Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz derive #4 üzenetére

    Meg mindig nem latom, miben mutat ez a cikk tobb konkretumot a Via BS generatora altal egy idoben havonta ideboffentett PR cikkekhez kepest. *

    Van 2 abra, meg nemi mese hozzajuk?
    Eleg ennyi a befektetok tovabbi fejesehez?

    *: Atlag evente bemutattak valami aktualis Atomot vero uj processzort, amit aztan sosem lehetett kapni.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • Petykemano

    veterán

    válasz derive #4 üzenetére

    A Xeon Phi-re gondolsz?

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • nyunyu

    félisten

    válasz derive #16 üzenetére

    Attol meg hogy valami nem a mekbukba meg az ajfonba kerul, meg lehet nagyon sikeres.

    Azok engem mindig is hidegen hagytak, nem ertem, mi az a nagy hype korulottuk.

    Tizeneve specialis ipari PCkkel foglalkoztam, volt szerencsem vegignezni, ahogy kedvenc beszallitonk megszuntette a Celeron ULV 650-es ipari alaplapot, aztan Via C7 1GHz-re valtott.

    Jottek a szep szines PPTikkel, tele olyan abrakkal, mint a cikkben szereplok, hogy igy jobb, ugy jobb, gyakorlatban meg csak szoptam vele, mert a hozza valo chipset nem mukodott rendesen olyan "egzotikus" oprendszereken, mint a DOS.

    Mar attol kifagyott, hogy DEVICE=HIMEM.SYS, ha ez mond neked valamit. (ha nem, akkor ez volt a config.sys elso sora :DDD)
    Fuggetlenul attol, hogy eppen melyik DOS "disztribucioval", verzioval probaltam. (MS 5.0/6.0/6.2/6.22/7.0/7.1, IBM 7, DR 7.02, Novell, tobbire mar nem emlekszem)

    Win alatt max grafikus teljesitmenyben verte a modernebb Via chipsetbe integralt S3 akarmi a Celeron melle passzintott oskovuletet, processzor teljesitmenyben csunyan elhasalt.
    Celeron 650 sebesseget oszd el gyokkettovel, aztan megtudod, milyen gyors a C7 1GHz.

    Atom era kezdete (~2008 nyar) meg megvolt, kifejezetten orultem neki, hogy az akkor mar evek ota toketlenkedo Via kapott egy igeretes alternativat.

    Az mas kerdes, hogy kenytelenek voltunk a miniITX konfigoknal visszaallni a ketszer annyiba kerulo, es negyedannyit sem tudo Via Epia 5000-re, mivel az elso Intel D945GCLF lapok beszerezhetosege es a megbizhatosaga is botranyos volt. (10-bol 8 megdoglott fel even belul, de volt olyan, amit az osszeszereles masnapjan mar be se lehetett kapcsolni, gariztatni meg nem lehetett, mivel 2 havonta jott kb. 30db az orszagba)

    Utana mar nem hardveres vonalon mozogtam, nem kovettem oket napi szinten.

    Aztan a Via 2009-ben belengette az Atom gyilkos Nanot, egy evvel kesobb a Nano X2-ot, meg kesobb a Quad-Core-t, aztan valami CN-R-t, de nem emlekszem ra, hogy barmelyikbol lattam volna webshop polcarol leemelheto termeket, vagy ha netan volt is, akkor is a vele ekvivalens Atom tobbszoroseert.

    Nyugodtan guglizz rajuk.
    Nem hinnem, hogy a kulonbozo hardveroldalak beharangozo cikkeinel, meg egy-ket mintapeldanyt demozo teszteken kivul tobb infot fogsz talalni roluk.
    CN-R-rol konkretan csak azt a PH hirt talaltam meg, amit a fooldalon a processzor cikkekre 'Via' kulcsszoval inditott kereses is kidob

    Zenrol meg az a velemenyem, hogy majd ha kesz lesz, es lehet is kapni, akkor visszaterhetunk ra kategoria.
    Addig ugyanolyan mese habbal, mint a Via/Transmeta/Soft Machines/n+1. Arm designer prototipusait taglalo cikkek.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák