Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zull

    senior tag

    válasz Wa2x_ #34 üzenetére

    Ez a vonalélesség duma... Az a baj hogy geek emberek telizoomban nézik a képeket. A valóság ettől nagyon távol van. Az emberek fogják és feltöltik facebookra a képet, majd a kis 1440x900as kijelzőjükön, az algoritmus által leméretezett formában nézik meg. Ott meg ez eléggé keveset számít (számít persze, meg látszik is, csak elhanyagolható a jó fehéregyensúly, a jó kontraszt, meg a jó dinamikatartományhoz képest.) Mert még ha tudatosan nem is ismerik ezeket a fogalmakat az emberek, ezek befolyásolják leginkább a véleményüket egy kép minőségéről, nem az hogy a háttérben lévő fán látszanak-e a levelek.

    Sötétben lőtt képekre meg: Szerinted eközött a két kép között az a különbség hogy a nokiáé világosabb?

    S4: [link]
    720: [link]

    Szerintem az a különség hogy a nokiáén látszik valami, az S4esén meg semmi (bár azt talán még meg tudnám mondani a képről hogy az illető egy statívot próbált lekapni)

    Amúgy meg ebben is benne van a HAAC (szóval a cikkíró itt (is) tévedett), azért mert mono attól még lehet nagy a dinamikatartománya. Itt is ugyan úgy áll a fent említett dolog, az embert szerintem jobban érdekli hogy hall-e valamit, és nem érdekli hogy sztereo-e vagy sem, mint ha csak nagy recsegést meg zúgást hall, de azt sztereoban.

    [ Szerkesztve ]

  • válasz Wa2x_ #34 üzenetére

    A kamerával én is egyet tudok érteni, azért vártam ezt a telót, hogy utódja lehet-e az N8-asomnak, de nem :(
    (Halkan jegyzem meg, hogy egyik lumia képétől sem estem még hasra...)
    Mellesleg hiányolok a tesztből éjszakai fotót ha már erős a led és milyen jók a fényértékek...

    Ami talán még ezeknél is fontosabb, hogy ne érezzem már ezen a cikken hogy androiduserírta khm stb. Ez nem erről szól...

    [ Szerkesztve ]

    >>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

Új hozzászólás Aktív témák