban kiadott hibajavító csomagok eljutnának a nem csak android refenece készülékekre is.

    A víruskeresők frissítését meg szerintem többnyire nem lehet letiltani, nem is lenne igazából értelme neki. :F Avaston pl. szerintem sosem lehetett tiltani emlékeim szerint, bár mondjuk a Windowsos MSE-n a frissítésekkel együtt azt is le lehet tiltani - sajnos.
    Amúgy jah, különösen az XP-s korszakra volt jellemző, hogy kb. mindenkinél tört Nod32 futott. Életemben nem láttam sehol eredeti Nod32-t. :N

    Viszont az animáció tiltása dolgot nem értem. Nem te vagy az első aki ezt írja, de nem tudom elképzelni ezt a problémát, hogy miért lassítaná a munkát néhány fasza animáció, ami egy kis igényességet ad a munkaterületnek. Lehet én vagyok lassú felfogású, vagy az a gond, hogy nem kávézok, de a munkámat nem az animációk fogják lassítani. - persze nem arra gondolok effekt alatt, mikor forog az egész desktop 3D-ben. Azt csak akkor csinálom, ha el akarom kápráztatni a Windows vizuális sivatagához szokott kollégákat. :D

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák