Új hozzászólás Aktív témák

  • icons

    addikt

    Csak egy észrevétel:

    "Legnagyobb probléma a memory leak nevű hiba, ami annyit takar, hogy egyszerűen elfogy(elszökik) a RAM így a rendszer bezárja az alkalmazásokat, tehát a párhuzamos futtatás elég nehézkes ebben az esetben."

    Ez így eléggé pontatlan :).
    1: nekem pl nincs memory leak, ahogy ismerőseimnek se, tehát valami "... esetenként előforduló..." vagy valami más időre utaló rész nem ártana, mert ez nem mindegyik készüléknél jelentkezik :)
    2: a memory leak nem azt takarja, hogy elfogy, "elszökik" a RAM, hanem hogy valamilyen programozási hiba folytán nem semmisülnek meg olyan adatok, amelyekre nincs szükség, így azok továbbra is a memóriában maradnak, mint "szemét" (már nincs rájuk szükség, és hivatkozás sincs rájuk).
    Az ok-okozati összefüggés a probléma :) a memory leak nem azt takarja, amit írtál, hanem (eléggé leegyszerűsítve) azt okozza.
    3: a "párhuzamos futtatás elég nehézkes ebben az esetben" részt pedig nem tudom értelmezni :) Arra gondolsz hogy több program egyidejű futtatása a gond? Szerintem szerencsésebb lenne az így írni, ha arra gondolsz, amire gondolok hogy gondolsz. Vagy legalábbis érdemes lenne odaírni, hogy minek a párhuzamos futtatása :P

Új hozzászólás Aktív témák