Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz kali #24 üzenetére

    Azért érdemes megnézni a lefedettségi térképet, hogy a Telekomnál mekkora hatalmas területek vannak 3G és 3G/HSPA nélkül. Harmad megyényi területekről van szó, ezek a buborékok akár több tucat települést is magukban foglalhatnak.

    Össze sem hasonlítható a Vodafone 3G lefedettségével. Én kifejezetten sokat utazom az országban vidéken. A párom Vodafone, én meg Telekom előfizető vagyok. A Telekomnál ha éppen nincs LTE elérés, akkor legtöbbször visszaugrik a telefon a kőkorszakba (GPRS/EDGE), míg a párom még mindig nyomja a 4-6 Mbps körüli stabil 3G-vel.

    Szóval jó dolog az LTE, de a Telekomnál probléma az, hogy ha LTE valami miatt éppen nincs, akkor sokszor 3G sem. Eléggé mellbevágó amikor LTE-ről hirtelen visszarepülsz az őskorba. És mivel a 3G fejlesztése már nem várható érdemben, ezért ez már így is marad.

    Az ilyen anomáliákról meg ne is beszéljünk:

    Akárhogy állítom a kapcsolót, nulla térerő van a településen. Egyedül a 2G-re mutat lefedettséget, de tapasztalatból mondom, hogy még az sincs. Elhagyod 100 méterre a falu határát és hirtelen már minden van amit akarsz, 3G, 4G, teljes térerővel. A falu egy síkság közepén van. A legnagyobb kitüremkedés talán a derékig érő vasúti töltés.

    Eközben a Vodafone lefedettségi térképén is látszik, hogy az összes hálózati típussal tökéletes. Még a 3G/HSPA is ki van építve a faluban (ez kb meg csak a faluban fogható).

Új hozzászólás Aktív témák