Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kevinium

    aktív tag

    válasz #65675776 #48 üzenetére

    Viszont maga a torrent állomány hozzáférhetővé tétele egy bűncselekmény elkövetésének elősegítése, ami szintén bűntetendő, ezzel ugyanis bűnrészessé válsz.

    Ahogy maga az internet szolgáltatása is lehet bűncselekmény elősegítése, meg a kés árulása is, ha pl gyilkossághoz, vagy kokó darabolásához használják fel...

    A linux torrent megosztása is bűncselekmény?

  • kevinium

    aktív tag

    válasz #65675776 #53 üzenetére

    A torrent protokoll specifikusan állománymegosztásra van tervezve... Mint az ftp, vagy akár a http... Azokat is betiltsuk? Itt csak arról van szó, hogy olyan állományok megosztására volt/van felhasználva amelyek a szerzői jog "védelme" alatt állnak...

    Most hogy ha megosztom ezt a randomnak tűnő karaktersort, akkor én bűncselekményt követek el?
    wte6sjil5dhdy4uhtbptuz3emt4c22au

    Ez egy linux disztribúció hash-e amit visszafejt a legtöbb torrent-kliens, és letölti az eredeti fájlt... (Pontosan a linux-disztribúcióra metainformációkat tartalmazó torrent fájl hash-e...) Maga a karaktersor nincs semmilyen kapcsolatban (még ha arra is mutatna, vagy a letöltését lehetővé tenné) a szerzői jogvédelem alá eső tartalommal. Egy link, pontosabban egy fájlből generált (rövidítés [veszteséges], szabványosított karaktersor) hash.

    De ezt folytathatom bármilyen mélységig, hogy hash-ből hash-t képzek, amely visszaadja ugyanúgy az eredeti hash-t a dht-ből... Így működik az ipfs is. (https://ipfs.io/)

    A lényeg, hogy ez elég ingatag talajon áll, hogy meddig szerzői jogvédett a tartalom, vagy annak bármilyen veszteséges transzkódolása is jogvédett-e, vagy milyen hosszúságig. Mert ennyi erővel bármelyik film lekódolható akár 1 bitre is és ha az is jogvédelem alá esne még, akkor már nem is írhatnék ide semmit, mert az is szerzői jogsértés lenne, mert ugyanolyan 1-eseket és 0-kat használok, mint a többi felhasználó, vagy mint a szerzői jogvédelem alá eső állományok...

    [ Szerkesztve ]

  • kevinium

    aktív tag

    válasz #65675776 #57 üzenetére

    Szerintem egészen könnyedén meg lehet állapítani, hogy a KAT adatbázisában milyen arányban vannak jelen a linux iso-k

    A KAT adatbázisában pont ugyanannyi a jogsértő tartalom is... Mert a KAT adatbázisában csak torrentek vannak (amik megbeszéltük, hogy hash-eket tartalmaznak az esetleg jogvédett tartalomról), vagy magnet linkek, amik a torrent hash-jei... (De én hívhatom Harry Potter VI-nak a fényképeimből készített rar-fájlt is, és a torrent-fájlból hash-ből nem tudod eldönteni, hogy az a jogvédett Harry Potter-e, vagy az én privát fényképeim esetleg titkosítva...)

    Azt, hogy ezt egyes emberek arra használják, hogy - saját felelősségükre, és saját büntető-jogi felelősségük tudatában - visszaállítsák belőle az eredeti jogvédett tartalmat, az egy dolog. De a KAT szerverein nincs jogvédett tartalom, csak hash-ek... Szerintem...

    Mert belátható, hogy a pl.: 128KB-os torrentfájl nem szerzői jogvédett, mert önmagában nem nézhető, lejátszható, ugyanúgy, ahogy a 32-64 karakteres hash sem jogvédett, hiszen az sem lejátszható, megnézhető...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák