Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tkazmer

    addikt

    válasz Waikiki #6 üzenetére

    sajnálatos, hogy neked ez gond, ugyanakkor én viszont bízom benne, hogy nem hogy így marad a rendszer (tehát vonathoz leszel kötve), hanem erre épülve alakul át az egész díjstruktúra, azaz ideális esetben:
    - az összes vonatjegy adott vonathoz kötött lesz
    - csúcsidőben drágább lesz vonatozni, míg csúcsidőn kívül olcsóbb
    sok országban használják ezt, és ennél jobb díjstruktúrát nehéz lenne kitalálni...

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • tkazmer

    addikt

    válasz Ringman #10 üzenetére

    a csúcsidő mindig az, amelyik vonattal a legtöbben akarnak utazni, ezt azért elég egyszerű megállapítani:)
    a lekésésekkel kapcsolatban: nyilván ebben az esetben, ha a máv hibájából történik a késés, akkor azért a máv a felelős (ergó neked nem kerülhet több pénzedbe).
    ugyanakkor a többlet jegykiállításokból készült statisztika alapján lenne egy objektív mutatószám arra vonatkozólag, hogy akkor mégis mennyibe került 1-1 késés (szumma késő utas szorozva jegyárral), így egyrészről lehetne rangsorolni a fejlesztéseket (ott fejleszteni, ahol a késések a legtöbb veszteséget okozzák az ingyenes pótjegy-kiállítások miatt), másrészről pedig ez a mutatószám elég jól számonkérhető lehet, tehát kiválóan beépíthető egy vezetői prémiumrendszerbe...

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • tkazmer

    addikt

    válasz Ringman #12 üzenetére

    csakhogy a 3-4 óra menetidejű vonalokon más-más szakaszon más lesz a csúcsidő.
    és ez hol zavar bármit is?

    a lekésést a máv cégcsoport előszeretettel keni cégcsoport más divíziójára
    amikor koncepcióról van szó, akkor ezek nem annyira érdekes kérdések:) egyébként meg azért szerintem ez a "rákenem egy másik cégre" szöveg jogilag eléggé támadható, tudom hogy ez a máv gyakorlata, de ha komolyabban foglalkozna vele egy joghoz értő, én nem hiszem, hogy megállná a helyét a bíróság előtt.

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Új hozzászólás Aktív témák