Új hozzászólás Aktív témák

  • kispx

    addikt

    válasz fsb1000 #546 üzenetére

    Sehol nem hallottam olyat, hogy egy nyílt forráskódú ingyenes oprendszerhez csak nyílt forráskódú ingyenes programok érhetők el. (sem itt*, sem hup.hu*, sem ubuntu.hu ... etc fórumon sem). Nem látom azt, hogy akik ismerik a opensource világot, azok ilyeneket hirdetnek. (Viszont azt, hogy egy raklap program elérhető ingyenesen az =/= minden program elérhető ingyenesen && Van olyan szoftverközpont amiben csak ingyenes programok érhetők el. Ott helytálló, hogy onnan csak azokat lehet használni. (de ezt mindenki tudja, aki látott egy Ubuntu Software Centert vagy tudja, hogy mi a Stream)).

    *
    Számtalanszor látom leírva, hogy "a linux az jó, mert architekrúrálisan védve van a vírusoktól." Ezek után szoktam az adott személy wines topicban lévő tevékenységét is megnézni. És még sosem csalódtam. Viszont akik a Linuxos topicokban tevékenykednek (és nem trollkodnak), azoktól ilyen leírva sosem láttam. Szóval a kis offom mondanivalója, hogy akik egy ilyen alapdologban keverik a dolgokat érdemes megnézni a másik topicokban lévő hszeit, és úgy bekategorizálni az embert. Nagyon nagy arányban nem fog az ember csalódni.

    Az pedig, hogy mostantól több fizetős zárt forráskódú szoftver érhető el abban semmi kivetnivalót nem látok. Csak a platformra elérhető programok számát gyarapítják, és számtalan közvetett hatása is van. Az oprendszer fejlesztőinek a fizetése, az pedig egy külön világ. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák