Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz rt06 #172 üzenetére

    és ddekany

    Az itt a gond, hogy az UAC 2 feladatot lát el, egyik a felhasználó basztatása, hogy olvassa el, amit leokéz, a másik meg a háttérben való futás megakadályozása. Mivel a felhasználót zavarja a basztatás, a teljes szolgáltatás lekapcsolja. Ugye mivel ezek nem szétválasztott dolgok, a háttér béli védelmet is bukja.

    Na most a Linuxos su -, vagy a sudo mentes rendszer használat nem rendelkezik ilyen basztató mellékhatással, így nem fogalmazódik meg a felhasználóban, hogy neki állandóan rootnak kell lennie.
    Persze biztos lesz, aki úgy gondolkodik, hogy már pedig ő most root lesz, élet és halál ura, de ilyennek csak egyszer kell kiadnia az rm -r parancsot rootként a gyökérben, onnantól majd megtanulja mi miért van.

    Nézzétek, véleményem szerint itt hamar felfogja az ember, hogy csak pár dolog miatt kell root jelszó, más dolgokhoz meg felesleges pluszmunka.
    A "desktop" területre szánt Linuxoknál már van olyan, hogy bundle manager, ahonnan root jelszó nélkül telepíthetőek a népszerű programok, mint böngésző, pidgin, gimp, stb.

    rt06 és a játékos hsz-em:

    Értem amit mondasz és igazad is van vele. Valószínűleg soha nem lesz olyan, hogy pikk pakk pöcre indul egy aktuális "komolyabb" Wines játék egy "desktop" Linuxon, csak azt akartam mondani, hogy vannak alternatívák, ha nyitott az ember.
    Persze ettől még meg kell tartani a Windowst, elvégre az való játékra. Nincs ebből semmi probléma, mai HDD kapacitások mellett elférnek egymás mellett.

    W666W:
    próbálj ki valamit, ami nem Ubuntu és nem Unity. Egy új világ fog feltárulni előtted. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák