Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    válasz Isván #32 üzenetére

    Nagyon gonosz leszek, mert én is csak rosszat tudok mondani, pedig amikor megláttam a címet, majdnem ragadós lett az alsógatyám. (anno én is gondolkoztam az átszinkronizáláson mint műfajon, de normális mikrofon és hang híján nem lett semmi) Aztán jött 2-3 dolog ami miatt élvezhetetlen (lehetőség van jobban csinálni - nem lehet vele mit kezdeni sorrendben):

    - a recsegős hang (nem kell bekapni a mikrofont, nem fagyi :D ), ehhez a munkához nyugalom meg megfelelő hely és felszerelés kell, ha jó fejek vagytok (a hangotok alapján meg legfeljebb középiskolások) és biztos van az iskolában mikrofon (ami egész évben négyszer van elővéve: évnyitó, évzáró, ballagás, egy egyéb rendezvény) akkor valamelyik tanár engedi használni, sőt szerintem lesz ott keverőpult is meg minden egyéb hangszínt meg egyebet mókolni, és kész a sztereó, már előfeldolgozott-beállított hang; ha meg van iskolarádió, akkor az még inkább tökéletes hely a felvételre

    - a beleélés szinte teljes hiánya, a vonatnak hiányzik az erotikus női hangja, helyette olyan mint ha a takarító néni mondta volna fel septiben, és általánosan felolvasóestnek tűnik a szinkronizálás helyett, ahelyett hogy feszültséget keltene

    - a fordítás (persze ha az ember amatőr fordító, akkor akar inkább szöveghelyes maradni, itt pont jobban vette volna ki magát sok helyen ha elrugaszkodtatok volna a szó szerinti fordítástól és a jelentésre koncentráltok, PÉLDÁUL "Helló Freeman, volt egy csomó üzenetem a számára, de volt egy kisebb rendszerösszeomlás, még mindig a fájljaimat próbálom megtalálni" - itt a "helló" és a magázódás nagyon nem passzol össze, persze tudom angolban nincs magázás meg tegezés, de erre is érdemes legközelebb odafigyelni, akkor ha már magázódás akkor a "egy csomó" helyett "néhány" sokkal udvariasabban hangzik, és biztos volt még ilyen - de tudom nehéz szöveghosszt is egyeztetni

    - meg lehetett volna effektelni a HEV páncél hangját is robotosabbra, AKÁR Microsoft Sam jellegű szoftverrel felmondatni direkt, csak az élmény kedvéért

    - a 12 éves mutáló fiúk hangja: ez van, hozott anyagból dolgoztok, de nagyon kizökkent az élményből, amikor Einstein-fazon Pistike hangon szólal meg.

    Mondom mindezt úgy, hogy egy szépkiejtési versenyen nem hogy a selejtezőn esnék ki, hanem a közönség soraiból vágnának ki. De nem csak fikával jöttem, hanem segítő tanácsokkal is, remélem hasznos lesz ;)

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Tamás9x #97 üzenetére

    Nagyon off irány kezdődik:
    ha már itt tartunk hogy dobjunk össze manit, akkor értelmes kickstarter-alternatíva jöhet, amihez nem kell mindenféle szürke zónába vonulni.
    Mert ha a srácok bemutatóvideóban felmutatnak 5-6-10 értelmes szinkronhangot és megmutatják, hogy csak ez hiányzik hozzá meg egy kis hangcucc, akkor a havi adománykeretből szerintem megkapják a maguk részét. Például.

    Mert amúgy helyenként egész jól sikerült, az opposing forceban már a rádiós effekt komoly lett.
    Más kérdés, hogy egy szerintem élvezhető szintet még így se mutatott fel, hiába fejlődött sokat a HL1 szinkronhoz képest.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Isván #130 üzenetére

    Csak a végeredmény legyen olyan jó legalább, mint ami helyenként már felfedezhető volt :R

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák