Új hozzászólás Aktív témák

  • vadcoca

    tag

    válasz ddekany #793 üzenetére

    Vélhetően valamennyit tényleg mókolnak vele Ubiék. Legalábbis a testing-nek tényleg nem mindig minden állapota "használható" (nem igazi rolling, de ha kicsit odafigyel az ember, akkor azért lehet akként használni).
    Ha ilyesmire van igény debian alapon, akkor megérhet egy próbát a Linux Mint Debian Edition, odafigyelnek az ember helyett, még frissítés közben is fogják a kezét.

    Erre az odafigyelésre írtam, hogy kis tapasztalattal. Vagyis nem kell mindenáron frissíteni, néha érdemes várni egy pár napot. Ezt viszont sokszor könnyű felismerni: ha törölni akar valamit, érdemes megnézni mi az :) .
    Kolléga egyszer így nyírta ki az usb-modeswitch-et. Onnan már egyedül nem volt visszaútja (csak mobilnet) . Bevittem neki, dpkg-val belekalapáltuk, jó lett. De ha nem "next-next-finish" stílusban akarta volna használni a testinget, máig jó lenne.

    Vannak ugyan anomáliák, amik ennyire egyszerűen nem kivédhetők, pl. egy HP nc6220-on jelenleg is még a 3.2-es kernel megy a testing alatt, mert a 3.9-essel egyszerűen nem kapcsolt be a prociventillátor, így terhelés közben "kissé" meleg lett a helyzet. Tény, hogy favágó megoldás, de egy pillanatig nem kerestem mélyebben, hogy pont ezzel a géppel mi van (valószínűleg csak apm-et ismer, acpi-t talán hírből sem), de vissza a 3.2-t kész. Főleg, hogy a többi gépen, ugyanez a testing, 3.9-essel teljesen jól működik a ventillátor.
    De pont ugyanez a helyzet ugyanezen a gépen fennált ubi-val is, tehát azzal sem lennék előrébb.

    6x9 = 42

Új hozzászólás Aktív témák