Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MZperX75

    addikt

    válasz Prof #371 üzenetére

    "A fogyasztas azert kicsit tul van lihegve,"

    Túl,de rendesen,többet pöfékel el az ember egy nap,50W-os izzókat éget feleslegesen ,akkor 10W-on problémáznak,de hát ez van,spórolni kell így is ökólábnyomot megnézném egy két reklamáló háztartásában.

    A fogyasztás mizzéria nem mindig egy átlag otthoni felhasználás körül forog,hanem ipari munkahelyi(ahol nem 1-2 gép hanem több száz vagy akár 1000 gép is van ott pár 10W-is gépenként nagy megtakarítás lehet)
    ,bár munkahelyen még nem láttam profi dVGA-t egy gépben sem ...ez is igaz. ;)

  • sb

    veterán

    válasz Prof #371 üzenetére

    Persze, ha másnál nem figyel rá az ember akkor nem sokat ér a fogyasztás önmagában.
    De épp ezért kéne figyelni rá.

    Asszem itt írtam korábban, hogy a házban lévő több elektronikai cucc CSAK standby-ban havi 2.5k-t visznek el, ami barátok közt is évi 30k. Ehhez konstans 70Wh kell. Ki lehet számolni, hogy pár 5-10W standby cuccból kijön hamar.

    Szóval lehet számolgatni, hogy hányszor 10Ft-ot takarít meg egy ilyen kártya, de kár, mert nem önmagában kell nézni. Eleve azért tartunk itt, mert ilyen irányba fejlesztenek. Vissza lehet nézni 5-10 évre, amikor az egyre nagyobb fogyasztású és teljesítményű cuccok jöttek. Ha most nem erre fejlesztenének nem erről a -20-40W-ról beszélnénk, amit eg 750 hoz a konyhára, hanem több 100W-ról.

    Másfelől meg az áramszámla a legkevesebb. Ahogy íod is: a táp/hűtés/zajszint/helytakarékosság, stb... önmagukban pozitív dolgok ettől függetlenül.

    MZperX75-nek (#381)
    Vitatkoztunk a Kaveriről, APU-król másik topicban. Épp ezért kellene a fogyasztásnak nagyobb jelentőséget tulajdonítani. Írod, hogy egyre nagyobb házak kellenek és trükkök a hangtalan hűtéshez.

    Mennyit eszik a Llano-d + a dvga? Milyen a teljesítménye? Játékban, másban?
    Én egy gyengébb LLano-t cseréltem le, ahogy írtam már korábban: G3420+7750. Max 90W. Játékban erősebb tiédnél, cpu-ben gyengébb, de nem sokkal. Max ha 3D rendert nyomsz, de nem hiszem...

    Itt van ITX-ben, egy szirszar TX3-al minimimra szabályozva 700-800rpm körül, 7750 ventije is újraprofilozva: 20%, terhelve is max 30% a gyárilag idle 40% helyett.

    Kényelmesen elfért egy 20x21x24-es házban.
    Kvázi hangtalan.

    szerk: A másik példa amit írtam a desktop gépem. Tuningolt Phenom+GTX460 vs tuningolt i5+7850.
    300-350W-ból 150-160W tipikus fogyasztás játék alatt. Lehet, hogy áramszámlában ez sem ver még oda, de itt már érezhető, hogy hűtéssel, táppal nem kell vacakolni. Phenom előtt 400W-os tápról váltottam 550W-osra. Most 160W-os terhelés mellett 700rpm-en pörög a táp. Csumpi kis cpu hűtő is lehúzva minimumra tuning mellett.

    Akár nagy akár kis konfigot nézünk, azért vannak jelentős különbségek. És nem kell visszamenni a C2D/C2Q-k korába, ahol nyilván még drasztikusabbak lennének az eltérések.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák