Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    válasz ollie #431 üzenetére

    Ha racionálisan leírod, hogy mennyiben nem veszem ki a részem most a közösből, akkor talán meggyőzhető vagyok. Jelenleg ha 1 M bruttót keres valaki, akkor durván 1,3 M a bérköltsége a munkáltatónál, tehát ez az, amit úgymond magának megtermel. Ebből az összegből nettóként megkap úgy 600 e Ft-ot. A fogyasztási típusú adókkal nem számolva még mindig több, mint a fele megy a közösbe (nameg a maradék 600-nak legalább 20 %-a fogyasztási adóként). Ha van 3 kiskorú gyereke, akkor már átfordul az egész, 600 megy a közösbe, és 700 marad nála.
    Mielőtt valaki elkezd hőzöngeni, az egyszerűség kedvéért számoltam kerek bruttó 1 M-val, nyilván nem pont ennyit keresek...
    Ellenben ha valaki bruttó 140e Ft-ot (a minimálbér kétszeresét, sok ilyen ismerősöm van, talán nem véletlen) keres papíron, de ugyanennyit kap még zsebbe is, akkor arányosan sokkal kevesebbet fizet a közösbe.

    (#433) wwenigma
    Nyilván racionális döntés azt elküldeni, aki fizeti az említett segélyeket és nyugdíjakat, utána nyilván sokkal jobb lesz a maradóknak... Tehát nekem közöm nincs az általad említett "átlagemberekhez", de a pénzem nem büdös? :F

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák