Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz GeryFlash #43 üzenetére

    vegyük észre, hogy most nem a saját véleményemről beszéltem, hanem az azbest által felhozott adatok alapján a munkaerőpiac véleményére világítottam rá. az egy mellékkörülmény, hogy a magánvéleményem ebben a kérdésben egyezik a piacéval.

    "Azok, akik a nyelvvizsga hiánya miatt (vagyis nincs még egy közép nyelvvizsgájuk sem) nem tudnak lediplomázni azoknak feltehetően annyit is ér a diplomájuk.": mint látható, ez totális nettó marhaság. nem csak azért, mert nekem sincs nyelvvizsgám és tudom, mennyit érnek a diplomáim (négy van), hanem azért is, mert a kiinduló kérdés az volt, hogy 40%-nyi ember nyelvvizsga hiányában nem kapja kézhez a diplomáját, mégis el tud helyezkedni. tehát te nyugodtan gondolhatod, hogy ezen emberek "annyit is érnek", a piac szerint ezen emberek értékes munkaerők és felveszik őket. A piac magasról tesz a téveszméidet meg a jogalkotók téveszméit.

    emellett azt is vegyük észre, hogy nem a nyelvvizsga ellen vagyok. pláne nem a nyelvtudás ellen. az ellen vagyok, hogy ez kizáró tényező legyen államilag, felülről erőszakolt módon. Ezt nem az államnak kellene hatalmi parancsszóval kierőszakolni, mert az soha nem működik, hanem a munkaerőpiacnak a lehetőségek differenciálásával. Ha azt látná a diák, hogy nyelvtudással bizonyíthatóan jóval többet fog keresni, önként és dalolva fog nyelvet tanulni. Viszont most azok a diákok, akiknek nincs szüksége nyelvtudásra, nem kapják meg a diplomájukat, tehát nem fognak termelni vele, de a költségeket kifizettük utánuk. Ez ökörség.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák