Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz CPT.Pirk #28 üzenetére

    Most épp nekem se törtek be a lakásomba, ez azt jelenti hogy nem is lehet, holnap se fognak? Már szerelem is le a riasztót... :D

    Olvasmány. Külön kiemelném ezt a részt:
    "3 – Windows malware cannot run on Linux.
    Not exactly, truth be told. Although their number is still pretty low, there are more and more cross-platform threats. This is due to the multi-platform frameworks which are available nowadays also under Linux. Frameworks such as: Adobe Flash and Reader, Java, JavaScript, Perl, PHP, Python, Ruby, etc.
    "

    [ Szerkesztve ]

  • #65675776

    törölt tag

    válasz CPT.Pirk #28 üzenetére

    [link]

    [link]

    De akár eleve fertőzött rendszert is lehetett már letölteni. [link]

    És ugye androidra is akad kártékony kód szép számmal, de ilyenkor gondolom az android nem számít linuxnak. Csak egy példa. (Mondjuk a Flash Player eleve egy instabil redva, tele bugokkal és ezekre épülnek is exploitok. Emiatt kellene elsősorban kitiltani a netről.)

    Az OSX mondjuk BSD-re épül, de ettől még ugyanúgy van rá vírus: [link]

    Ótvarosan nagy sztereotípia, hogy csak a Windowst fenyegetik a vírusok. Ez nem OS függő. Persze lehet homokba dugni a fejet. Amint elkezdene terjedni a linux az otthoni átlagfelhasználóknál, egyből lenne rá tömegesen kártékony kód is. Amíg elsősorban olyan emberek használják otthon, akiknek van némi ismeretük a témában, és odafigyelnek, addig tényleg nehezebb komoly eredményt elérni a támadóknak. A cél szinte minden esetben a felhasználó. Márpedig ha csak egyszer talál be a kód, abból nem lesz érdemi bevétele az írójának. Így meg sem írja, mert deficites, nem éri meg neki a rá fordított időt. Ez a legnagyobb előnye az 1%-os részesedésnek az otthoni gépeken.

    A Win-re írt egyik leghosszabb ideig aktív és veszélyes féreg, a Conficker is egy exploit volt ugye. Egy olyan bugra, amit már a féreg megjelenése előtt javított a MS. Csak ugye a sok felelőtlen júzer a még felelőtlenebb "szakemberek" javaslatára kikapcsolta a Windows Update-et, így a gépek jó részén nem volt telepítve a javítás. Ez is egy jó példa volt rá, hogy bármit tesz az OS fejlesztője, végső soron a felhasználón múlik, hogy biztonságos-e a rendszer, vagy nem.

    1999 óta nem volt vírus a gépemen, pedig elsődlegesen Windowst használok. (Nagyritkán megnézek egy linuxot.) Az ok nagyon egyszerű: ésszel használom a gépem. Ismerősöm linux gurunak tartja magát, mert már könnyedén tudja telepíteni az ubuntut. Ja igen, mert kb minden eddigi linuxos retket benyelt, és mivel irtani még nehezebb, mint bekerülnie a rendszerbe, ezért inkább minden fertőzés után újratelepíti az OS-t. Az utóbbi öt évben egészen jól megtanulta emiatt az ubuntu telepítését. Mást nem nagyon tud magáról a linuxról, de sokal jobbnak tartja a Windowsnál, amire az elsődleges indoka mindig az, hogy a Compiz mennyire jobb, mint bármelyik Windows felülete.

    Cikkhez: Most már legalább korszerű gépeken tudnak majd hülyeségeket tanítani az iskolákban.

    [ Szerkesztve ]

  • -Skylake-

    addikt

    válasz CPT.Pirk #28 üzenetére

    Pontosan az, amit daa-raa mond a #30-ban. Egy olyan OS-en aminek a jelenlete a consumer piacon mondjuk 0,1% alatti, arra megis ki es minek irna virust ? Ha holnaptol minden masodik ember ala linuxot raknal, akkor minden masodik virust linuxra irnak onnantol. Nem csoda, hogy nem tamadjak, kit tamadjanak ? Szo szerint elhanyagolhato a linuxot futtato gepek szama az atlagemebrek koreben.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák