Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    Tényleg nagyon ott van, bár az Acid3-at nem bánnám ha teljesítené a végleges. Ez a Preview most mely fázist takarja. Alfa/Béta vagy RC? Azért egy címsor elfért volna benne, kényelmetlen a Ctrl+O-t nyomogatni.

    Már csak az kéne teljes boldogsághoz, ha a Theora-t választanák a HTML5 video támogatáshoz a H.264 helyett.

  • Penge_4

    veterán

    válasz x007 #4 üzenetére

    Nyilván azokat a funkciókat válogatták össze, amikben 100%-ra teljesít, ellenben a többi nem. Az Acid tesztek már stabilabb képet adnak, a JS-tel kapcsolatban pedig a Sputnik tesztet tudom javasolni. Éppen most futtatom IE9-ben, csak nagyon lassú. Operában már 2000-nél jár, IE9-ben meg még csak 300-nál.

    CsendesMark: Az Opera hardveres gyorsítása mindenre ki fog terjedni, beleértve a Linuxot, OSX-et és mobileszközöket is, ellenben az IE9-é Windows-only lesz és csak Vistán illetve Win7-ben fog működni.

    Ha nem fog kelleni hozzá DX10-es kártya már az nagy szó lenne.

  • Penge_4

    veterán

    válasz TayRol #21 üzenetére

    "Mivel az Opera aktuális, 10.1-es verziója is megdöbbentően lassú, ezért abból a bétaállapotú 10.5-öst teszteltük"

    Tipikus zsindexes cikk... :DDD

  • Penge_4

    veterán

    válasz FixY67 #27 üzenetére

    "Nem tudom, kinek az érdeme, hogy így lezüllesztették ezt az egykor viszonylag jónak induló lapot."
    Nyilván nem mi tesszük ki az olvasói bázisának mérhető %-át. Nem hiszem, hogy olyan hülyék ők, amilyennek mutatják magukat, illetve amiről a cikkek árulkodnak, egyszerűen erre van igény, ők pedig kiszolgálják. ;]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Narxis #32 üzenetére

    Milyen legyen a hozzáállás, mikor csak a vak nem látja, hogy mire megy ki már megint a játék?

    Az MS programozócsapatával röhögve lehetne az első szabványkövetésben, de nem, megint csak a lehető legkisebbet lépik meg ami ahhoz kell, hogy a sebességen és a szabványkövetésen kívül (amit Gizike magasról leszar) ne lehessen mással támadni és az EU se bántsa őket nagyon. :DDD A Mozilla "az IE nem biztonságos" kampánya kifújt a többi pedig az 1.0-s usert nem érdekli. Az érdekli, hogy kap az arcába egy ablakot egy címsorral, rákattint a kék e betűre és bejön az Internet. Ha "jószándékú haver" vagy és felteszed neki a Firefoxot/Operát/Chrome-ot akkor használja addig, amíg
    1: Meg nem fekteti a rendszert és a szervizben újra vissza nem kapja a Windows-t az alapértelmezett IE-vel.
    2: El nem állít rajta valamit ami miatt szól valakinek, aki ért hozzá és nem tartozik semmilyen fantáborhoz és úgy van vele, hogy "jó lesz neki az IE, azt legalább ismeri" és ha mégis elb****a akkor az MS-t zaklatja.

    Továbbra is tartom, hogy az MS lassúsági versenyt játszik, mert tudja, hogy ha az IE teljesen szabványkövető lenne akkor nekik is be kéne szállni a piaci részesedésért folytatott versenybe, mivel már a csúnya EU az árukapcsolásukat is tönkretette. ;]

    Az meg már nem biznisz.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz WonderCSabo #38 üzenetére

    "Én sokkal jobban örülnék, ha a H.264-et licencdíját megvenné az összes nagyobb böngi."

    Én is, de ez feltételezné, hogy
    a.) Sokkal olcsóbb lenne a licenszdíj
    b.) Megnyitnák.
    c.) Minden böngészőgyártónak (beleértve a Konquerortól kezdve az összes kicsit) elég pénze lenne rá, ekkor viszont már a multik nem számítanának annyira multinak.

    Mindhárom lehetőség irreális, ugyanis ezek az első lépések lennének egy normálisabb világ felé.

    Amúgy meg annyira nem rossz a Theora sem...

    (#44) moonman: Én is, ahogy azt is, hogy a tömeguser fejével gondolkodás a társadalom leépüléséhez vezet hosszútávon. A szabványkövetés fontossága is majdnem hasonló szinten van, mint a szelektív hulladékgyűjtés és hasonlók. :(

    (#51) Namelesske: "Kb ilyen az emberek véleménye az iwiw röl, myvipröl, IE röl, divatból, hovatartozásból, hovatartozásvágyból anyáznak"

    És vannak azok, akik se nem anyázzák, se nem fikázzák, hanem egyszerűen leszarják. :D

    (#59) cousin333: "Egyelőre megrekedni látszanak, talán a 4-es verzióval indulhatnak meg ismét"

    Azt itt borítékolom, hogy a globális 30%-ot már nem fogja elérni. A Chrome is leginkább a Firefox/IE7 és IE8 részesedéséből csípett. Az Opera stabil (ha most már tényleg ráfekszenek a hibajavításokra, mert ez a cookie bug még mindig idegesít, nem lehet elégszer mondani), és sajnos az IE6 is az.
    A Chrome viszont hatalmas teret fog hódítani és én személy szerint a Safariban is látok potenciált ha elérhető lesz magyarul és jobban ráfekszenek a marketingre, még fícsörök sem kellenek bele, az Apple mindig is egy divat marketinggel hajtott gyémántvécé volt.

    A ballot screennel az Opera is ismertebbé válik és az is növekedni fog és ha az MS kihozza a Gazelle-t az is. Az IE név már annyira le van járatva, hogy már csak a meglévő felhasználóit őrzi, de az újak és a visszatérők ritkák.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Narxis #65 üzenetére

    "(tabok külön processben fussanak) vagy a bővítmények leválasztása és itt a kiegészítőkkel is lesz valami, hogy ne kelljen egy-egy nagyobb frissítés után várni a kompatibilitásra"

    A multi-process tetszett az elején, aztán beláttam, hogy egyrészt több az erőforrástöbblet, mint a haszna (és itt most ne jöjjön nekem senki a "fillérekért lehet kapni ramot" szöveggel ;] ), másrészt nem jelent sokkal nagyobb biztonságot, mert kifagyhat a főprocessz is, ami viszi magával az egészet. Másrészt hogy ne legyen minden egyes link megnyitása 2-3 másodperccel (ami már elég sok) több, így az egy oldalról megnyitott oldalakat egyben kezeli. Tehát ha én megnyitok egy oldalról 30 másikat akkor ha az egyik kifagy viszi magával a másikat is az "Oh, Slap" üzenettel, amiket egyenként töltögethetek újra, ha a rajta kívül eső, nem érintett füleket nem akarom újratölteni. Plusz a gépelt komment is elveszett ilyenkor.

    Másrészt az avatatlan szemnek csalóka a Windows task managerében, így úgy látja, mintha kevesebbet enne és sokaknak a fejszámolás sem az erősségük, pedig ha összeadná és észrevenné még a maradékot is...

    "illetve, hogy ne lehessen rosszindulatú kóddal ellátott kiegészítőkkel veszélyeztetni a felhasználót(erre most is kicsi az esély, de sose lehet tudni...)."

    Erre tényleg az, mert vagy beleszól a program működésébe, vagy nem. Ha előbbi, akkor biztonsági kockázat, ha utóbbi akkor pedig olyan gagyik, mint a Chrome addonok, hogy a Mouse Gestures (és egyik sem, de ennél kifejezetten zavar) nem működik sem belső lapokon, sem HTTPS oldalakon.

    "Kényelmi és biztonsági szempontok sokkal fontosabbak mint az, hogy minden új verziónál 0,000001s-el gyorsabban indul vagy tölti be a lapot."

    Ezzel ugyanígy vagyok én is, ezért használtam Operát akkor is, amikor csak az IE volt lassabb nála. Mert lehet, hogy oldalanként 0.002 millisec-et vesztek, viszont perceket és hosszútávon órákat (és rengeteg felesleges kattintást) spórolok meg a kényelmi funkcióival.

    "Sokat hallani, hogy "rohanó" világban élünk, ez igaz, a technológia rengeteg időt takarít meg, mégis mindenki rohan, türelmetlen, nagyon gyorsan akarja azt a valamit. Hova tűnt a megtakarított idő?"

    Egyszer majd mindenkinek leesik végre, hogy úgy élünk, mint a hangyák, csak itt nem egyetlen "királynőt" szolgálunk. De ez már nem ide tartozik.

    A lényeg, hogy a CSS3, JS, Canvas, HTML5 nekem sokkal szimpatikusabb, mint az Flash vagy a Silverlight. És előbbiekhez kell a sebesség, mert nagy mennyiségben már sokszor 0.002 millisec.

    "Az IE név pedig miért is lenne "lejáratva"?"

    Mert ha 100 embert megkérdezel, aki nem IT szegmensben tevékenykedik akkor 40 azt mondja majd: Fúj, csúnya IE, csúnya Microsoft, rossz, lassú.
    30 azt: Az IE nem biztonságos, neki az nem kell, vírusos lesz tőle a gépe.
    30 pedig azt, hogy igazából nem érdekli, hogy mit használ, mert neki csak címsor és egy ablak kell.

  • Penge_4

    veterán

    válasz ntomka #72 üzenetére

    "Szóval ők is feláldozzák a multiplatformot (amiben eddig ők voltak a legjobbak böngésző téren)"

    Multiplatformban az Opera a legjobb. Firefox csak Linuxra, Windows-ra és OSX-re van, Opera pedig mindenféle mobil eszközre beleértve Nintendo Wii-t és még sok mindent.

    Ha stabilitásra értetted, azt nem tudom, csak azt, hogy Linuxosok (hardcore Linuxosokról beszélek) gyakran szidják a Firefoxot, hogy Linuxon nem éppen olyan stabil, mint Windows alatt, ezért kénytelen inkább Operát/Konqueror-t/Epiphany-t/akármi mást használni.

    OSX-en viszont azt mondták még régen, hogy az OSX-es változat gyorsabb, mint a Windows-os.

    Egyébként egyetértek, hogy gáz ez a lépés, viszont így a felhasználók előtt is bebizonyították a nyilvánvalót, hogy számukra olyan, mint open source, multiplatform meg ingyenesség csak szavak, amikkel dobálózhatnak, amíg a Google tolta a szekerüket addig jól ment nekik, most már lassan Mitchell Baker fodrászára sem lesz pénzük, egyből feladták az elveiket. ;]

    amadeus11: Ez Firefox. :D Egyébként az új Opera már kész van, ha a 10.50-re gondolsz és hasonlóan néz ki.

    (#76) ntomka: Ott sem ők a legjobbak, hanem holtversenyben az Operával. Azzal pedig, hogy melyik rendszerre hogyan implementálták lehetne vitatkozni.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz cousin333 #84 üzenetére

    "Ironikus amúgy, hogy a régi UI-t mennyire fikázták (szerintem alaptalanul), az új meg mennyire tetszik szinte mindenkinek."
    Meg hogy a régi felhasználókból hányan sírják vissza a régi funkciókat... :D
    Személy szerint az UI is csak a 10.5-től tetszik és abban is csak az átlátszóság és a címsor eltüntetéséhez nem kell .dll-t patchelni. (Ez utóbbi jó szerencsémből adódóan akkorra valósult meg, mikor a Win7 sidebar hiánya miatt már lényegtelen az oldalra pakolt fülek miatt) Hiába lett esztétikusabb, mikor egyre vastagabb lett és már az ikonméret változtatásával sem változik arányosan a padding, mint 9.2x-ben. Bár ez a legkevesebb, mivel vannak skinek, de ezt kár volt ennyire összecsapni.

    "Ahogy vesszük. Opera eltüntette a fejlécet... itt kb. vége is az átvételnek"

    Azért ennyire ne legyünk elfogultak. Ott van a slide-os effekt, és a beúszó sávok is. Valamint ami bennem még mindig egy tüske a Lock Tab átnevezése és az ikonját is lecserélték.

    "Megfordítva: a Chrome meg a "fülek a címsáv felett" dolgot vette át az Operától."

    Viszont ezt jobban csinálták, mint az Opera, mert a mai napig népszerű kérdés (és jogosan), hogy Operában miért a fülsáv fölé rakja (ezzel bekapcsolva a címsort is) a személyes sávot?
    Vagy mennyiből tartana megcsinálni, hogy a kezdősávra lehessen mappákat húzogatni és működjön a középső klikk?

    ps: Rijk kommentje megint jó kedvre derített: "This change was made on purpose to make it more difficult to hide the menu button by accident."

    Tehát ha valaki eltünteti véletlen mozdulatok sokaságával és sikerül visszakapcsolnia akkor feltétlenül szükséges, hogy utána nehogy véletlen mozdulatok sokaságával megint kikapcsolja, mert másodszor már lehet, hogy nem fog emlékezni rá hogyan kapcsolta vissza.

    Mintha az autó megkérdezné mikor fékezel, hogy nem-e mégis a gázpedált szeretted volna-e megnyomni. :DDD

  • Penge_4

    veterán

    válasz Namelesske #87 üzenetére

    A könyvjelzőkezelésével mi a baj (azon kívül, hogy igazán elférne a könyvjelzőkezelőbe még az a maradék 3 hiányzó oszlop)? Már a 10.5 legalább a duplikátumokat is felismeri sajátgomb nélkül ami ezzel egy időben megszűnt működni. A kukát például nagyon hiányolom mindenhonnan (még a FF über-könyvjelzőkezelőjéből is).

    Nem a személyes sávról beszéltem, hanem a lebegő Start Bar-ról (kezdősáv). A személyes sáv a fülsáv fölött van és ha bekapcsolod visszakerül a címsor, amivel duplán értelmét vesztik a címsorban lévő tabok. Plusz helyspórolásnak sem jó, mivel arra meg a címsort és a gombokat nem tudod rápakolni. Régen működött a középső klikk a könyvjelzős gombokon, amiket a címsor jobb végébe pakoltam, mappák akkor sem voltak, viszont ha JS kódba ágyaztam a linkeket, akkor egyszerre meg tudtam nyitni egy gombbal 5-6 oldalt is.

    Utána megszűnt mert még emlékszem rá, mikor pár ember kérdezte aztán írtam nekik, hogy nálam működnek (mivel a toolbar.ini-t hordoztam) aztán 9.5-9.6 környékén valami gáz volt vele aztán újrageneráltam aztán elfelejtettem lementeni a régit és így már nekem sem működött tovább.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Namelesske #89 üzenetére

    "Nekem azzal van igazán bajom, hogy nem bírják megoldani azt hogy középső klikkel nyithassak egy Fuckin Tabot."

    Középsőklikk mindig új lapon a háttérben nyit minden linket a könyvjelzőket pedig új lapon, de a funkcióját változtathatod. Bármelyik oldal üres területén Shift+középső klikk

    Vagy használhatsz mozdulatparancsokat is. Az elején kicsit szokatlan, de 1-2 nap után már élni sem tudsz nélkülük. :DDD
    Nyomvatartod a jobb gombot húzod az egeret kb 10-20 pixelnyit lefelé majd elengeded a jobb gombot.

    De ha mindenképp középső klikkre kell, akkor Ctrl+F12->Haladó->Billentyűparancsok->Egér, itt duplikálod a beállítást, tetszés szerint átnevezed, de nem fontos, Szerkesztés, az Application sor alá pedig nyitsz egy új beállítást, az első sorba (Input) beírod, (idézőjelek nélkül) "Button3" a következő sorba, pedig new tab (az automatikus kiegészítés segít). Elmented, leokézod és ennyi.

    "Az a baj hogy ha meg kikapcsolom a fülek újra hasznosítását akkor meg minden szart új lapon nyit."

    Azt én se szoktam, de szerencsére ezt is tönkretették a 10.5-ben. Előtte rákerestem például egy szóra környezeti menüből és az aktuális lapon nyitotta ha csak nem tartottam nyomva közben a Shift-et vagy a Ctrl+Shift-et. Most már minden esetben új lapon nyitja. Zavaró tud lenni 40-50 megnyitott fül mellett.

    Az autofill engem sem érdekel, ez az első, amit máshol is kikapcsolok, de durva, hogy
    1: Apróság
    2: Sokan szeretik.
    3: A "nagy" funkciókkal teli Operából ilyen nevetségesen egyszerű fícsörök hiányoznak.

    A mentési ablak engem is dühít. Főleg mióta megtudtam, hogy ott is csak egy dll fájl nevét kéne átírni 5-ösről 6-osra.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Namelesske #91 üzenetére

    Ja, mármint a személyes sávról? Miért a könyvjelző menüben akarod rendezgetni, mikor ott a Ctrl+Alt+B (vagy új parancsoknál Ctrl+Shift+B)?

    A 4-es 5-ös gomb ismert bug, ahogy a horizontális scroll hiánya is.

    "de mittom én lehet azért van így hogy windows ME meg 9x alatt mennyen,"

    Mire való az #Ifversion függvény?

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz pereces #97 üzenetére

    Nem lepődnék meg, ha a HTML5 video végül csak az IE10-ben lenne benne. Már így is túlteljesítették a verziónkénti fejlődési kvótát. ;]

    WonderCSabo: Reméljük akkor is megőrzik az elveiket, amikor majd valamelyik multi "jófejségből" úgy dönt, hogy kifizeti nekik, mert jelenleg a Firefox az egyetlen bástyája a Theora-nak. Ha az átáll a H.264-re akkor onnantól vége.

    Az Apple-től nem is vártam mást, de a Google továbbra is rohadjon meg. Remélem a versenyügyi hatóságok és az EU előbb-utóbb tönkreteszik őket. :(((

    Előfordulhat még (bár kicsi az esélye), hogy az MS mégis a Theora oldalára áll, egyrészt Ballmer elhatározza, hogy véletlen ötlettől vezérelve szeretne jót cselekedni az Internet jövőjéért, de sokkal inkább keresztbe tenni a Google-nak, mivel az Operát sem szeretik túlzottan, de az legalább nem jelent rájuk nézve konkurenciát. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Namelesske #101 üzenetére

    "meg mittom én milyen csoda eszközbe már benne van ez a teknika és szeretnék ha azon is használható lenne a youtube."

    Szép fedősztori, kár, hogy igazából azért azt támogatják, mert rajtuk kívül maximum a Microsoft tudja kifizetni, velük szemben viszont mind böngészőben, mind társadalmi megítélésben a Google van előnyben.
    Ezen kívül néhány apróság, mint:
    1: IE-hez van ChromeFrame, ami trójaiként fészkeli be magát.
    2: IE-hez van Google Toolbar, ami trójaiként fészkeli be magát.
    3: Windows-ra vannak népszerű (és más programmal trójaiként települő) Google alkalmazások, amik alapértelmezésben átállítják az IE keresőmotorját.
    4: A Microsoft a szabványkövetés irányába tett lépéseivel védtelenné vált az alternatív böngészőkkel szemben, ami végülis az MS saját szara és meg is érdemli, viszont egyúttal a Google malmára hajtja a vizet. A Firefox volt a faltörőkos (a Google támogatásával) a Chrome pedig szépen besétál, anélkül, hogy "bepiszkítaná a kezét". Az oldalak 95%-a már megy Firefox-szal és a FF-al működő oldalak 90%-a működik webkittel is.
    5: A ballot screen ingyen marketingfelület elsősorban a Google-nak.

    Továbbá:
    1: Az IE6-ot teljesen ellehetetlenítik, előbb-utóbb kénytelen lesznek az XP-fanatikus IE6 userek más böngésző után nézni. Vajon melyik lesz az? Az agyonreklámozott Chrome, ami a világ leggyorsabb böngészője és szuper, mert Google, a leáldozóban lévő Firefox, amivel még az új YouTube videók sem mennek és sok memóriát zabál, vagy a lassú és vírusos IE a csúnya gonosz Microsofttól vagy az a kis hogyishívják, Opera, amiben még addonok sincsenek és ki se lehet venni az e-mail klienst és még az oldalak 90%-a is rosszul jelenik meg vele, meg különben is fizetős volt. Kb ilyesmi a társadalmi vélekedés nem IT szférában.
    2: A MS még most is hülye lépéseket csinál. IE9 nem lesz XP-re. Ez egy nagy baklövés.

    Az egyetlen taktikailag zseniális lépésük (ami csak Magyarországra korlátozódik) a myvip-es kampányuk, ami miatt emberek százezrei, milliói használják, aztán mivel ezen emberek többsége folyton ilyen közösségi oldalakon lóg, így előbb-utóbb megszokja és maradni fog annál. De ennyivel le is zárultak a taktikailag sikeres lépéseik.

    Tehát a Google előtt szabad a pálya.

  • Penge_4

    veterán

    válasz x007 #105 üzenetére

    Aztán akkor miért van állandóan "Whoa, has crashed!', mikor annyira jó ez a multiprocess?
    Ja, hogy a Chrome-ban lévő bugok ellen nem véd? Ja, hogy egy normálisan megírt böngésző nem omlik össze egy weboldaltól? Ja, hogy a multiprocess miatt jóval többet zabál, de ez ugye nem tűnik fel annyira?
    Vagy hogy a külön(!) alkalmazásként indított saját parancsikonos webapp-jaid is repülnek, ha összeomlik a fő chrome.exe? Ellenben Operában ha ugyanezt megcsinálod az Opera akárhányszor összeomolhat, a widget továbbra is futni fog?

  • Penge_4

    veterán

    válasz Cathfaern #108 üzenetére

    Nem azt mondtam, hogy gyakran omlik össze, hanem azt, hogy 10 összeomlásból 8 alkalommal az egész böngésző borul, a maradék két esetben pedig az egy oldalról középsőklikkel megnyitott 50 másik oldal borul meg, azokat is külön öröm egyenként újratölteni Windows panel addon pedig nincs hozzá (ami Operában a hasonló eseteket például megkönnyítené).

    floatr: Nem játszok el semmit, magasról teszek rá, hogy hány multi csapott már le erre a licenszelt hulladékra, a Theora ingyenes és nyílt, ergo: egy firmware frissítés megoldja bármelyik DVD/BD lejátszóban, illetve zenelejátszó bizbaszban.

    "A chromiummal kapcsolatban meg nem ártana, ha egy kicsit használnád is"

    Használtam is, akár hiszed akár nem, először a Chrome-ot, aztán a Chromium-ot, mivel az gyakrabban frissült még ha manuálisan is kellett frissítgetni egészen a 2-es verzióig, amikor elegem lett belőle, hogy még a legalapabb dolgokat sem teszik bele aztán visszatértem Operára, de még figyelgettem, hogy mit hoznak ki belőle, aztán a gagyi addonokkal, amik sem belső lapokon, sem https oldalakon nem működtek plusz az indulási és működési sebességre is hatással voltak végleg lehúzta a rolót. Továbbra is követem az eseményeket, de kétlem, hogy valaha alternatívája lesz az Operának.

    Főleg, hogy jelenleg a 10.50-tel az egyetlen, ami hiányzik a Chrome-ból az a rohadt címsorkeresés, amit az Operáék az istennek nem tudnak normálisan megoldani. Már végre egy szónál is a Google-val keres. Kivéve mikor csillag, pont, kettőspont vagy perjel van a keresendő szövegben ami azért is idegesítő, mert számológépnek a Google-t használom. De ennyi elviselhető. :)

    "Így fog működni a nyílt istenállat firefox is (vszeg sandbox nélkül) pár hónap múlva azzal a különbséggel, hogy a plugin wrapper is külön processz lesz."

    Amilyen lomha alapból, ha megtolod 20-30 addonnal két eshetőséget látok
    1: Újra annyi ramot fog zabálni mint 6 Photoshop (amiben 3.x óta ők a legjobbak, sajnos a CPU usage kárára).
    2: Még ennél is lomhább lesz, mivel külön processzek közötti elérési idő több, mint jelenleg még ha a plusz absztrakciós réteget is számoljuk, ami build-in feature-öknél nem áll fenn.
    A XUL-ról meg nem is beszélve, amitől talán csak a Java ami lassabb.

    "De látom az tetszik, hogy az opera a vidzsetjeit külön processzbe tolta, na az nem gáz, mi?"

    1: A widgetek nem külön tabok, ha akarom futtatom őket, ha akarom, nem. Tetszik, hogy 15 megát zabáló MSN klienstől kezdve online rádión át weboldalakból készített egyedi widgeteket vagy akár a Webslices-tól sokkal széleskörűbb (mivel nem kell hozzá külön kód az oldalra) figyelő kis izét tehetek fel, ha akarok.

    Viszont a böngésző fülei azonnal nyílnak, a speed dial abban a pillanatban ott van, nem a szemem előtt rajzolódik ki, és így, hogy a widgetek külön vannak még csak hatással sincsenek az Opera sebességére vagy stabilitására. Nem ugyanaz azért a kettő.

    x007: "A koncepcióra ideális esetben valóban nem lenne szükség, de hát sajnos nem álomvilágban élünk."

    Oké, mondom másképp:
    Megnyitok Operában 150 fület: Eszik 600-700 körül.
    Bezárom: Azonnal visszacsúszik 2-300-ra, majd pár perc múlva már újra 150-200 körül lesz.

    Megnyitok Chrome-ban 150 fület: Eszik 1,5-1,7 giga körül.
    Bezárom: Azonnal visszaugrik 120-140 körüli értékre.

    Nekem ezért nem éri meg.

    Főleg ha azt nézem, hogy középsőklikkel a negyedik megnyitás után akad a görgetés, Operában pedig ha 10-20 linket is nyitok egyszerre akkor sem akad.

  • Penge_4

    veterán

    válasz floatr #115 üzenetére

    szar ügy, régóta teljesen automatikus

    Erről a Chromiumról beszélünk, ugye?

    "szánalom h egy böngészővel együtt kapsz még egy widget motort is, amikor vagy száz van már. Meg levelezőt, RSS-olvasót, jegyzettömböt, torrent klienst (ááh miféle torrent kliens?!), meg kismacif.szát"

    Mégis gyorsabb ez így együtt, mint a többi, amiben még alap dolgok sincsenek és most a böngésző részéről beszélek.

    "mivanmivanmivaaan? Milyen tabokban milyen widgetek?"

    Arra céloztam, hogy a Widgetek vannak külön, nem pedig minden egyes tab.

  • Penge_4

    veterán

    válasz floatr #127 üzenetére

    Ó, hát Linuxra... Az nem a Chromium érdeme, hanem a csomagkezelőé.

    "szerintem baromira szubjektív dolgokról beszélsz, és abból kiindulva ekézed többek közt a chromiumot is."

    Mivel a böngészőt használom, aztán ha nem felel meg az igényeimnek nyilván lehet benne bármilyen olyan dolog, ami néhányak szerint forradalmi újítás.

    De különben ha visszanézed a hozzászólásokat, eredetileg a Chrome-ról (azon belül is a Google üzletpolitikájáról) beszéltem és szó sem esett a Chromiumról, amíg elő nem hoztad.

  • Penge_4

    veterán

    válasz fatal` #145 üzenetére

    A motornak semmi, de annyi igaza van benne, hogy nem véletlenül hívják a Chrome-ot, Safarit és Firefoxot is IE-like böngészőnek. Nem csak a felhasználói felület miatt.

    Az Opera is betehetné a "Mozilla 5.0 compatible" stringet, de nem véletlenül nem teszi.

    Nézd meg az AntiBrowsniffer kiegészítőt. Néhol segít (például a Google Speadsheets-en azért van elcsúszva az aktív cella kijelölése, mert ugyanazt a JS-t kapja meg, amit a Webkit böngészők, pedig a Gecko-t kellene neki) de több helyen inkább árt.

    Máshol viszont a Webkithez hasonlít (pl SG alapú fórummotorokban a lezáratlan DIV miatti aláhúzás onhover eseménykor).

    A Sputnik teszt ábráján a kör közepe felé az irány sem mindegy, minél közelebb van egymáshoz két böngésző, annál hasonlóbb JS motorral rendelkezik. Értsd: ugyanazokban hibázik és ugyanazokat végzi jól).

    A Firefox az elején szabványkövető volt, majd később azt az utat választotta, hogy inkább piaci részesedést szerez, de első számú prioritása az oldalkompatibilitás lesz még ha fos is az adott oldal. Ez alatt azt kell érteni, hogy (mivel nem állt rendelkezésükre az IE forráskódja) a böngésző egyfajta A.I. alapon megpróbálja kitalálni, hogy a hülye webfejlesztő mit akart és azt hasonlóan értelmezni azonos szituációkban, mint az IE.

    A Chrome már szabványkövetőbb (meg is látszik, lásd a Szégyenfal egyik nem túl régi kommentjében felsorolt oldalakat, amik egy 5 perces keresés eredményei), de ott is vannak furcsaságok. Például az SG-s pirosvonal szürke. Ők azt mondják elavult IE specifikus dolog volt én meg azt, hogy a <center> tag még inkább elavult, mégis ha kivennék a támogatást annak következményei lennének.

    Ezzel nem azt mondom, hogy az Operába nincs ilyesmi, de az sokkal inkább a saját útját járta mindig is, mint a többi. Lásd például a kerekítések. Ha egy értéknél nem lehet tizedestörtes értéket alkalmazni, akkor az Opera a legközelebbi értékre kerekít (99.5-nél 100-ra), miközben a többi böngésző 0-nak értelmezi.

    Meg ilyen apróságok, amik csak a gányolt oldalaknál számítanak, de ott nagyon.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák