Új hozzászólás Aktív témák

  • sgery

    őstag

    Akkor most válaszolok midnenkinek:

    -Ezzel a fogyasztás mérővel dolgoztam.

    - A tv nem ledes hanem sima fénycsöves LCD. A leírásban ennél is max 190W van ahogy nézem, esetleg a bekapcsoláskor keletkezhet max hangerőn ekkora fogyasztás szerinte.
    A ledes tv kb fele ennyit fogyaszt a leírások alapján, de erről nincs tapasztalatom. Ha ez lefedi a valóságot, akkor évi 5,000Ft-ot lehetne megtakarítani napi 6 órányi tv-zéssel, de a ledes tv sokkal nagyobb felárat jelent, így ez hosszú befektetés lenne.

    - A tápok típusát holnap leírom.

    - A W/h cikk végén korrigálva, más is jelezte a hibás mértékegységet. Sajna rég volt fizika óra:)

    - Porszívót és mosógépet is pótlom holnap, bár a mosógépből csak egy nagyon régi típus van itthon. Bár szüleimnek egy egész új hipertudású van, majd azt is lemérem, hogy 1 mosás mennyi áram különbséget jelent. (amúgy index.hu-n van egy videó, ahol ezeket mérik)

    - Panasonic a mikró, csak elírás.. :)

    - Pc-nél csak a konnektorból felvett áramot mértem, hatásfok számítás nem volt.

    A hűtőre rádobtam a mérőt, 2 nap alatt 1 kWh volt a fogyasztás. Ez évi 9125Ft-nak felel meg, tehát szinte semmit nem fogyaszt :). Egyébként 180cm magas, alul fagyasztós levegő keringetős hűtőről beszélünk, ami tavaly ősszel kemény 75e ft-ba került, én se hittem el, hogy ezt tényleg ilyen olcsó.

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

Új hozzászólás Aktív témák