Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • El Kebir

    őstag

    válasz Sh4rk #167 üzenetére

    "Monitoron és tv-n is jól érzékelhető, hogy a panelt frissítési adatnak a GTG (gray to gray) adatot adják meg, nem a valósat. megadnak mondjuk 4ms-et de a szines képnál az átlag 16ms-20ms között van. "

    jaj, ez komoly mellébeszélés :D , valójában nincs is színes subpixel, hanem csak "szürke" (két szélsőértéknél fekete és fehér), a színt a különböző színszűrőkkel érik... (a folyadékkristályok csak különböző szürke subpixeleket "készítenek")

    A gtg érték pont a "színes" váltások jellemző értékét jelöli... (tehát nem a legrosszabbat... és nem a legjobbat)

    " látnád a fekete átmenetet a kialvás és az új szin között."

    ... lcd-nél nincs "kialvás" amíg nem változik a pixel/subpixel értéke, addig ugyanazt a "színt" (vagyis ugyanazt a három "szürke" pontot, amiknek a színszűrők adnak színt) látod, ne kevered a crt-vel...

    az lcd-k egyik színből közvetlenül váltanak a másikba és pont ezért homályos, mert amíg nem váltotattak át teljesen addig a régi és az új szín között egy átmeneti helyzetben vannak, tehát leromlik a homogén színeket határoló élek élessége.

    A kevésbé statikus képek pont ezért homályosabbak, mert nagyobb az átmeneti tartomány egy-egy élnél, szélesebb sávban vannak nem teljesen átváltott pixelek, mivel a gyors mozgásnál a mozgó él mentén több pixelnek kellene átváltani a képfrissítés alkalmával.

    "Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

  • El Kebir

    őstag

    válasz Sh4rk #173 üzenetére

    "Mondjuk a megadott 4ms gtg, az egy filmnél átlagban eléri a 16-20ms-et. Így értettem."

    ha így értetted, az sem igaz, pont hogy a váltások nagyrésze belelér a gyári adatba, de a legrosszabbak nem, átlag 4ms mellett, a kisebb résznyi átlag alatti sebességű váltások miatt lesz homályos a kép. (az egyszerűen nem igaz, hogy 16-20ms lenne az átlag, inkább csak a maximum, vagy a legrosszabb váltások)

    talán ezért gondoltad azt, hogy össze-vissza vannak a sorok frissítve, mert tényleg a kép nagyrésze lefrissül, csak a kritikus színű váltások késnek, a válaszidő miatt lemaradnak a kép nagyrészétől.

    szerk.: ja a szín helyett helyesebb a "subpixel fokozat", tehát vannak olyan fokozatok amelyek között lassú a váltás annak ellenére, hogy a legtöbb váltás 4ms alatt lezajlik. (tehát ez a jellemző érték, amit megadnak)

    csak ez is olyan mint a játékoknál az átlag fps, ami hiába jó, ha sokszor "akad", mert a min fps értéke rossz... :)

    [ Szerkesztve ]

    "Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

  • El Kebir

    őstag

    válasz Sh4rk #175 üzenetére

    így van ez, ha nem azt írod, amit gondolsz...nekem nehezen megy a távgondolatolvasás (a közeli se nagyon), bocs, hogy nem sikerült...

    mert pl ezt:
    "megadnak mondjuk 4ms-et de a szines képnál az átlag 16ms-20ms között van."
    nehéz lett volna másképpen értelmezni... (persze ha időközben újraértelmezted mit írtál, akkor rájöhettél magad is, hogy hibás amit fogalmaztál, mégha akkor azt gondoltad is, meg akkor is ha nem)

    Persze elérhet a "gyári" megadottnál nagyobb értéket (ez pont a gtg meghatározásából adódik, hiszen az csak egy jellemző érték, nem a panel leglassabb váltása), de csak a kritikus fokozatú váltásoknál, a váltások többségénél a "gyári" idő is elég... (és paneltípus és annak vezérlésétől függ, hogy mennyire tér el a leglassabb váltás a jellemzőtől)

    De most akkor mi is a vita tárgya? :) (mert a gyártók sem hírdetik azt, hogy a jellemző, a gtg érték, az a leglassabb váltás lenne)

    "Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

  • El Kebir

    őstag

    válasz Ferenczi Áko #1432 üzenetére

    vaktában dugdosod a kábeleket?

    ott van felette a kis ábra, hogy azok a csatlakozók mire vannak (legalább a ábrákat néznéd meg a csatlakozó felett, ha a használati útmutató megfelelő részét nem vagy képes elolvasni)

    "AV2 IN" sárga csatlakozó videó jel (kompozit), piros és fehér audio jel (stereo), és bemenet (IN), tehát ott befelé megy a jel... szerk: (az erősítőn meg bemenet lehet, ugye a tv kimenetet kapcsolod az erősítő bemenetére és az erősítő kimenetére meg a hangfalszetted... vagy másképpen akarod? :) )

    keress rajta egy szimpatikus kimenetet (amire ki is küldi a tv a hangot, pl fejhallgató kimenet, talán az illik az erősítőhöz, piros-fehér rca-ból ítélve), ha kifelé szeretnéd kiküldeni a hangot. (persze megfelelő csatlakozójú kábeleket használva)

    [ Szerkesztve ]

    "Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

Új hozzászólás Aktív témák