Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • citkar

    addikt

    válasz yash #48 üzenetére

    részben igazad van

    de azt hiszem nálunk többet költenek orvosképzésre
    egy félév több mint másfél millió forint azt hiszem és 12 félév az egyetem
    ennyi pénzt beleölsz vkibe...majd itthagyja az országot s jön helyette vki, akit fele ennyiből oktattak
    ha a külföldi orvosok tökéletesen megfelelnek, abba kell hagyni a képzést, mert túl drága (van ilyen ország aki inkább elcsábítja az orovsokat, mint képezzen)

    Itt fölöttem sokan szidták az orvosokat, ápolókat, emberség hiánya miatt. Mivel itt is emberek dolgoznak előfordul minden féle, s mivel kevés a pénz, idő a munkára, 8 óra helyett 9-10 óra meló naponta, fizetetlenül stb. egy idő után könnyen belefásul az ember. Ha évek óta nem tudott nyaralni, egyáltalán pihenni pár hetet és sorolhatnám bizony könnyen kiég bárki. Teljesen ezt megszüntetni nem lehet, de jobb rendszerben sokkal kevesebb lehetne. Na meg, bárkinek lehet rossz napja, nem tudhatjuk, h miért volt épp ideges valaki, ők is emberek. Természetesen van olyan aki valóban kevésbé alkalmas emberekkel való foglalkozásra, gyógyításra...nehéz kiszűrni előre.

    A mai rendszer sok sebből vérzik, nem látják át rendesen, nem mernek hozzányúlni, az utóbbi 5 év "reformjait" általában leépítésnek hívják, de a helyes kifejezést a "gyilkosság" sokak szerint. Megnéznék néhány közegészségtani mutatót, biztos vagyok benne, hogy a várható élettartam, bizonyos betegségek mutatói romlottak, hamarabb halunk meg, vagy többen egy adott betegségben, mint korábban.

Új hozzászólás Aktív témák