Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andris05

    tag

    "PH!: Megoldható lenne, hogy az automatikus csatolás helyét a felhasználó adhassa meg? Ez egy remek dolog lenne, mert hálózati megosztásnál rögtön megjelenne a könyvtárban az éppen használt USB-s eszköz, és nem kellene külön ügyetlenkedni az eléréssel a NAS felhasználói felületén keresztül.

    QNAP: Jelenleg amikor egy USB-s eszközt csatlakoztat a felhasználó, akkor alapértelmezetten egy megosztott mappaként jelenik meg. Írási/olvasási jogosultsága csak az adminnak van, tehát neki kell beállítania a hozzáférést külső felhasználók számára. Ez elsősorban biztonsági okokból van így."

    Meg sem értette a kérdés lényegét... Ha rádugok a NAS-ra egy usb-s tárolót, akkor soha a büdös életbe nem lesz látható mondjuk egy laptopról, vagy média lejátszóról pl. NFS hálózati megosztáson keresztül. Ha a csatolt eszközt külön megosztom a NAS felületére belépve, akkor viszont, amíg a megosztást meg nem szüntetem, nem lehet lecsatolni az usb-s tárolót. Az én felvetésem az lett volna, hogy én tudjam beállítani az usb-s csatolások helyét
    pl. a share megosztott könyvtárba, és akkor a laptop, vagy média lejátszó is azonnal látni fogja.

Új hozzászólás Aktív témák