Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz EmberXY #59 üzenetére

    Mi értelme lenne egy katonai vagy bármilyen bázist építeni a holdra? :F
    Azért a hold eléggé unalmas. Tudják milyen anygagokból épül fel, élet nincs rajta, és az ember számára semmivel sem lakhatóbb, mint az ISS űrbázis. Akkor mégis miért akarnának ott bármit?
    Egy esetben van értelme holdbázis készíteni, ha onnan tudnák fellőni a többi űrhajót (mert az üzemagyag és a költségek nagy része a Föld légköréből való ki és belépésre megy el.)

    Én úgy tudom, hogy magára a célzott űrprogramra most jóval kevesebb pénzt kap, mint a hidegháború alatt. (Sajnos hirtelen nem találtam forrást, ha esetleg valaki tudna linkelni valami, azt megköszönném) Az éves költségvetése 18 milliárd dollár (amiben benne van számtalan nem közvetlenül az ember úrbejuttatásával kapcsolatos dolog. Ez az USA GDPjének 0,12 százaléka. Ezzel szemben pl. a Védelmi minisztérium a GDP 4,06%-at kapja meg. Tehát egyáltalán nem kapnak sok pénzt, ahhoz képest, hogy ez mennyire fontos dolog az emberiség jövője szempontjából.

    [ Szerkesztve ]

  • fordfairlane

    veterán

    válasz EmberXY #59 üzenetére

    Nem éri meg Hold bázist létesíteni, a nemzetközi űrállomás is sokba kerül, a szervizelése, az utánpótlás szállítása, pedig azt jóval egyszerűbb megoldani (sokkal közelebb van, nem kell leszállóegység stb, stb...). Eleve sokba kerülne létrehozni is. Az első holdra szállás elsősorban a hidegháborús politikának, a fegyverkezési versenynek köszönhető, ami aztán elkanyarodott a műholdak és rakétarendszerek irányába, aztán most jelenleg nincs igazán ellenfél. Nincs rövidtávú katonai és gazdasági haszna, és az Usa jelenleg nem áll olyan jól, hogy ilyenekre költsön.

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

  • Xantomas

    őstag

    válasz EmberXY #59 üzenetére

    Ez nem igaz. '45-ben mentek a Holdra, és már felépítettek a bázisaikat, sőt... 2018-ban fognak visszatérni. bizonyíték is van rá: [link]

    Na de félre a tréfát.
    Einstein nem csak azt mondta hogy nem lehet a fénynél gyorsabban menni. Azt is mondta. hogy a teret meg lehet hajlítani, és így, a térben 2 pont között lehet gyorsabban eljutni A-ól B pontba. Einstein-Rosen-Podolsky híd mond valamit?

    Az önmagukat nagyon okosnak és tanultnak elképzelő, unatkozó, buta emberek akik állandóan gyártják az összeesküvés elméletet.
    A tudomány mai állása szerint megoldható lenne az éhezés problémája, a vírusfertőzések legyőzése, az általános szegénység kérdése, csak vannak akiknek ez nem éri meg.
    Nem utópiában élünk, az emberek ilyenek, nem véletlenül nem működött, és nem is jött létre a valódi kommunizmus, hiába az eddigi legjobb elméleti társadalmi berendezkedés.

    [ Szerkesztve ]

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

Új hozzászólás Aktív témák