Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azopi74

    addikt

    válasz #56573440 #51 üzenetére

    "az alma már rég csinálhatott volna erre üzemet, de valószínűleg nem tudna olyan olcsón termelni mint a fox."

    Biztos hogy nem tudna olyan olcsón termelni, ugyanis a költségek közé beletartozik a tőkeköltség is (WACC) , ami, ha úgy tetszik, a befektető opportunity cost-ja (alternatív költsége), és ez nyilván az Apple esetében jóval magasabb, mint a Foxconn (vagy akár az LG) esetében.

    Dobnának is egy hátast az Apple részvényesei, ha Tim Cook bejelentené a közgyűlésen, hogy belevágnak az az 5%-os margint nyújtó készülék összeszerelő bizniszbe, mert még mindig túl jó a ROE és a ROA, tovább kéne rontani egy kicsit :)

    Így is eléggé gáz a ROA, a 2012-es 30%-ról 18%-ra esett vissza mára, ami persze nem a rossz jövedelmezőséggel indokolható, hanem annak köszönhető, hogy már 165 millliárd USD-t tart a cég kp-ben és értékpapírokban, és csak folytatja a felhalmozást, ami biztosan jó és biztonságos, konzervatív politika, de arról tanúskodik, hogy az Apple kezd egyre inkább kifulladni az ötletekből , nem tud normálisabb hozamot elérni új piacok nyitásával, csak egy szorgos és biztonságos pénznyomdává vált. Dehát ki is fizethetné a tőkét a befektetőknek, ahelyett ülne rajt, vagy befektetési alapként akar operálni? Annyira nem szép azért az a befektetési cash-flow, nem olyan nagy a hozam, ennyi erővel valóban akár tényleg belevághatna az összeszerelésbe is, bár ott a kockázat azért jóval nagyobb, mint egy államkötvénynél, és nem olyan könnyű túladni rajta, ha hirtelen szükség lenne cash-re :)

    [ Szerkesztve ]

  • Xing55

    csendes tag

    válasz #56573440 #58 üzenetére

    "embereknek két fajta valódi szükséglete van. az egyiket megeszi, a másikkal párosodik"

    akkor a minden félévben "pénisz növelő" felhalmozása annyira nem is szükséglet ugye? De ezek alapján kemény lehet az élet felétek. De mifelénk ha néha segítesz a rászorulókon, nem néznek ki a sorból és azt is ugyan úgy megteheted.

    "a jobb dolgok definíciója is elég szubjektív"

    Valóban, de rosszul fogalmaztam. Arra gondoltam hogy valami hasznosra pl ha sportra költik és ezért 100 gyerek tesz egy lépést az egészségesebb életmódért, már megérte. De írhattam volna oktatást, gyógyászatot, vagy akár mint a product red-et ahogy azt írták is. Többre tartok egy olyan vállalatot aki a saját pénzét a mások segítségre költi, nemcsak arra hogy egy lista tetejére kerüljön. Mondjuk ha jól tudom a google elég sokat költ tehetséges start uppokra, vagy innovatív kutatásokra. Vagy ha példát kellene felhoznom, ott a Red Bull, árulnak vmit amire nagy szükséged van azt is jutányos áron, de cserébe embert dobnak le a sztratoszférából, illetve megannyi extrém és egyéb sportra költenek.

    A Cisco meg az Oracle sem a "presztízsből" szedte meg magát ha jól tudom. Az msről nem nyilatkoznék.

    [ Szerkesztve ]

  • Xing55

    csendes tag

    válasz #56573440 #83 üzenetére

    Az a gond hogy azt olvasod amit szeretnél nem pedig ami oda van írva. Van aki megértette mire szeretnék kilukadni, hogy ülnek a pénzükön és annyi. Bár azt elérték hogy teremtettek egy vallást :) a Red Bull meg jó példa mert pl az unoka öcsém is azért nem a tv előtt gubbaszt még mindig mert látta hogy van aki biciklizésből is megél. Neki esélye se volt hogy odáig jusson, de legalább van ami foglalkoztatja, már megérte. Mellesleg nemhiszem hogy amit ilyen módon marketingre költenek az vastagon megtérülne. A termékükről amit írtam az meg irónia volt, még párhuzam az Apple-el és a két cég megítélése mégis más. Az meg hogy valaki vállalkozó nem jelenti azt hogy egy pénzhajhász paraszt aki átlép mindenkin. Pl a 6000 fős kis városunkban volt 1 ember aki szerette a kezilabdát, mostmeg NB1 élvonalába tartozó csapata van, és neki ez is volt a célja a vállalkozása meg csak egy eszköz volt hogy ezt megvalósítsa. Ettől függetlenül tele vagyunk gerinctelen cégvezetőkkel, de ne ezt tartsuk etalonnak. Mind1 nagyon eltértünk az eredeti mondandómtól. Mondjuk az nem tiszta ha támogatná az oktatást vagy sportot vagy mondjuk csinálna saját zenei fesztivált miért ne érné el a celközönségét.

Új hozzászólás Aktív témák