Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz attila9988 #37 üzenetére

    Hmm, a kisdiáknak miért is kell 1.8-as C2D, 2GB RAM és 320GB-os HDD? Nem felelne meg egy sokkal szerényebb hardware is? (felőlem lehet az is Intel, tök mindegy, nem ez most a lényeg)
    Hol volt itt szó tisztaságról meg külcsínről? Ebből a tesztből csak az derül ki, hogy ilyen jellegű igénybevételnek mennyire áll ellen a noti. Én pedig azt mondom, hogy ez sehol sem életszerű. Sokkal fontosabb, hogy a dinamikus hatásoknak mennyire áll ellen. Továbbra is tartom, hogy ilyen "baleseteket" nem vészel át sérülés nélkül a gép, innentől kezdve mindegy, hogy működik-e még, vagy sem. Adatbiztonságról meg annyit, hogy ha már annyira roncsolódik szerencsétlen, hogy a HDD-t is nyomás éri, akkor régen rossz, az a szétverem kalapáccsal eset.
    Hol hoztam én szóba a Linuxot? De ha már voltál kedves ezt is nekem címezni, az M$ nem hülye, hogy 12$-ért adjon ilyen csomagot, aztán vérszemet kapna mindenki, hogy még ez is megéri, máshol meg dollár ezreket kér el ugyanezért. Így vagy úgy, de úgyis Windows fog futni a gépek jelentős részén.

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz attila9988 #41 üzenetére

    Elég az internet, semmit sem fog tudni letölteni és használni, mert az ilyen-olyan programok túlnyomó többsége Windows-ra készül. Naiv dolog azt hinni, hogy majd belevetik magukat a kisdiákok a nagy opensource közössége, az első dolguk a warezolás lesz.

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • dajkopali

    addikt

    válasz attila9988 #41 üzenetére

    a diákok szó magyarul kissé félreérthető, inkább hallgatókat kellett volna írnom :((
    ez a projekt elsősorban az egyetemistáknak szól: The current Student Laptop Project is aimed at providing 100,000 Laptop Computers to the students studying in Colleges and Schools in Tamil Nadu. Educational institutions, including Deemed Universities can also avail this facility.

    ugyanakkor: ELCOT has been implementing Linux Operating System in all its operations during the past two years and found it to be absolutely stable and reliable. Currently, ELCOT supplies all its hardware under Linux platform only. ELCOT encourages its buyers to procure the Laptop Computers only with the pre-loaded Linux Operating System. However, ELCOT also realises the need of the student community to test other operating systems. Hence, ELCOT pre-loads all the Desktop and Laptop computers with a virtualisation software called "Virtual Box". Virtual box software provides an exciting opportunity to install multiple operating systems within Linux. There is no need to reboot the system to either install a new operating sytem or work with multiple operating systems at the same time.

    Egyébként ez az állami cég maga is néhány éve tért át Linuxra, s nem csak erre az akcióra jöttek össze, hanem általános IT-szolgáltatók.

    Anélkül, hogy flame-et indítanék, azt azért érdemes meggondolni, hogy pl. a százdolláros laptop projektet is mereven elutasították Indiában.Nehéz nem feltételezni, hogy egyrészt a nemzeti büszkeség ennek az oka, másrészt a fejlettebb területeken hihetetlen sebességgel terjedő IT-kultúra (már exportálnak is tudást és szakembereket az USA-ba). Csakúgy, mint Franciaország, India is igyekszik - mert a körülményei lehetővé teszik - önálló IT-ipart létrehozni - már amennyire ez lehetséges, hiszen szükségük van a külföldi befektetőkre. Ezt azonban nagyon komolyan csinálják, elég a Dell ügyére utalni, a külföldi cégeknek pitizniük kell, az állam diktál. Megtehetik, hiszen egymilliárd fős országról, hatalmas piacról van szó. Pl. ez az önállóságra törekvés az egyik oka a Linux komoly állami támogatásának, s nem vmi elvakult Linux-imádat. Ha jobban járnának a Windowszal, azt választanák. Emellett, bár most nem néztem utána, egészen biztos, hogy még az állami szektorban (egy óriási államszövetségről van szó) is csak töredékrésze van a linuxos rendszereknek a windowsosakkal szemben.

    [ Szerkesztve ]

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • littlelion21

    addikt

    válasz attila9988 #58 üzenetére

    "...100 ezer diák számára kínálnak olcsó, linuxos laptopot..." - a cikkben van így szó szerint... :U

  • littlelion21

    addikt

    válasz attila9988 #61 üzenetére

    Hát nem tudom...holnapig eldöntöm,h bíróság elé viszem-e az ügyet...
    De talán elnézem. :)

  • FTeR

    addikt

    válasz attila9988 #72 üzenetére

    a) ha produktív környezetet nézzük akkor elég sok. mindenkit megkímélek attól, h felsoroljam a szokás dolgokat, amikre aztán felhozzátok a szokásos dolgokat, aminek végül az lesz a lényege, h ez is elég. mint, h ps-nek valós alternatíva a gimp, meg mso-nak az openofisz (mso családjában vagy 15+ app van, ezzel szemben ooo-ban van vagy 5), vagy van cad csak akármi, meg minek játék meg van doom. de hogy kicsit mélyebbre menjek, ma a liuxra a javat leszámítva nincs olyan platform, amire egyszerűen lehetne üzleti alkalmazást fejleszteni. nem mintha java akkora durranás lenne, az is csak addig volt kiemelkedő, míg a .net meg nem jelent. ó

    b) ezzel teljesen egyet étek. lásd ms-t hogy szétperelték a wmp miatt. ezután viccesen jön az az érv, h mennyi sok app van alapból benne.
    winen ól megfigyelhető, h mik azok a 3rd party appok, amik szinte minden win telepítésen megtalálhatóak (pl total commander).
    btw, winből frankón lehet közvetlenül dvd-t írni

    c) én azon az állásponton vagyok, h az os-nek egy egységes platformot kell biztosítania. ez a linuxból abszolút hiányzik, sőt, erényként értékelik.
    ms mellett csak annak van nehéz dolga, aki nagy akar lenni és akarva vagy akaratlanul az ms-el kezd konkurálni.
    én mint kis szoftverfejlesztő csak az előnyeit élvezem, mert kevesebb (harmad annyi vagy még kevesebb) munkából több pénzt keresek.

    d) azt sosem tartottam érvnek, h vmi azért jobb valamiben, mert kevesen használják. némi ellentmondást érzek abban, ha egy olyan érv miatt kezdenek használni vmit, ami annál jobban gyengül minél jobban elterjed.
    a vírus csak azért probléma winen, mert a sok hülye azzal kezdi a win használatot, h kilövi az autoupdatet vagy menet közben mindig elrejti a frissítéseket (pipa ki és többet ne jelenjen meg). a fertőzések 99,8%-a már javított hibát használ ki.

    az, h vannka területek, ahol hasonlóan jól vagy akár jobban teljesít, nme jelenti azt, h ettől már teljeskörű alternatíva lenni. legyen itt 2 példa
    1) nyilván te is meg vagy győződve róla, h fx minden szempontból jobb alkalmazás, mint az ie. holott fx-ből teljesen hiányzik a policy management (van némi gyenge extes probálkozás), ami egy tudatos vállalati környezetben kizáró ok.
    2) az amiért a többi piaccal ellentétben szervereken a linux értékelhető modon teljesít (lélektani 10% fölött van a részesedése), az a LAMP-os móka. a php és a mysql. a nagy páros. a szomorú valóság viszont az, h php minimális szinten* sem támogatja a tárolt eljárásokat. sőt, semmi másra sem képes, mint 1-1 egyszerű utasítást elküldeni a szervernek (alap insert/select/update/alter/create).
    *na, ez így nem igaz. van egy lib, ami 1 bizonyos eljárás, egy bizonyos módon való hívását lehetővé teszi. az ok rettentően prózai. egyszer vkinek szüksége volt, h ezt az 1 dolgot tudja és írt rá egy libet. azóta sem nyúlt hozzá senki. gyönyörű példa az opensource-os fejlesztési modellre.
    azt már csak halkan jegyzem meg, h php iis7-en jobban teljesít, mint linux+apachon

    e) nem.
    ugyan a hírek azzal voltak tele, h egy acticex-es nyelv kézség fejlesztő progi miatt bukott a dolog, a valóság az, h ez volt az utolsó csepp. értsd, még egy ilyen egyszerű apróság sem működik.
    arról volt szó, h bedőltek a rózsaszín ködnek, amit az egész magából árad, aztán fejbe vágta őket a szomorú valóság.

    a win sosem azért számított jónak, mert önmagában olyan fantasztikus sw lett volna. lásd, a katasztrofális w9x széria milyen jól elvolt. azért volt nyerő, mert a képességeivel megnyerte magának az alkalmazás fejlesztőket és azzal megnyerték a felhasználókat is.
    közeli példaként vegyük a konzol háborút. az xbox mint hw mondhatni elég silány lett. ezzel szemben a fejlesztők mégis jobban szeretik, szemben ps3-mal, amire igazi szevedés a fejlesztés. ezért is mondák, h annak ellenére, h elméletileg a ps3 erősebb vas, a játékok nem fognak jobban kinézni, mert seni nme fogja bele feccölni azt a plusz energiát a fejlesztésben. egyébként érdemes megnézni a játok natív felbontásait. a jobb hw ellenére ps3-on sorra kisebb a felbontás és kevesebb az AA.

Új hozzászólás Aktív témák