Új hozzászólás Aktív témák

  • ABE

    őstag

    válasz Aureal #5093 üzenetére

    Példának okáért nem véletlen, hogy rengetegen ragaszkodnak a Nokiához: évek alatt alig változik a szoftver kinézete és kezelése, megszokják, jó is az. Mondjuk nincs is sok dolog rajta, amit tanulni kéne. Akinek nincs igénye a változtatásra, mert nincs szüksége másra, mint amit egy S40-es Nokia nyújt, annak felesleges váltani, mert minek. De nem hiszem, hogy ez az operációs milyenségének kérdése lenne, hogy a kiinduló HSZ-re reflektáljak. Egy bármely érintős butafon kezelése is hasonló, mert ugyanúgy tudni kell, hogy kell kihelyezni a widgetet, hogyan kell tapicskolni a képernyőt. De ha mondjuk azt nézzük, hogy valaki szeretne pl. pár programot letölteni (ami már túlmutat azon, hogy gyári állapotában használja a készüléket), az Android még mindig igen jól áll, mert ott a Market, kettőt kattint, és máris van program. Úgy gondolom, sokkal inkább érdeklődés és nyitottság kérdése a megszokás és megismerés, nem pedig műszaki érzéké. Szóval abban teljesen igazad van, hogy ha valaki hadilábon áll az angollal, és mondjuk nem igazán van szükséges/igénye egy okosfonra, akkor ne vegyen DEFY-t, mert minek. Amiért leginkább szót emeltem, az az, hogy nem lenne szerencsés urban legendet indítani a fórumban, ami valahogy így nézne ki: "olvastam egy profi fórumon, hogy az Android egy nehéz rendszer, és ha nem vagy rendszergazda, ne is vegyél olyan telefont". :)

    (#5096) Halo

    Leírni a beállításokat? Haha! :DDD Akkor rakjuk inkább ki néhányunk telefonszámát, hogy hívásra házhoz megyünk beállítani a készüléket. :D De tényleg, aki ennyiért vesz egy telefont, és arra nem képes, hogy végigböngéssze a telefon menüjét és a használati utasítást, annak minek segíteni? Te mondtad: nincs olyan sok benne. Hát, akkor úgy gondolom, hogy bárki elboldogul vele, aki akar. Volt már jó pár hozzászólás, amin elhűltem, hogy bakker, csak egy kicsit kellett volna foglalkozni a telefonnal, hogy ne kérdezzék meg... Többek között ezért is (bocsi, hazudok: pontosan ezért) fejeztem be az első hozzászólás gondozását, mert úgy gondolom, hogy aki nem lusta kis időt szakítani a telefonra, annak annyi összegyűjtött infó elegendő, szükség esetén a fórum keresőjét/guglit/szótárat tud használni. De ezt akarni kell, aki meg szarik bele, és csak válaszért jön, annak lehetne lexikont írni, azt is leszarná.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák