Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz alevan #226 üzenetére

    És szerinted mindenhol csak annyiból áll a munka, hogy Office doksikat szerkesztgetnek?? Mert szerintem nem. Vagy épp nálatok mki tabletről dolgozik külső monitorral és billentyűzettel? Mert egy olyan tippem is van, hogy nem.

    (#227) ceia: hát ez erősen szubjektív és ízlés kérdése, de nekem a második nagyon nem jön be, a harmadik se igazán. :N A Win8.x/10 logója szerintem "szép", a Start gomb is tetszik.

    @...(tudja) "otthoni júzerek" jellemzően ezt hozod fel mindig, hogy bezzeg otthon aztán senkinek semmire nincs szüksége, nem kell az emberek Windows és MSO se. Aztán mégis a többsége azt használja otthon és nem a másik platformot. Meg érdekes módon sokaknál van otthon PC, notebook is, nem csak okosteló és tablet. De persze te nyilván emberek milliói, milliárdjai helyett jobban tudod, hogy nekik mire van szükségük... Vagy talán eme ékes hsz-t tabletről írtad külső billentyűzetről pötyögve? :D
    "akármilyen külső háttértár csatolható" - pl. egy manapság kényelmes és divatos 2,5" USB3-as 1-3 TB-os?? Aminek ugye a gazdaeszközbe menő vége Type A és nem micro/-miniUSB, tehát még külön kábeleket, dokkolókat, USB hubokat, átalakítókat kelljen venni. Igaz pl. az SP 3-on aszem van Type A, de...nem beszélve a stabil áramellátásról, ami még néha notin, PC-n is kérdéses, nem hogy egy tableten...
    "tervezett elavulás"
    Arról én nem tehetek, hogy nem vagy tisztában a fogalmával, a mostani megvalósulási formáival...

    Illetve annyi a különbség, hogy amit én írok és itt a topikban más is állít, az a jelen (+ talán közeli jövő) és annak felhasználási szokásai, amit ti vizionáltok, az meg a (távoli) jövő, ami vagy megvalósul olyan formában (pl.tablet only), vagy nem. Tehát akinek bizonygatni kell jelenleg az igazát, az nem én vagyok. :N
    Másrészt nálad kilóg a lóláb újfent, mert igazából arról van szó, hogy minek PC, minek notebook és ugye minek desktop Windows, hiszen minden megcsinálható mobil kütyükön és éppen Androidon? Igen, minden? Érdekes módon a vállalati és a home felhasználás se ezt támasztja alá...

    Az elmúlt napok módszeres mocskolódásai alapján, meg kértem, hogy engem felejts el, nekem ne válaszolj, hozzám ne címezd a bizarr mondandódat! :U Ha annyira reagálni akarsz vmire, legalább azzal tisztelj meg, hogy másnak címezed, vagy egyéb megoldást keresel...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz alevan #249 üzenetére

    Én meg erre írtam, hogy nem mindenhol csak Office-ra használják a gépeket, elég csak műszaki területet említeni, vagy más tervezőtevékenységet.
    Azt meg nem hiszem, hogy ahol jártál mindenhol tablet + külső kijelző + külső billentyűzet kombó volt, de ahol én jártam ott se... :N
    Otthoni user meg jóval olcsóbban vehet x TB belső/ külső HDD-t a gépéhez, mint egy 128 GB-os tabot, ha éppen torrent, vagy archiválás igénye van. Mert szokott ám lenni. ;)

  • King Unique

    titán

    válasz alevan #252 üzenetére

    "még csak most kezdenek előtörni a köztudatban." - hát ez az, még gyerekcipőben jár nagyon ez a dolog és egyelőre a jövő és az is, hogy mennyire széles körben válik be. Amit meg én mondtam, az a jelen. :)

    Igen, jó dolog az ilyen-olyan online megoldás, de ha már külső HDD (telepakolva pl. ISO fájlokkal), akkor mennyivel kényelmesebb azt a notira rádugni, ami még akksiról is meghajtja. Sőt telepíthetsz rá egyszerre akár 5-10+ Linuxot is és be is tudsz róla bootolni.
    Továbbra is az arany középút a notebook, hiába kényelmesebb hordozhatóság terén a tablet, de korántsem mindenhova és mindenkinek alkalmas elsődleges, egyedüli (munka)eszközként. Ezt talán el lehet ismerni.

    (#253) Gusztáv: itt eleve nem kimondottan az SSD-ről és annak HDD-hez viszonyított tárhelyéről volt szó, hanem a tabletek általánosan karcsú tárkapacitásáról. És egy 128-as azért nem annyira olcsó.
    Ok, hogy elég ilyen-olyan feladatra a lokál 120 GB is, de gondolom nálatok se tablet + külső monitor + külső billentyűzet komboról megy a tervezés és gyártás, mert ez a lényeges kérdés? :)
    De nyilván azt sem kell ecsetelni, hogy egy notiba tehetsz SSD-t és akár az ODD helyére 2,5" 2 TB-os HDD-t is elfogadható áron, ami nem egy rossz dolog. Persze nem mindenkinek van ekkora helyre szüksége, de azért jól jöhet egy rétegnek és ilyen téren egy mobilkütyü, helyi, beépített megoldásokkal nem tudja felvenni a versenyt.

    [ Szerkesztve ]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz alevan #252 üzenetére

    A céges gépeinknél most jöttek be az ultrabookok. Semmivel nem kényelmetlenebbek egy tabletnél, de legalább rendes billentyűzete van. 6-8 órát elmennek akkuról.

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák