Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buherton

    őstag

    válasz #32839680 #92 üzenetére

    Fejlesztőként nem szereted a parancssort? :F Húhhaa.

    (#138) hcl: Egyetemi gép vírusos volt, persze XP volt rajta, de nem is az a lényeg, hanem az, hogy vittük pen drive-n nyomtatni, aminek hatására a pen drive-ra is rákerült a vírus. A vírusirtás pedig úgy ment, hogy Nautilus megnyit, katt a vírusra és shift+del. ;]

    (#141) raziel01: azért mert vannak nyitva portjaid, amiken keresztül be lehet jutni úgy is, hogy semmit sem csinálsz a gépen. Írd be a parancssorodba ezt: netstat -a | find "LISTENING"

    (#154) CharlieDrop:Egy biztos itthonra nem kellene. Pláne hogy most Thunderbirdot meg vmi OpenOffice-t használok munkahelyemen. RÉMESEK.

    És ez hogy kapcsolódik a Linuxhoz? Az írásod többi részével egyetértek. Egy kis szerencse is kell a Linuxhoz, hogy minden menjen elsőre, de saját tapasztalataim alapján sokkal nagyobb az esély arra, hogy rögtön minden elsőre megy, mint annak, hogy valami nem fog normálisan működni. Amilyen szívás tud lenni pl. az XP telepítés vagy most már a win7, amikor a drivereket össze kell vadászni a netről, nekem belefér a Linux.

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz raziel01 #161 üzenetére

    Egy gépnek asszem 65535 portja van (itt vannak a foglalt portok listája). Magát a gépet az IP címmel lehet elérni (domain név is végül IP-re fordul), viszont hogy gépen belül kivel akarsz kommunikálni azt a porttal mondod meg. Például nekem itthonra be van lőve egy Ubuntu szerver, aminek az IP-je 192.168.0.1 és van rajta jó pár alkalmazás, mint pl. deluge, aminek a default portja 8168 (vagy valami hasonló), de én átállítottam 1234-re, így én a böngészőmből 192.168.0.1:1234 címen érek el. Amit te láttál lista abba azok a programok vannak, amiket kívülről nyitott a portjuk, azaz kívül elérhető az a port, és egyéb úton módon be lehet jutni rajta keresztül a gépre. A böngészés például a 80-as porton megy, vagy az FTP 21-es proton megy defaultból.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz Dany007 #180 üzenetére

    Halvány lila f...gom sincs milyen parancsok léteznek egyáltalán, melyik mire való

    crtl + alt + t -> két tab, és ott a lista -> man <parancs név> ;]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz CaNNa3IS #373 üzenetére

    Ubuntu desktop és Ubuntu szerver fut nálam. Előbbi a laptopomon, utóbbi pedig szervernek kikiáltott PC-n. Ok? Nem akarok fizetni, nem szeretem a batch-ot, és már nem igazán játszok, de a legfőbb ok az a win8. Nem akarok hit vitát nyitni, de nekem egyáltalán nem jön be semmilyen formában sem a win8, és ezért a win7-t leváltottam Linuxra, mert előbb-utóbb váltani kellett volna.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz CaNNa3IS #394 üzenetére

    Win felhasználónak azt mondanám, hogy olcsóbb, mivel ingyen van. Ez egy átlag felhasználónak a legjobb érv. A többit fel sem fogja, és nem is érdekli.

    Azon gépen megy még ftp, ssh (of course), deluge, svn + apache, és gitolite ha nem hagytam ki valamit.

    Igen a batch mint script nyelvet értem. Hatékony meg minden, de valahogy még sem szeretem.

    Hát azért mondjuk egy skype elképesztően undorító, amit kifejezetten a win8-ra optimalizáltak. Nem mellesleg szeretem, ha olyan GUI-t használhatok, amely mellett nem érzem magam egy szerencsétlen agy halott debil birkának. Szóval nekem mindegy, hogy az oprendszer hogy néz ki. Ennyi erővel lehetne egy mezei command prompt is a felület, ahonnan a programokat indítod.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz HuMarc #434 üzenetére

    50% - Előretelepített XP/Vista/7/8

    Tévedsz, mert ezt is felszámolják, és az adott gépet kérheted előretelepített OS nélkül is, ami jó pár tízezer forintot jelent.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Új hozzászólás Aktív témák