Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz CPT.Pirk #35 üzenetére

    Mintha a vezető Linuxerek hozzáállásával nem lenne probléma :U

    Stallman:

    Az eredeti célkitűzés ugyanis, hogy a nyílt forráskódú megoldásokkal a rendszer elhozza a szabadságot a felhasználóknak, ezzel szemben a fizetős, csak bináris (lefordított és nem szerkeszthető) formában szolgáltatott játékszoftverek nem ezt teszik.

    Szvsz a tag beleszerelmesedett egy ötletbe (nyilt forráskód) sikerre vitte, de már képtelen belátni szerelme tárgyának határait és felfogni, hogy bizonyos helyzetekben inkább árt mint használ eröltetni a nyilt forráskódot.

    Szvsz a Linuxnak jót tenne, ha az ilyen Stallmanféléket parkolópályára raknák, free vagy nem free a minőségi szoftverek lendítik előre a plattform szekerét

    J.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz hcl #74 üzenetére

    Amúgy Linux!=szabad szoftver, csak egy közülük. Sokféle licencce lehet szoftvert kiadni, szabadot is, nem szabadot is.

    Tisztában vagyok vele, de ha a Windowsos összehasonlítás merül fel, akkor az a csoda, ha nem mossák össze a Linuxot a szabad szoftverrel mintsem, hogy különbségeket tegyenek.

    A fene nagy forráskód-szabadság meg a PC-s játékost fogja legutoljára érdekelni. Legyen játék és késsz.
    Inkább játszom egy Starcrafttal Windowson-n mint egy freecraftal Linuxon és leszarom a fene nagy szabadságot. Stallman igazán lekophatna erről a témáról is (hasonlóan az Nvidia driverekről).

    Másrészt pedig, ha valaki ténylegesen hajlandó kiadni 5-11E forintot PC-s játék darabjára, ott bele fog férni az a tizenpárezer forint többletköltség a Win 7 HP OEM Licenszre, hogy aztán olyan platformja legyen ami elfuttat mindent ami megjelent PC-re és ne azzal az 5%-al kelljen bohóckodnia amit megjelentettek Linuxra.
    A többi csak műbalhé...

    J

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz julius666 #78 üzenetére

    A "parkolópálya" az nálad mit jelent? A szólásszabadság világában tudtommal mindenki akkora és annyi baromságot szajkózik amekkorát és amennyit csak akar, gyakran olvas az ember égbekiáltó agyatlanságokat ezen a fórumon is, mégsem köti hozzá az ide járó többi fórumozóhoz, hiába járunk egy helyre.

    Ja tudom, oda is akartam írni a hsz-emhez, hogy mivel nem egy cégről és nem alkalmazottról beszélünk, ezért nyilván nem lehet úgy parkolópályára állítani mint egy Windows fejlsztőt/evangelistát.
    De lusta voltam :)

    J.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Syl #92 üzenetére

    Aprón kb 15-ért megy, árgépen 25-ért. 33-ért nem volt ez egy jó vétel

    J.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz hcl #80 üzenetére

    "Inkább játszom egy Starcrafttal Windowson-n mint egy freecraftal Linuxon és leszarom a fene nagy szabadságot."
    Miért is? Tegyük fel ugyanolyan jó mind akét játék, akkor a logón kívül mi a különbség?
    És ha játszhatsz Starcrafttal Linuxon, az miért baj?

    De nem ugyanolyan jó. Ahhoz, hogy egy AAA kat PC játék jó legyen, rengeteg időt és munkát kell belefektetni, vagyis pénzt. A SC-ba ez belerakták, az Linuxon futó SC klónokba pedig nem.
    Wine-vel elfut a SC2 is Linuxon, de ez még nem változtat azon, hogy nem támogatott platform. Ha hiba van magadra vethetsz.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz MASSlag #82 üzenetére

    Ezzel az analógiával:
    Ha van pénze 5-11 ezer forintos játékokra, akkor belefér neki annyi többletköltség, hogy 7750 helyett 7850-et vegyen, és nem kell aggódnia, hogy megfelelő sebességgel elfut-e a játék.

    Akinek egy 7750-e van, az nem fog 5-11E Ft-okat adni új játékokért, mert azok kb el sem futnak azon a kártyán. Ha valakinek van egy 7850-e ne adj isten egy 7950-e mint Neked, akkor az szvsz sokkal nagyobb eséllyel fog pénzt adni egy játékért.

    Egyébként nyugtass meg, hogy a topp konfigodat nem Linuxxal kínzod ;]

    J.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Vladi #105 üzenetére

    Igazad van, ezeknél a régi játékoknál, ahol már semmi pénzt nem látnak a szoftverből lenne értelme kinyitni a kódot, de szvsz ez eléggé rétegigény. A játékok 99%-ánál nem lényeges a játékos szempontjábl, hogy nyitott vagy zárt a kód.

    Ha már a PG2-t hoztad fel, próbáld ki a Panzer Corpsot, nem fogsz csalódni. (PG1 és PG2 legjobb elemeit tartalmazza, modern köntösben, átgondolva)

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Vladi #144 üzenetére

    Szívesen :C

    Aztán ha végigtóltad a Panzer Corpst, akkor nekiálhatsz a DLC-knek (39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 east/west)
    ez további hónapokra leköt, utánna pedig neki lehet állni az Africa Corpsnak /ezzel még nem játszottam/, de állítólag még jobb mint az alap Panzer Corps.

    Jó játék volt a PG2 (2x végigjátszottam), de kellenek úz új impulzusok. minek egy hullát tákolgatni, amikor van friss hús is (jobb minőségben mint amilyen a régi valaha lehet)?

    A Corps mögött is van NAGY közösség és nagyon jó fejlesztők...

    J.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz hallador #161 üzenetére

    Amúgy annyira nem értelek titeket, mert úgy állítjátok be ezt, mintha ez a Microsoftnak 1 perc lett volna. Ott indult, hogy a microsoft anno, azért nyerte meg a piacot mert a legolcsóbb volt (Arról mondjuk), Ti sem beszéltek, hogy legalább ennyire gyenge is, minőségben stabilitásban (Win 3.1, Win 95). Ehhez képest ezek a Linuxok laposra kalapálják azokat a Windosokat játék szempontból is.
    Azért ennek is adni kellene 5 - 8 évet, mint a Microsoftnak is, a Steam is 1 - 2 éves projekt mégis mit szeretnétek?

    Win 95-98 korszakban a linuxok sehol sem voltak szoftvertámogatottság, használhatóság szempontjából. A Win 95-98 architekturálisan volt szar, fagyott is rendessen , ha meg volt pakolva kétes szoftverekkel, de Linuxra pedig pár vackon kívül nem is léteztek szoftverek, egy felbontás-/képfrissítés-állításhoz pedig már mestervizsga kellett. Ehhez képest a jelenlegi Linuxok kezesbárányok. Szerintem az olló a Linux és Windows között inkább zárult, mint nyílt (használhatóságban)

    Másik, hogy aki nem szeretne horror összegeket fizetni, tudom ha nagyipari környezetbe vesszük a Windows-t akkor nem is drágább, de valljuk be őszintén Magyarországon Minimum a Windows-ok fele nem legális, meg a szoftverek 80 % ami nem windows, a windows-ok aránya is csak azért ilyen fasza, mert a notebookon rajta van ugye, ha nem lenne, akkor kb ahova a BSA jár ott lenne csak hivatalosan megvett windows ugye?

    Honnan veszed, hogy a Winek fele nem legális? Mint mondtad, a legtöbb laptop OEM eredeti Winnel jön...

    Szóval ez megint ilyen jajjj de jó, a windows, nagyon fasza nem is vitatkozom, csak éppen, ha megveszed, meg a mindennapi szoftvereket is akkor annyiba kerül, mint a vas (Office, Winrar, TotalCommander, Vírusirtó, stb stb...), ha meg véletlenül dolgozol is vele akkor 2* annyiba.

    Manapság már eljutottunk oda, hogy a mindennapi programok beszerezhetőek freeware.

    Na akinek jó a Linux magyarázd már el miért kellene erőltetni a Windows-t? Erre jött rá a Valve is, ehhez nem kell hittéríteni, csak egy picit gondolgodni.

    Ja a másik magyaráztok itt a A Linuxos játékok annak valók akik szeretnek Hackelni, amúgy szerinted mennyiért vesznek meg 50 - 100 $-ért egy hivatalos játékot eltaláltad, k... kevesen (Magyarországon, Kelet-Európában, Közel-Távol keleten, Afrikában, Dél Amerikában, úgy a föld lakosságának 80 % nem veszi meg aki játszik), A windows alatt, mert az amúgy játékra is tökéletes ugye, mennyit kell hackelni, ha amúgy nem legális a játék szerinted, nem keveset... Tudjuk vegye meg....

    Linuxos játék valóban annak van, aki szeret hackelni :)
    Másrészt pedig azt sem tudod mennyibe kerül manapság egy PC-s játék... Elárulom 10990Ft a legjellemzőbb ár, 100 dollárért én még nem láttam játékot. Arra pedig külön kiváncsi leszek, hogy hányan fognak azok közül eredeti játékot venni, akik még a Windowst is lespórolják a játék-gépről.

    Nem gondoltátok át ezt, a történelemben bebizonyosodott, hogy az olcsóbb fog nyerni, Magyarországon biztos.
    Ez általában így van, feltéve, hogy az olcsóbb termék hozza ugyanazt a funkcionalitást és kényelmet. Jelenleg ez még nem áll meg Windows-Linux összehasonlításban, bár igaz, hogy az utobbi évtizedben inkább záródott az olló

    Az más kérdés, hogy az emberek mikor jönnek ré, hogy a Linux pontosan olyan jó általános feladatokra mint a Windows....
    Amikor ténylegesen olyan jó lesz..

    J.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Vladi #158 üzenetére

    Egyedül a pg2 animációi hiányoznak nekem belőle. Azt nem lehet moddal betenni? Hogy egymás felé forogjanak a unitok, meg robbanjanak ilyenek.

    Ez is jól moddolhaltó, sőtt megkockáztatom, hogy sokkal jobban mint a PG2 /bár ehhez a részéhez nem értek/ lecserélhetőek az egységek grafikái, a játék összes zászlója, egységek értékei etc.

    Jó játékot :)
    (Ha még nem tetted, mindenképpen próbáld ki az X-Com-ot, az is tuti be fog jönni)
    üdv
    J.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz CaNNa3IS #181 üzenetére

    A Windows sem kerül 30-50K-ba max ha drágán veszed vagy dobozost.

    És igen, onnantól kezdve, hogy valaki dedikált játékgépet épít, ügyel a részletekre (CPU/VGA/Mem, ház jó szellőzéssel), az nem fog nekiállni spórolni 15-20E forintot az oprendszeren úgy hogy komolyabb játékok 90%-át elfelejtheti, mert az ő "Linuxos-játékgépe" nem támogatott. Totális nonszensz

    J.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Sub-ZeRo #184 üzenetére

    Home Premium OEM az árgépen 25E, HW Aprón még jóval olcsóbb. Ha laptoppal veszed akkor pedig még kevesebbet dob a végfelhasználói áron, de nem is ez volt a hozzászólásom lényege, hanem:

    Ha valaki összedob 150-200E forintból egy játékgépet, akkor az az utolsó 15-20E forintot fogja lespórolni, vesz Windows helyett egy ingyenes Linuxot és kizárja annak lehetőségét, hogy az AAA kat PC játékok mindegyikét élvezni tudja (helyette megvan a játékok 10%-a Linuxra)?
    Nos az milyen játékgép, ahol eleve csak minden 10.-ik játék indul el?

    J.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák