Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attisx

    addikt

    válasz tothbe #3376 üzenetére

    Leírom ide, hátha még is érdekel mást is.

    A lényeg, hogy kétféle szövegbeviteli mód között lehet választani mind a Mini 5 bétában, mind a Mobile 10 bétában. Az egyik az ún. "in line editing",ami az jelenti, hogy közvetlenül az adott weboldal szövegbokszába/ beviteli mezőjébe tudod a szövegeteket, címeket, stb. beírni. Ilyenkor viszont korlátozott a rendelkezésre álló karakterek mennyisége, csak azokat használhatod, amit az Opera felajánl, különösen a speciális karakter készlet hiányos. Továbbá nincs prediktív bevitel sem, amit személy szerint én szeretek használni.

    Amennyiben viszont kikapcsoljuk az "in line editinget", a telefon saját szövegszerkesztőjét használhatjuk, ilyenkor rendelkezésre áll a teljes karakter készlet, illetve értelemszerűen elérhető a prediktív bevitel is. És itt jön a Mobile 10 nagy gyengéje, ugyanis a Minivel ellentétben nem a normál, "teljes képernyős" szövegszerkesztőt dobja fel, hanem az egy soros input mezőt (mint mikor a Menüben új mappát hozol létre), ami nem is lenne gond, ha csak egy url-t, vagy felhasználó nevet/ jelszót kell beírni, ám egy hosszabb HSZ-t megírni nem épp kényelmes.

    Továbbá az sem tetszett, hogy nem lehet egy konkrét hozzáférési pontot hozzárendelni (legalábbis nem találtam rá módot), hogy automatice azzal kapcsolódjon a netre.

    Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

Új hozzászólás Aktív témák