Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Flashy

    veterán

    válasz Airforce01 #5370 üzenetére

    nem normális, de nem egyedi eset, nagyon úgy tűnik teljesen random hogy kinek mikor mennyi ideig tart mire talál pozíciót. (mármint ugye műholdakat általában talál, csak pozíciót nem tud megállapítani, a megtalált műholdak számának ellenőrzésére vannak progik, lásd lejjebb)
    nekem volt hogy hazasétáltam munkahelyről 20 perc alatt, folyamatosan látott 8-10 műholdat de pozíciót nem sikerült neki. úgy vettem észre, minél ritkábban használom a gps-t, annál lassabban talál pozíciót. sokat keresgéltem neten, igazi tuti megoldás nincs, vannak appok amiktől jobb lesz, másoknak rosszabb (vagy egyenesen factory reset), vannak más ötletek hogy az agps adatok letöltési helyét írjuk át a motoroláról google-éra, de ha lenne teljesen jó megoldás, akkor az lenne a keresési listák első helyén...
    én a GPS Test appot használom meg a GPS Signal Widget-et, az első több funkciós segédprogi, szerintem nem sokat segít (bár van opciója az agps adatok törlésére/frissítésére), csak elfoglalod magad a "radarkép" nézegetésével. a második jobb: egy 1x1-es widget mutatja hogy van-e már pozíció, nem eszik sokat, csak keresteti a jelet (ha nem fut gps-t használó progi, akkor nem is próbál pozíciót keresni ha jól tudom).

Új hozzászólás Aktív témák