Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz #32839680 #401 üzenetére

    1. Miért, minek a hibája lenne? :) Hiszen az OS tartalmaz drivereket. Persze másrészt a gyártóé is, de azok mondjuk opensource drivereket nem nagyon szoktak írni. Nade! Ha valamihez készült Linuxra nyílt driver 10 éve, akkor azt a hw-t még mndig ismeri az OS. S3-as, TNT2-es videokártyák, Palm M515, az 5-8 éves TV tunereim mind mennek vele. És egy tunerre nem szívesen adtam volna ki lóvét csak azért, mert a MS világban már nem lehet használni (a TV műsor meg digitális és analóg formában is színvonaltalan).
    Ha ezt meg lehet csinálni egy oprendszer alá, egy másik alatt meg nem, akkor nem kérdés, melyik a jobb rendszer ilyen szempontból.
    Ráadásul ipari cuccok esetén nem kifejezetten néznek szépen az emberre, ha a gyárban valami eszközben levő gépre nem lehet feltenni az újabb windózt, amit megkövetelne az IT biztonság, csak éppen azzal nem működne az a sokmilliós hardver, amit vezérel. És akkor jön a cumizás leválasztott hálókkal, meg hasonlókkal.
    Ugyanez Unix/Linux alapon meg csak frissítés kérdése lenne.

    2. Mondtam. Az elvet kritizáltam. Azt elvileg megértetted.

    "Minek kell terminal az Atmega fusebit íráshoz? AVR Studio tudja win alatt, úgy tudom linux alá is van.."
    Próbáld meg Parallel Programmerrel windóz alól ;) Pár ember már jelezte, hogy neki sehogy nem ment. Hivatalosan a Parallell Programerrel ugyanis nem lehetne fusebiteket írni :)
    Illetve a 3 gépem, amin van párhuzamos port, mind 10 év fölötti, azokon max. Win2000 lehetne.

    "maga a win8 nekem sem tetszik a sebessége viszont megkérdőjelezhetetlen"
    Megkérdőjelezhetetlenül tetűbb a céges Core i5-ös laptopomon, mint bármi más... :( Még a 7 is gyorsabb volt :( Az itthoni gépen IDE winyón volt az RP, szal az nem mérvadó.

    "Te is a rossz élményekből építkezel és ezért nem szereted, én is abból építkezek, "
    A 3.1 óta használok windózokat. Van miből.
    Linuxon is volt szívás, de ott az évek múlásával egyre kevesebb lett. Mostanra meg már olyan szinten jjól működik, hogy pár éve csak az.

    "Na azért ne túlozzunk, win alá is van app ami tud tempet gyalulni, "
    A hatékonyságát is nézzük csak, mert ahogy én tapasztaltam, a system cleanerek legtöbbször annyit érnek, mint halottnak a csók :(

    Codeblocks. Gondolom te akkor informatikát tanulsz?
    Mert ha igen, akkor egy informatikai irányú végzettséggel rendelkező embernek ne legyen gond, hogy le kell fordítani egy programot :)

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák