Új hozzászólás Aktív témák

  • llax

    senior tag

    válasz Morden24 #330 üzenetére

    Ha már a freeware szoftvereket emlegeted...

    Az MS is készíthetne valamilyen, pl. az Ubuntu szoftverközpontjához hasonló megoldást, ahonnét a normálisabb freeware szoftverek néhány kattintással elérhetőek lennének... Szerintem a szoftverek készítői (legalábbis a többség) ezt biztosan nem vennék rossz néven...
    Vagy a Google sorolhatná hátrébb valamilyen módon az "ál freeware" és warezoldalakat, ha valaki beírja pl. a freeware kulcsszót...

    Gyakran szoktam a Google segítségével kajtatni free programok után egy-egy adott feladatra. Amikor nem ismerem az adott célú program nevét, csak kulcsszavak alapján keresek (szép és jó a sok freeware katalógus: csak azt nem tudom meg, hogy pontosan mire is jó az adott program, nincs elég részlet közölve). Hiába pl. a "freeware" kulcsszó, az első oldalakon csak trial, demo és shareware találatok vannak (mint valami fizetett hirdetések) vegyesen a warezoldalakkal... Aztán a sokadik oldalon találok valami értelmesebb találatot, de az is sok esetben fórumra vezet, de már ez is jó eset, mert legalább ott már megtalálom az adott célra alkalmas freeware programok neveit...

    Akinek ebben semmi rutinja nincs, illetve nem szereti az angol nyelvű oldalakat, annak ezerszer egyszerűbb warezolni...

Új hozzászólás Aktív témák