Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz dlaj #6 üzenetére

    MK-27
    Jelentem volt, de kettő nap után feladata a harcot. Vissza fizették az árát.

    PIONEER CT-506
    Sok éven keresztül szolgált hibátlanul. Időben adtam el.
    Nem érzek nosztalgiát miatta.

    Dire Straits-t ma is hallgatok. Kellemes emlékeim fűződnek hozzá.

    Visszatérve az alaptémához.
    Ha valaki sok vinyl lemezt gyűjtött, nincs is más lehetősége, mint megtartani a technikát. A kazettákat nyugodtan ki lehet dobni, de a lemezeket kár lenne veszni hagyni.

    Örököltem párszáz shellac lemezt. Lejátszani nem tudo jelenleg őket, de dolgozom a megoldáson. :K

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Upo #118 üzenetére

    A második bekezdésed, amiben a négyszög jel, négyszögességét elemzed, hibás megközelítés.

    A négyszög jel, pontos alakja telesen lényegtelen. Nem az alak, hanem az idő és jelszint hordozza az információt. Ha egy hullámhossz, annyira zavart, hogy élőbeszédet nem lehet átvinni már rádió kapcsolattal, a Morse jelek még vidáman átmennek.
    A mai adatátvitelek esetében már hibajavító megoldásokat is alkalmaznak.
    Tudom, az USB DAC esetében a digitális jelet szokták újra digitalizálni, ahelyett, hogy a rendes USB kapcsolatot használnák fel. (Persze egy ilyen eszköz nagyon olcsóbb lenne a bitpontos adatátvitel mellett, ezért jobb a digitális jel, kényszer digitalizálása. A kényszer digitalizálási hibák életet visznek a zenébe. A feldolgozási hibák megismételhetetlenek. ezért nem lesz unalmas a zene hallgatása.)

    PS:
    A Toslink kábel aranyozás nélkül, olyan mint a vadászrepülőgép tolatólámpa nélkül.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák