Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • B.Ricsike

    őstag

    Sziasztok.

    Sok kérdésem lenne egyszerre! Jómagam eddig Galaxy S4 Minit és egy iPhone 4S-t használtam.
    Az i-telefon teljesen jó, imádom, de a Galaxy és az Android az utóbbi évben nagyon megutáltatta magát.
    Végkifejlet: Csere!

    Szóval úgy döntöttem, céges telónak az S4Mini helyett egy Lumia 930-asat fogok venni. Tetszik a WP rendszer, ahogy kezelgettem eddig, nagyon meggyőző volt. Logikus felépítésű, gyors, folyamatos.

    Szóval érdekelne minden kezdő dolog az Androidról WP 8.1-ra veló áttérést illetően!
    Mivel séges a teló legfontosabb, hogy az adataimat át tudjam vinni teljes egészében!

    Másik, hogy a teló állandó szinkronban legyen, és töltse a készített képeket a számítógépemre vagy felhőbe, ez a munkámban nagyon fontos. Valamint Gmail folyamatos olvasása, és Office doksik gyors kezelése.

    Harmadik, hogy megbízható legyen, ne fagyjon, akadjon, azt csinálja, amit én akarok! Könnyű legyen kezelni az üzeneteket, névjegyeket, email-eket!

    Nagyedik: Szerintetek jól választok?

    Köszönöm előre is! Ha nem itt, akkor privátban is adhat tanácsokat bárki, ne itt a topik legyen tele ezzel!

  • B.Ricsike

    őstag

    válasz jengab #2813 üzenetére

    Nagyszerű!
    Régóta használom az Androidot, de most kicsit elegem lett belőle, és főleg ebből az S4 mini-ből. Zsebemben bekapcsol, telefonálgat magától, önálló életre kell. Cégtársam sima S4-rt vett, azzal is csak a baj van. Lehet egyébként a Samsung hibája, mert egyre sz*rabb telóket csinál, de most nagyon felment a pumpa. A WP tetszik, a teló is teszik, és remélem, ugyanolyan jól kezelhető, egyszerű és megbízható, mint az iOS.

    Egyébként ti mit emeltek ki előnyeként? Mik azok a dolgok, amivel még többet ki lehet hozni egy WP-s telóból, miért szeretitek jobban, vagy miért tartjátok jobbnak, mint mást? Elfogultság nélkül! :)

  • B.Ricsike

    őstag

    válasz Hobbbyt #2833 üzenetére

    Igaz, ez nem az S4 topic, de ha fele annyira megbízható ez a Nokia, akkor már jobb!

    Lehet a társam rossz példányt fogott ki, meg én is, de benyomódik a zsebében, napi 3-4szer kifagy, sokszor annyit ír csak, hogy "Nincs regisztrálva a hálózaton", és töméntelen ilyen dolog. Ez már nem is apróság, mert ugye alapjaiban rombolja le a telefon valódi funkcióját, mégpedig a telefonálást. Nem beszélve arról, hogy néha önálló életre kel :(( Magától lépked be alkalmazásokba, vagy menükbe,és csak az a megoldás rá, ha újraindítjuk, vagy kivesszük az akksit. Nekem az S4 Mini dettó. Szal lehet pont rossz szériákat fogtunk ki, de botrány! Minek a 200 ezres telefon, ha használni nem lehet normálisan?? Vicc!

    Annó én 3 évig használtam a sima Galaxy-t, a legelsőt! Az nagyon frankó volt, szerettem, azt csinálta csak, amit mondtam neki! Igaz, voltak néha megingásai, fagyásai, de elviseltem, lassúságbeli problémái, de el lehetett viselni. Őt váltotta az iPhone, mert ki akartam próbálni, mit esznek rajta, és hát megértettem! Teljesen más világ! Soha nem cserélném le!
    Viszont céges telót kellett vennem, és ismét Android felé kacsintottam. Mondom legyen ilyen is, olyan is!

    Hát nagyon megbántam! Ezért most mielőtt egy másik telót akarok! iPhone-t nem akarok kettőt, így a WP került szóba. Olvastam kicsit a témában, rátaláltam a 930-ra, utánaolvastam, teszteket, videókat néztem, és azt mondtam, ő kell, adok neki egy esélyt! Ha minden jól megy, Hétfőn már nálam lesz! Igaz, nem akartam ekkora telefont, mert nem vagyok a ping-pong ütők híve, de talán ez még határeset! És jó, masszív hatása van.

    Remélem, nem fogok benne csalódni! A tesztek és az itt leírtak eléggé biztatóak, talán túl szép is, hogy igaz legyen, de én hiszek benne! Egy esélyt mindenképpen megérdemel, mert a Samsung mostani telóinál csakis jobb lehet!

  • B.Ricsike

    őstag

    válasz Hobbbyt #2846 üzenetére

    Ez az, hogy rajta van a minta!

    De nem hiszem el, hogy az iTelefon sosem csinál ilyet, a Samsungnak meg mintát kell állítanom, hogy ne kapcsoljon be, de még ez is kevés. Azért na, ilyen telefonnál ne legyen már ilyen!

    Persze, ha most a Lumia 930 is ezt csinálja, azt is hibáztatni fogom!

  • B.Ricsike

    őstag

    válasz Hobbbyt #2854 üzenetére

    De 2 telefonnál is?? Azért az fura. Nem hiszem! Mind az S4 mind az S4mini ezeket produkálja. Sajnos jó lenne ezt hinni, de nem hiszem, hogy két egyszerre vásárolt de különböző típusú telefon, szinte ugyanazokat a hibákat produkálja.
    Másik idegesítő dolog, hogy amikor elhúzom az ujjam a névjegyen, sokszor nem hívja az illetőt. Aztán elég idegesítő hogy elhúzom, írja hogy hívás, tartom a fülemhez, és 20mp múlva megnézem miért nem csöng, hát mert mégse vette a parancsot. Egy idő után ezt borzasztóan kiidegeli az embert. Pontosabban ez is.

    Szóval rengeteg bosszantó dolog van ezzel a telefonnal. Androdi meg Samsung ide vagy oda, 150.000Ft-os telefonok azt csinálják, amit én mondok nekik, ne szórakozzanak! Elhiszem, hogy nehezebb vagy szinte lehetetlen minden telefonhoz optimalizálni a Droid-ot, de ezek alapvető funkciók egy telefonnál, és ezeknek akkor is normálisan kellene működniük, ha semmi más nem is működik rajtuk!

    Ha minden igaz, ma 14:00-kor kapom meg a Lumia 930-at! Remélem fekete hátlapos lesz, mert akkor már használatba is veszem. Írok majd, hogy milyen az átállás, mik a tapasztalatok stb stb.

  • B.Ricsike

    őstag

    válasz #31733248 #2882 üzenetére

    Ha valamit nem lehet szeretni, azt nem lehet, ilyen egyszerű. Valami vagy jó, vagy nem. Ha egy használati tárgy nem képes ellátni azt az alapvető funkcióját, amiért az emberek 90%-a használja, akkor az a termék rossz. Sokat vitatkozni ezzel nem lehet!

    Én az S1-es Galaxy-mat imádtam, egyik legjobb telefon volt,pedig volt hibája bőven, de azt, amit elvártam tőle,teljesítette. Egyik kedvenc telefonom!

    De ezek, amiket most vettünk, hát minősíthetetlen! A gagyi 30ezres telefonok jobban használhatóak és pont. Sajnos ez a tapasztalatom! Lehet tényleg így belefogtunk mindketten, de akkor pechje van a Samsungnak, mert nagyon oda lett a bizalom.

    Amugy már itt van nálam a Lumia, de Nano SIM kell bele, és pont nem volt ott, ahol vettem, átküldtek egy másik üzletükbe, most megyek! Végül fehér lett! Ennek szép króm színű a széle, az tetszett benne!

  • B.Ricsike

    őstag

    Nos.
    Első napja a kicsikének hogy használom.

    Eddig tetszik, gyors, szép, problémamentes! (Kicsit nagy, de majd megszokom.)

    Első pár kérdés:
    Mindenképpen kell Microsoft fiókot csinálnom igaz? (Gondolom igen, mert nem nagyon akarja az alkalmazásokat tölteni/frissíteni)
    Ha hívnak, és leteszem a telefont, utána nem zárja le rögtön a képernyőt. Erre van megoldás?
    Ha hívnak, miközben beszélek, akkor kapok egy üzenetet erről. Na most hogy visszahívjam, kb 4-et kell kattintanom (üzenetek - rámegyek arra aki hívott - ott is ráklikkelek a nevére - és utána még egyszer, hogy tudjam hívni). Lehet valahogy gyorsítani ezen?
    Illetve, a fényképeimet egyelőre ne töltse fel sehová (pl google fiók). Ezt le lehet tiltani Vagy nincs is engedélyezve alapból?

    Egyelőre ennyi lenne a kérdésem!

    [ Szerkesztve ]

  • B.Ricsike

    őstag

    válasz leslieke #2938 üzenetére

    Nekem gmail-es fiók már regisztrálva van. Szeretném, ha mindent erre mentene továbbra is!

    Ha Miscosoft-os fióknak is a mostani, már beállított gmail-es fiókomat adom meg, abból nem lesz galiba? Tehát ha ezzel regisztrálok?

  • B.Ricsike

    őstag

    válasz aron1994 #2984 üzenetére

    Én 2010-től használom az Androidot. 2012-től iOS-t is egy iPhone 4S-en. 2 napja cseréltem a Galaxy S4 minimet erre a Lumia 930-ra. Kicsit az Android is bosszantott már de legfőképp a Samsung teló butaságai. Mind1 is. Nekem az Android-os teló a céges volt, szóval leginkább irodai dolgokhoz és sok telefonáláshoz használtam. Vagyis, használtam volna, mert nem mindig lehetett, szóval jött a csere és a Lumia 930.

    3 nap alatt, amit levontam, hogy bitang gyors! Logikus a felépítése, kicsit hajaz a főképernyő az iOS-re, mármint a használhatóság szempontjából, és nekem nagyon tetszenek a csempék! Nekem ami fontos, az az email-ek, illetve office valamit pdf dokumentumok olvasása, sms és telefon hívások. Néha Navigáció, de ami a legfontosabb, hogy csak azt tegye, amit mondok neki és ezt a lehető leggyorsabban.

    Na most ennek ez a telefon maximálisan eleget tesz! Már 3 nap használat után azt tudom mondani, hogy az én igényeim szerint, nagyon veri az Androidot! Nekem eddig bevált. A megbízhatóságot egyelőre nehéz lenne megítélni 3 nap után, tehát ezt egyelőre nem értékelem.

    Egyébként nálam a sorrend most: iOS, WP, Andorid

    Jelenleg az iPhone és az iOS a legjobb eszköz és szoftver nálam. Régóta használom és soha nem volt egyetlen panaszom se rá! Szóval az a legkiforrottabb. De a WP nagyon jön felfelé! Jó úton haladnak, van létjogosultságuk!

    Leginkább ahogy már előttem is mondták, azt kell mérlegelni, hogy te mire szeretnéd használni elsősorban a telefonod? Ha ezt leírod, talán jobban tudunk segíteni!

    Jah, és még mindig nem kaptam választ arra a kérdésemre, hogy ha engem hívnak, felveszem, beszélünk, leteszem, akkor miért nem zár le autómatikusan a billentyűzet, miért nem sötétül el? Nekem kell utána lezárni.

  • B.Ricsike

    őstag

    válasz Kavinton75 #3033 üzenetére

    Nemigazán van ilyen beállítás. Csak az időt tudod állítani, hogy mennyi idő mulva zárjon. Vagy a Soha-t kellene kiválasztani?

  • B.Ricsike

    őstag

    válasz Kavinton75 #3039 üzenetére

    Ez az, hogy ha engem hívnak, és zárva van a képernyő, akkor utána ha leteszem akkor nyitva marad.

Új hozzászólás Aktív témák