Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    Fantasztikus élmény 4k videót visszanézni egy ekkora kijelzőn. Illetve ugye mivel bőven van tárhely ezért sok-sok óra anyagot tudunk rögzíteni a kényelmesen tartható, rázkódásmentes készülékkel Katika első kutyakakiban hempergéséről.

    De most komolyan. A "menő" meg ilyet is tudunk dolgon kívül mi a fene értelme van egy 4k-ban felvevő mobilnak? Úgyis bemozdul, zajos lesz, szar a hang rajta és még a tárhelyed is felzabálja pillanatok alatt. A 4kkijelzők sem túl elterjedtek és a nagyinak úgy is le kell konvertálni DVD-re, hogy meg tudja nézni, meg felrakhassa a polcra. (persze tudom mindenki 2 éve blue ray-t adott a nagyinak)

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz fene_vad #6 üzenetére

    Nem a 4k hasznosságát vitatom, mert a nagyobb felbontás mindig jó.

    Én mobilban nem értem a dolgot, mert mobillal nem lehet NORMÁLISAN videózni és ez a közeljövőben sem nagyon fog megváltozni. Az ilyen lekapott, meg spontán dolgokhoz meg tök fölösleges, több hátránya van mint előnye.

    Amúgy az olcsóbb lesz a tárhely meg mobilfronton nem nagyon valószínű. Kicsit olyan ez a 8-16-32-64 (de sokszor ez nincs is) tárhely mint a 15,6" notikon a 1366*768-as felbontás. Szent tehén, csak a bazi drága, csúcskészülékben lehet normális méretű tárhely amikor pedig filléres dolog. A mSD bővítőhelyet is szeretik elhagyni (iPhoneban ugye sose volt) szal tök jó, hogy egy pár perces videó megesz 2 gigát....

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz fene_vad #11 üzenetére

    Eleve ott kezdődik, hogy egy telefont nem tudsz normálisan megfogni, hogy kényelmes legyen és stabilan tudd tartani több percen (10-15) keresztül. Főleg nem egy spontán helyzetben. A kis érzékelő miatt eleve csak jó fényviszonyok mellett lesz értékelhető a kép és a hang is jellemzően zajos, zúg. Igen még az iPhone-nál is. Igen, a i6-nál is, mert kipróbáltam. Nem, ettől nem lesz rosszabb meg "szaralma".

    Én nem akarom senkinek megszabni (mellesleg egy szóval sem mondtam, hogy tiltott), hogy milyen felbontásban videózzon, de a fent leírt indokok miatt (se megfelelő tárhely, se minőség, se megjelenítő) tök fölösleges feature-nek tartom. Igen, tudom, hogy ki lehet archiválni háttértárra, de ez azon nem változtat, hogy alig tudsz felvenni pár percet 4k-ban. Igen, tudom van 64 gigás iPhone is de a probléma szempontjából ez irreleváns.

    Amúgy persze egy profi fotós photoshoppal jó képeket tud csinálni. De mindenki profi fotós? Mindenki photoshoppol?

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák