Új hozzászólás Aktív témák

  • Crucio

    aktív tag

    Mostmár így két hónap folyamatos használat után megosztanám a tapasztalataimat, néhol Nexus 4-gyel összevetve:
    - Híváskor lefagy a kijelző ha egyszer már elsötétült a kép, szóval én nem tudom letenni a telefont, a másiknak kell, vagy le kell zárnom a kijelzőt (gombbal, nem elég a fülemhez rakni) és megnyitni újra.
    - Az edge vagy ie vagy hogy hívják egy fos. Rendszeresen újratölti az oldalt mikor újra megnyitom a telefont (kijelzőt lezárom, zsebre vágom, majd előveszem és újratöltéssel kezdi, bonyolultabb oldalakat még akkor is, mikor meg van nyitva és görgetek le, az ujjamra nem reagál, majd hirtelen refresh.. még az m.prohardver.hu-t is, azt csak kijelző lezárásakor)
    - Hogy a böngésző hibája-e vagy sem, nem tudom, de: mikor megnyomom a visszagombot, sokszor csinálja, hogy nem visszaugrik, hanem kilép a kezdőképernyőre.
    - A böngészés amúgy sokkal lassabb egy Nexus 4-hez viszonyítva, oldalbetöltéssel mindennel (azonos hálózaton)
    - Két héttel ezelőttig kb azt csinálta, hogyha megnyitottam a böngészőt és beírtam egy címet, akkor csak fehér képet mutatott. Ha két órát vártam sem töltötte be. Ilyenkor be kell(ett) zárni a böngészőt majd újra megnyitni, majd ha akkor sem, akkor újra bezárni és újra megnyitni, majd ha akkor sem... viszont ezt már szerencsére nem csinálja, nem tudom hogy most csak nincs hozzá kedve, vagy már javították.
    - Egész jó az üzemideje, nem ritka h napi pár órányi beszélgetéssel két napot is elmegy. Nem olyan jó, mint a Nokia 6303 az igaz, cserébe többet tud
    - Egész jó képeket és videókat készít
    - Jó a hangminőség
    - Levehető hátlap
    - Cserélhető aksi
    - Zenehallgatás nem egy nagy dolog rajta, abban a Nexus 4 jóval jobb
    - Jópofa, hogy mikor előveszem akkor mutatja az időt automatikusan, legtöbbször amúgy is azért veszem elő
    - Szerintem a gombok szar helyen vannak rajta, vagy csak nagyon megszoktam a Nexus 4-et
    - Nekem a Win10 (Mobile? most nem tudom hogy hívják) káosz, bár nem is nagyon ugrálok a beállításokban
    - Az Outlook néha nem frissít automatikusan, de ez ritka, amúgy jól működik
    - Naptár szinkronizáció tök király, értesít meg minden mikor történik valami
    - Számológép gagyi a Nexus 4 CM modjához képest
    - Telefonszám begépelése akadozik,
    - Hívás után mivel az egész kijelző lefagy, le kell zárnom és újra nyitnom a kijelzőt.
    - Van egy Lumia 520-as a családban, azon pattogósabb a rendszer jóval (tudásban nem, de sebességben pl a Nexus 4-gyel vetekszik az, legalábbis amíg csak a menüben mászkálsz meg telefonálgatsz)
    - Néha akad a gépelés a telefonon, de nem vészes.
    - Szép a kijelző, jót tesz neki a HD felbontás
    - Nem idióta üveghátlap, mint a Nexus 4-en ezért óriási + és óriási fenékberúgás az LG-nek

    Összességében nem olyan rossz, mivel én nem fizetek érte, szerintem nem nagy hibák ezek, jóval kevesebbek, mint egy hasonló kaliberű Androidos telefonnal (lehetnek, voltak tapasztalataim), de attól még gáz ez a képernyő lefagyás. Ja, frissítések mennek, továbbra sincs javítva, bár annyira nem zavar.
    Látom, hogy 30 ezer környékén már kapni (függetlenül), ennyiért nincs tapasztalatom más Androidos telefonnal, de ha használt is játszik, akkor egy Nexus 4 + új aksi ugyanennyibe fáj, és bár az Exchange nem működik rajta ennyire pöccre (ezt olvastam, nem próbáltam) de azért az egy jobb telefon (igaz az régi, lehet hamarosan tönkremegy, ez meg használtan kb ugyanannyi, és aksi sem kell).
    Cserben még nem hagyott, estig mindig kihúzta, még ha mobilnettel (LTE) is ment pl két napig. Sosem figyelek rá, hogy mikor merül le, néha még töltőre is elfelejtem felrakni. Fel mindig tudtam venni hívást, lerakni viszont soha kis költői túlzással, mert így jobban hangzik

    Ilyen melós, hívogatós, csörgetős telefonnak oké, minimális internetezéssel
    Az internetezéshez még annyit hozzátennék, hogy max két oldal szokott nyitva lenni egyszerre.
    Nexus 4-nél nem jobb, úgyhogy az is, ez is marad.

    6/10 mert korrekt cuccos
    ha majd nem fagy le a kijelző, akkor 7/10 lesz

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák