Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liksoft

    nagyúr

    Hát igen. Csak a végébe olvastam bele, de katasztrófa.

    Saját vélemény:

    - Nézzük meg, miért is jött létre a szabadalom rendszere? Azért, ha valaki újat, az eddigitől eltérőt talál ki, fejleszt, alkot, akkor védje a lopástól.

    Szerintem eddig tiszta. De ez újabb kérdéseket vet fel:

    -1 - Meddig védhető?
    -2 - Mi az eltérő az eddigitől?

    Na itt vannak szerintem óriási hézagok. Az I gyártója ezt lovagolja meg, jegyezzük azért meg halkan, sikerrel. Megint más kérdés, hogy sokszor ezek a jogi procedúrák gyomorforgatóak tudnak lenni.

    Visszatérve:
    -1 - Védeni addig célszerű, míg el nem avul, vagy a megtérülése után tisztességes hasznot hozott. Utána illene felszabadítani, a nemzeti, vagy világörökség /kultúra részeként óvni, használni, az egész emberiség javára.
    -2 - Eltérés szerintem a téglalap és a gömb között van. Ha volt már téglalap forma a világon, akkor annak mérete szabványosítható (ez sem szabadalom!) (pl: HDD-k), de a formája? :F :Y Természetesen a művészet egy érdekes ág, hiszen festék volt, festmény is, de egy konkrét festmény egyedi (ja, akkor itt van a megfoghatósága - egyedi).

    Így több olyan szabadalmi per mely sorozatban gyártott olyan elemekről szól melyeknek volt elődje (formára, színre, szagra,....) a szabadalom elvével találom ellentételesnek. Bár jogilag megkédőjelezhetetlenek. :B

    Lehet, hogy a banki szektor finomítása után kezdünk a joginak a finomításához is közeledni, hogy élhetőbb legyen a világunk? :F

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz Kryczek #230 üzenetére

    A válasz sokkal egyszerűbb, mint gondolod.

    Aki fejlesztéssel foglalkozik, rááll az agy egy irányra, egy problémára és azt próbálja megoldani. Ha valaki "szűz", akkor a nulláról más megközelítése lesz, így valóban újat alkot.

    Szerintem nem is erről van itt alapjaiban szó. (Lehet tévedek, de akkor valószínűleg sokan.) Hanem ha leegyszerűsítem: A téglalap forma jogosultságáról, holott volt már régebben is ilyen. Igaz, az ősember nem védette le, és azóta senkinek eszébe nem jutott, mert tisztelte az elődöket. Mára van olyan jogásznemzedék, akinek ilyen gátlása nincs, és megteszi. Jogilag sérthetetlen. Sőt, ha ezt a lehető legáltalánosabb meghatározásban teszik, lehetetlen akár funkcionálisan csak megközelítő terméket is gyártani. Így az innováció veszélybe kerül.

    (Soft és hard fejlesztői csapatnak is részese voltam évekig.) :B

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz Sundesz #234 üzenetére

    :R

    Na pont erre gondoltam. És ugyanilyen lehetne (évek számában is) a film és zeneipar is. De a mai, hogy az utolsó jogutód halála után még 70 év ha jól tudom? De ha a készültétől 70, az is .......

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz dajkopali #256 üzenetére

    Igen, igazad van, meg a bírónak is. Ez a mostani döntés Neki is szólt, meg mindenki másnak.

    Mindenkinek:

    A jogászok azok jogászok. Ahogy más is írta, ma a jogból jobban meg lehet élni, mint termelni. (Valahol olvastam ilyen hazai építőipari cégről is, hónapokkal ezelőtt. Nem is akartam hinni a szememnek, azután eszembe jutott pár anekdota. Azóta csak furcsának (direkt nem fogalmazok máshogyan), nem lehetetlennek tartom.) Csak el ne jussunk oda, hogy jogon kívül nem lesz termelés. Akkor mit eszünk majd? Jogászt? :B Elnézést, de magas labda volt.

    Az, ha valami teljesen azonos, az eddig is a "fogyasztó megtévesztése" kategóriába kerülhetett, és ezt el is ítélem. De fenntartom, a kocka forma nem szabadalomvédhető, és sok ilyen van még.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz emvy #268 üzenetére

    Aha. Tehát ha kitalálok egy forradalmi 3 ujjas megoldást, akkor az nekem mennyi pénzembe kerül, hogy világszabadalom legyen?

    Én nem tudom megfizetni, tehát le fogják nyúlni. A multi megteheti, de ahogy írtam, a fogyasztó megtévesztése jogi kategóriát használva eddig is perelhető volt. De így egyszerűbb, jövedelmezőbb. Persze ez sem teljes, de a Te meghatározásod sem. Azt hiszem kijelenthetem, a mostani irány nem az emberi, hanem a jogi világ felé megy.

    Ahogy a jogbiztonság sem azonos a jogszolgáltatással. Én az elsőnek örülnék, a világ a második felé halad. :O

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz emvy #274 üzenetére

    Na ez pont pár millával több, mint a hazai ötletgazdáknak szokott lenni. Vagyis, a pénz csak oda megy, ahol már van. ;) Jogszolgáltatásos környezetben tőkeszegény vállalkozás halálra van ítélve. Lehet, a tevékenysége akár hiánypótló, akár egyedi és zseniális. ;)

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz dajkopali #280 üzenetére

    :R :C

    Vagyis csak az ember vész el a rendszerben rossz használat esetén, amikor az ember védelméről szólna. Ez olyan mint amit említettem. Jogszolgáltatás <> jogbiztonság.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz Alchemist #282 üzenetére

    Ez hogyan akadályozza meg a védést?

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz contaxg #284 üzenetére

    Remélem értelek. Vannak azonosságok, melyeket én is elítélek. A gond számomra az írány, az egyre általánosabb dolgok, formák a számokkal is alátámasztott egyértelmű pontos meghatározásokkal szemben. Ahogy más is írta: utópisztikus dolog ne legyen levédhető, csak a megvalósított. Ugyanis a szabadalom tulajdonosa a védelmen felül a fejlesztést is veszélyeztető szabadságot kap.

    Magyarán: Nem a jogos szellemi, innovációs védelemmel, hanem a mindenre kiterjeszthető harácsolással van gondom. (Ez a megfogalmazás sem pontos, de nem tudom máshogy érzékeltetni.) Tudjam védeni az enyémet, de ne lehetetlenítsem el a másikat!

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz mrhitoshi #286 üzenetére

    Akkor vagy gazdagnak, vagy hullának érezhetem magam? Remélem egyre többen érzünk így, mert akkor van remény az élhetőbb életre.

    Szerk: Előre kéne menni. Együtt. Egymásért. A gyerekeinkért. .......

    [ Szerkesztve ]

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz szmissz #1145 üzenetére

    Ajaj. Akkor Ford bácsi a T modellel is. Nem értem, miért nem azzal járunk ma is. Hiszen a fejlődés mindig apró lépések sorozata, így esélyünk sem lenne korszerűbb autóhoz, és Ford-on kívül bármilyen autót is használni. Hiszen az is forradalmi volt. Csak elviselték a többieket, akik tanultak belőle, és mára mindenki sok fajtából választhat.

    Visszatérve a témára. Minden gyártónak van mit takargatnia, van "vaj a füle mögött". A mérték az már más, és feltételezhető, hogy ebben a távol-kelet vezethet. Mivel minden információ nem áll a birtokunkban, így csak feltételezhetünk bármit is.

    A gond az Alma részéről, hogy nagy valószínűség szerint több cég illetve termék is perelhető lenne, ráadásul jogosabban is. (Szintén feltételezés!) Viszont az egyetlen valóban ütőképes került kalapács alá. Ha a Nokia termelése (darabszám) és eladott termékeinek száma ebben a szegmensben lenne olyan mint a Samsung-é, kérdezem, nem kerülne-e per alá? (Igen, megint feltételezés!) De az Android elleni harc nem. (Nekem nincs, nem olvastam utána, így biztosan butaságot írok. Nem Linux alapú az Android? Akkor nem nyílt kódú x-y évvel i előtt megjelent alapokon nyugszik? Nem csak alkalmazásokat kapott egy célra optimalizált kód mellett? Azokat nem kellett megírni? Az i-ről egy az egyben át lehetett tenni? ...)

    Szerintem egyértelműen a piacért menő harcról van szó, ahol a felhasználó az utolsó (pénztárcája az első). Az Apple indította azt a módszert aminek eredményét több más gyártó is üdvözli (oldalvízen miért ne tennék), de a fejlődésnek valamilyen mértékben gátja.

    Érdemes megnézni, a természetben is a különböző fajok sokszor hasonlítanak egymásra, pont a megtévesztés, vagy védelem miatt. Mindannyian ismerjük a legyet, mely sárga csíkos így darázsra hasonlít. Közben teljesen más. Itt is hasonló történik (nincs új a nap alatt), csak itt a bírák, jogászok vállalták fel az állatvilágban a pók vagy a béka szerepét.

    Lesz még egy kis adok-kapok, pár százalék ide, oda, majd együtt dolgozva mennek tovább. Ha belegondoltok, mindkét félnek "ingyenreklám" ez a per. Igen, a vesztesnek is jó, hogy mindenhol hallható a neve.

    Valamint az oszd meg és uralkodj is működik, mert ez a téma (topic) is élő példa, ahogy a FAN-ok egyre erősebben elkülönülnek, és egyre erősebben mondják a saját (sokszor jogos) véleményüket. A gond ezzel csak az, hogy a világ nem fekete és fehér, hanem van megszámlálhatatlan szín is a kettő között.

    Szerk:
    A távol-keleti részhez kiegészítés: Mivel a gyártások túlnyomó többsége ott zajlik, és ők is fejlesztenek, így a fejlesztések arány mára akár meg is fordulhatott. Vagyis ők vezetnek esetleg. Ebben az esetben egy ilyen döntés erre a fejlesztésre negatív hatású is lehet, így valódi előnyhöz is juthat a győztes rövid időre. De a gyártás kitalicskázása más kérdés, szerintem hiba volt! Vagyis több frontos ez a per. Kívülről szerintem nem is tudjuk megszámolni, mennyi vonzata lehet.

    [ Szerkesztve ]

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    1233 képre:

    Ugye én vagyok a szellemileg elmaradott. Kettőre nagy betűkkel rá van írva a SAMSUNG név. Gondolom azért, hogy a használója tudja, ki volt a beszállító. :B :B :B

    Egyébként egyetértek az előttem szólóval, de csak halkan, mert senkit nem óhajtok megbántani. :B

    Szerk: Mivel ezt sörözés után viccnek szántam, aki válaszol, mehet homokozni.

    [ Szerkesztve ]

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz erdoke #1235 üzenetére

    :R A PH nyelve: angol. Egyre inkább. :B

    Szerk: Betudom szerkesztési időnek. Csak a baj az, hogy mérete, és formája is más. Nem nagy mértékben, csak narancs és mandarin. hukk.... elnézést.. :B

    [ Szerkesztve ]

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    [link] Tudom, nem hiteles, bulvár. Sőt, nem is ide tartozik. Én sem. Csak eltévedtem.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz Malachi #1297 üzenetére

    Mégis működik, olvass vissza akár itt, akár másik almás problémás témában. A vásárló igenis átalakítható (szolgáltatásban dolgozom, tudom), és minél egyszerűbb a rendszer, annál hatékonyabb.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz stevve #1539 üzenetére

    :((

    Pedig olyan jót mulattam.

    -> ciklus eleje:
    - A fekete az fekete.
    - A fehér az fehér.
    - Nem vitatom.
    - Én sem.
    - De a fekete az feketébb.
    - Nem, a fehér sz fehérebb.
    - De nem érted, hogy nem szürke?
    - Ki mondott szürkét?
    - Ja, akkor a kékes zöldes pirosas sárga az nem fehér vagy fekete?
    -> goto ciklus eleje

    Azért változatos volt, mert hol beszőttek pár sort, hol kivettek a fentiekből. És ez minden olyan témában megy, ahol két maga igazát 110%-ban igaznak érző csoport találkozik.

    Pont a beleszőtt változatok tudták megmutatni, ahogy az életben az evolúció dolgozik. Mint a számítógépes vírus életciklusa is hasonló a biológiaihoz is, itt is az evolúciót figyelhettük meg (kívülről kezüket dörzsölő szemlélők) a két csoport változását (fejlődését vagy morzsolódását).

    Sajnos pont a két szélső tábor nem értette meg, nem Nekik, hanem a középen lévő többségnek rossz az ami történt, és amit Ők most is tovább generálnak. Nem kell kiirtani a másikat, emberségesen is lehet kéz a kézben fejlődni, előre lépni. De az igaz, házastársak között is megtalálható mindkét modell. Én az egyik esetében csak a gyereket sajnálom.

    Elnézést, elkalandoztam, olyan ítéleteket mondtam melyek nem ide valóak sokszor, de tartom állításom.

    U.i.: A fentiek miatt ajánlották a zárást. Én is egyet értek vele, pár nap pihi rendet tehet a fejekben. ;)

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Új hozzászólás Aktív témák