Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • yash

    senior tag

    Tudnek meseleni! Rovid leszek, mert hajnal 3 van. Szoval, par eve magyarorszagon: hanyattestem foci kozben, Collis tores, csuklocsont, gyakori. Preparacio, osszeforr, 15 fokos szogben, majdnem elajultam, mikor levettek a gipszet, ahelyett, hogy eltortek volna ujra, megnyugtattak (nem sikerult) annyival, hogy jo ez igy (hat anyad! azota is faj a csuklom minden emelesnel es bizonyos szogben tartva hasznalhatatlan plusz egyes izmok tapadofelulete is total eltunt, ennek lottek komolyabbra forditva). oks, most december 30-an eltortem a labfejem foci kozben (rosszul leptem), de most irorszagban vagyok (a kezeles jelenleg is tart):

    napi 3-szor rendszeres vernyomasmeres, pulzusmeres minden betegnek (akkor is, ha tokre semmi bajod). mutet kozben oxigenmaszk (magyarorszagon csak intenziven neha, ha nincs oxigenje a betegnek, ezt orvos ismerosomtol tudom). gipsz: alapertelmezett a muanyag, kulon megkerdezik, milyen szinut szeretnel (semmit extrat nem kell erte fizetni, alapszolgaltatas). kaja: kituno, parolt repa, toltott pulykamell, krumplipure, reggelire muzli, tej, delutan muffin uzsinak... (megjegyzem, sima mezei korhazban mezei agyon, mezei 4 szobas korhazban voltam egy mezei "user" :) ). oks, amire meg emlekszem igy par het tavlatabol: apaca korbejarkal, lehet kerni szentelest (tudom nem nagy szam, de lelkileg rohadt jo erzes, hogy ilyen fele support is van, ha lehet igy nevezni, nyugtato, akkor is, ha nem hiszel benne) a gyogyulashoz (figyelem! nem utolso kenet! sima szerviz!). szobankent 2 apolo, minden feladatra kulon ember: etetes, vizeletgyujtes, stb. Orvosok bemennek a beteghez ha hivja oket (en is megtettem). Minden agy szelen csipogo, ha baj van, akar az ejszaka kozepen is megnyomhatod (es jonnek is egybol!). minden szavad rogzitik szinte papiron, mindent legalabb 3szor megkerdeznek kulonbozo emberek, dosszien rogzitve van minden. rontgenfelvetelek keszulnek minden egyes mozzanatnal: mutet elott, kozben es utan. (tudom, mert nekem sajnos kellett, most is itt van par K-drot a labamban). Keresre monitoron nyomon kovetheted a csontjaid allasat, elmagyarazzak, mi miert, es hogyan lett kijavitva. Mutet elott az orvos megbeszeli veled, mit fognak tenni (en kertem, hogy lehetoleg csavart ne hasznaljanak, mert az bent marad, a drot viszont kijon, nincs bennem egy darab csavar sem szerencsere). Mutet elotti pillanatokban megkerdezik, akarsz-e beszelni az orvossal a mutet megkezdese elott (na itt paraztam kicsit, mert tiltakoztam a vervetel ellen, itt meg kicsit beparaztam, hogy miert kerdeznek ilyet, hat csak nem verzek el, de megusztam 3 centis vagassal amugyis meg allitolag elkotottek a labam addig, semmire nem emlekszem, altattak). Szoval, van egyfajta ellatasaz biztos... kicsit neha lassunak erzem oket, de brutalisan precizek es korrektek! Mondjuk az atlagintelligencia itt sem divat az apoloknal (hajnal 4-kor egy suket oreg miatt orditott a szobaban az apolo, azt hittem megolom!), de nem mernek nem megcsinalni a munkajukat (papirt kell vezetniuk minden meresi eredmenyrol a helyszinen). Korhaz elotereben fertotlenito, ki es bemenetelkor minden ember alapbol mossa a kezet (ilen krem fele, mint a folyekony szappan, csak nem kell viz, eldorzsolik es kesz). Magyarorszagon tudtommal ilyet is csak orvosok hasznalnak, max mutes elott (orvos ismerosom meselte). Akkor gipszelesnel nem csak lazan raontik a muanyagot, hanem kapsz ilyen zokni fele akarmit, de ez semmi, utana szemelyre szoloan szivacsokat vagnak azokra a reszekre, ahol a borodhoz kozel van a csont (pl boka) es azt raragasztjak a borvedo zoknifelesegre. utana jon a muanyag (kulon kis szines kotenyket vesznek fel elotte, mielott neki allnak, tok vicces, mintha fozni keszulnenek), viszonylag ovatosan. gipsz feltetele utan kotelesek felolvasni a hozza adott hasznalati utasitast, telefonszammal ellatva. (ne vizezd ossze, ha lilul telefonalj, ne vakard kototuvel, mert ha sebed lesz elfertozodhet, inkabb a masik vegtagon vakard ugyanazon a ponton, mert atveri az agyad stb) kulon a lelkedre kotik, hogy orizd meg es tartsd be az utasitasokat! kapsz ket mankot is akar kolcsonbe, nem kell megvenni ezt sem (es van eleg nekik, ez fontos!). engem korhazi taxi hozott haza (ingyen!) mert nem volt ambulans kocsijuk es nem volt senki szabad (januar elseje volt, azert). az egesz mokaert 66 eurot fizettem (ennyi a balesetis tarifa, a mutet stb ingyen volt, semmi nem kell hozza, a 66 euro fedett le mindent, korhazi apolas 2 nap, 2 mutet, muanyag gipsz, stb) ez kb 15ezer ft. aha... ja. magyarorszagon ez mennyi lenne kartya nelkul? csak nezzuk azt, hogy 8ezer egy muanyag gipsz... nem is mondok tobbet semmit. lehet ezt igy is csinalni, ALLAMI KORHAZBAN!!!

  • yash

    senior tag

    válasz Aranygyerek #26 üzenetére

    Nezd, a szemelyeskedest mellozd! En azt mondom, amit tapasztaltam, es mondtak, emlitve minden egyes mondtatomban, hogy nekem mit mondtak, a szamlat naluk kell benyujtanod, tehat nem en vok hulye kettonk kozul, mert nem latsz a dolgok moge, de errol te tehetsz, nem en :) amit leirtam, az tapasztalat, de nem tudom kinek erzed te itt magad, hogy leminositsd a hozzaszolasom? :((( inkabb tanulj meg helyesen irni, az elso tagmondatod osszes szava hibas nyelvtanilag, aztan utana lehet adok a velemenyedre ;) meg ugy altalaban veve is... talan pont az ilyen szinvonal miatt halnak meg azok a betegek :( aki helyesen nem tud leirni 2 egyszeru szot ("Muszaly irnóm"), attol szegeny betegek mit varhatnak ugye... intelligenciaban van a kutya elasva emberek! :(

    [ Szerkesztve ]

  • yash

    senior tag

    válasz isti84 #46 üzenetére

    Ez egy nem jo hozzaalllas, amit csinalsz. Elmondanam, hogy azok a magyarok, akik kimennek, rendszeresen mennenek haza (koztuk vagyok en is), csak tudjuk, hogy mi otthon a helyzet! En nagyon szivesen koltenem el magyarorszagon a penzem (a telefonom pl direkt onnan rendeltem meg, hogy tudjon magyarul is!), ha azt kapnam erte, amit varok. De erre nincs garancia az otthoni mentalitas miatt. Es megnyugtatlak, a diplomas programozo elobb csereli ki neked a gazt, mint a szomszed neni, ha megkered ra, nyilvan nem azert diplomas, mert annyira sik, hogy egy ilyen aprosagban onzo lenne a sajat idejet nem kimelve. Harmadreszt, at kellene gondolnod ezt a bevandorlos dolgot... ha megfigyeled, az vilagon a legjobban az USA-nak megy a szeker, es miert? mert ott a legnagyobb a diverzifikacio, tehat az emberek nemcsak hogy egymasra vannak utalva, de egyenesen ez a termeszetes! europa sajnos ilyen szempontbol (is) le van maradva. igenis jojjenek a kulfoldi orvosok hozzank meg szakmunkasok, ne a borszin kulonboztesse meg az embereket, hanem a szakertelem es a tudas! mondok peldat: magyar lediplomazik, kimegy, mert ott jobban keres, es elismerik a diplomajat. na most, ha romaniabol is akar, atjon hozzank egy orvos, mert ugy erzi hawaii, azt azert csinalja, mert ugy erzi, motivalva van (a negativ kivetel mehet haza termeszetesen!). tehat, a beteg ugyanazert a penzert jobb elatast kap, tobb kedvesseget, stb. azt pedig, hogy ki surmo a beteggel es ki nem, nem fogja a nemzetseg meghatarozni, mint ahogy magyar apolo/orvos is lehet ugyanakkora bena, mint kulfoldi, azzal a kulonbseggel, hogy nincs motivalva.

  • yash

    senior tag

    válasz Dany007 #50 üzenetére

    Hat, ez attol fugg mit dolgozol, de egy informatikus vallan is lehet a nyomas kritikus (pl repulogep iranyitorendszer programozo, rendszergazda, biztonsagi felelis stb). Szoval ez tobb sebbol verzik amit irtal.

    citkar: csak irigykedsz :) egyebkent, ha magyarorszag nem tehetne meg, hogy orvosokat kepez, akkor nem tenne... vannak ott sulyosabb problemak is,azokkal kellene foglalkozni (nincs gaz, tul sok munkanelkuli stb). amirol itt irunk az csak nagyon kis toredeke a magyar cuccoknak! egyebkent van egy ilyen mondas: minden allam kormanya az emberei viselkedesenek tukorkepe. nalam ez azt jelenti, hogy amig csak jar a szank, ugysem fog valtozni semmi :) ilyen aprosagok, hogy szelektiv hulladekgyujtes... ugyan mar! pedig aprosagoknal kellene elkezdeni. de amig egy nemzetet nem tudsz megnevelni, addig bizony az oskori magyarorszagon farkastorvenyek fognak uralkodni.

    itt a temat reszemrol lezartam.

  • yash

    senior tag

    válasz Dany007 #57 üzenetére

    Ket hete egy faszi par szazezer miatt lett ongyilkos videken magyarorszagon (gazdasagi valsagra kentek ra). Szoval jobban kellene igyekezned akkor :)

Új hozzászólás Aktív témák