Új hozzászólás Aktív témák

  • Plasticbomb

    addikt

    Ez a hűtés probléma fennáll majd minden notebooknál (többek között ezért tud menni a vita a gamer notebook szekcióban).
    Nekem egy MSI GX620X dolgozik kitartóan, és mivel a két véglet között használom (hol csak egész napos filmnézés van [munkahelyen], hol meg egész nap játék [otthon]...) így viszonylag tartósan vannak azok a pillanatok, amikor szinte nem is kéne melegednie, és amikor meg fűtmintazállat! Nos ennek megoldásán már töprengtem, esetemben pl egy testvér notiból (GX630) kivenni a bordát ( valamiért abban voltak oly kegyesek full rézből gyártani a szinte teljesen megegyező elemet, míg a GX620 meg csak aluból kapta ugyanazt a bordát. Sajnos, hogy mégse lehessen ezt csak úgy megtenni, a GX6320ban a processzor egy másik ponton van, így emiatt az a hőcső, ami a procitól szállítja a hőt, más szögben áll. Érdekességképp, a két gép között a borítás nagyrészt csereszabatos, egyedül a billentyűzet rész nem jó, az is csak azért, mert a proci a két gépben más vann, ezért ezek a csavarok máshova vannak bele nyomva.
    De mivel közben az ennél a típusnál jelen lévő típushiba előjött, és a lcd tartó sínek eltörtek, a hűtés móka pasztázás után háttérbe szorult. Előbb kell találnom olyan szakit, aki elég erős fémből tud nekem megfelelő pálcákat készíteni. Eddig nem jött össze. Lakatosoknál gyak nincs olyan élhajlító, amivel ilyen szöget ennyire élesen tud hajlítani...

    ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

Új hozzászólás Aktív témák