Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaUser

    addikt

    válasz jerry311 #26 üzenetére

    UI: Ha a 10 évvel ezelőtt tudtam volna azt amit ma, akkor egy percig sem gondolkodtam volna, hogy elhúzzak külföldre vagy ne.

    +1 és a szomorú, hogy nem nagyon ismerek olyan korombelit, aki ne ezt mondaná....

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • #16741888

    törölt tag

    válasz jerry311 #26 üzenetére

    Nekem aztán tökmind1, mindenki azt csinál amit akar, csak szerettem volna megvilágítani a másik oldalt is. Magyarországon sem sokkal bonyolultabb boldogulni és egy korrekt javadalmazást összekaparni. Én mondjuk voltam külföldön eleget, nekem sosem jött be hogy bármennyit is vagyok ott én mindig egy idegen, egy bevándorló maradok... ráadásul én szeretek itthon lenni. Mindenkinek a szíve dolga egyébként hogy mit csinál.

    10 évvel ezelőtt volt a legnagyobb biznisz elindulni a szolgáltatóközpont karrier útján, akik akkor indultak és volt vezetői vénájuk szinte mindenki a külföldi átlagnál jobban keres. Kicsit az az érzésem hogy mindenkit elkapott ez a külföldön minden jobb láz, trendi kimenni, és nem is gondolnak bele hogy esetleg Magyarországon is vannak lehetőségek. Ettől függetlenül megértek mindenkit aki kiment, hajrá, csináljátok kívánok sok szerencsét.

  • MaUser

    addikt

    válasz jerry311 #63 üzenetére

    Az a hanyatló nyugat, nálunk a kommunista keleten nincs ilyenre szükség, mindig akad a családban pár tízmillió házra vagy éppen egy beadható diplomamunka, stb.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • Romvr

    őstag

    válasz jerry311 #106 üzenetére

    De tudom, demagóg vagyok meg ilyenek.... de

    Négy éve próbáltunk barátnővel egy ilyet (DINK), ketten kerestünk akkor 290-et összesen, nem kaviároztunk és jártunk elit klubbokba, vagy vettünk minden hónapban új telefont (szóval alacsony fogyasztásúak voltunk) és így félre tudtunk rakni havi 60-70-et. Amit az első váratlan kiadás 80%-ban el is vitt a farncba (kocsi, motorhiba). Nyaralni nem voltunk, csak ritkán vettünk új ruhákat...stb. Rohadtul nem nagy összeg az a fejenként 140-150 ezer forint (~500Ł). Ha ezt megszorzod kettővel kapsz egy angliai krumplisütő bért.

    Szerintem egy normális albérlet, két szobás, nem Rózsadomb, kerül 70-80-ba. Fejenként a kaja legalább 35-40, tisztálkodás 5-10, rezsi 30-40, utazás 15. És most járunk 140-185 ezernél. No ezért mondom mindenkinek aki kérdezi hogy egy normális fizetés 250-nél kezdődik. Ekkor hullik le rólad a "szegény" jelző, kerül fel az alsó középosztály. (ami nettó 250-től nettó 800-ig van szerintem. Fölötte gazdag vagy, alatta szegény. Tudom hihetetlennek hangzik elsőre 800k de Angliában egy gyakorlattal rendelkező IT üzemeltető megkeresi ezt az összeget vigyorogva.)

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz jerry311 #108 üzenetére

    Hülyeség.... már többször is mondtuk, sok minden OLCSÓBB (vagy ha nem olcsóbb akkor ugyanannyi, viszon MINŐSÉGIBB) kint, a szolgáltatások amik drágábbak. A tanúlság az egészből kb. annyi, hogy inkább haza kell repülni 1 hétre és elintézni a fogorvost, mint ott elmenni, és házi bulit/összeröffenést csinálni kocsmázás helyett.
    Ha nem is sokkal könnyebb, de ha az ember be tud illeszkedni akkor sokkal nyugodtabb az élet kint.

    [ Szerkesztve ]

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • Romvr

    őstag

    válasz jerry311 #108 üzenetére

    Hat hónapot húztam le anno Angliában (Liskerad), igaz az lassan 7 éve volt már. Szóval azért van némi képem arról mi mennyibe kerül stb. Akkor mindennemű kiadásom volt havi szinten ~800Ł, csak az nem mindegy hogy ebből minden pénteken Puboztunk kollégákkal (a sör tényleg drága), ebédidőben kimentünk kajálni ide-oda, ha valamit megkívántam a közértben nem az árát néztem hanem csak leemeltem...stb. Akkor havonta 1200Ł-ból (net) úgy éltem mint Marci Hevesen az itteni színvonalhoz képest. Jó ugródeszka volt.

    Sajnos haza kellett jönnöm szülők miatt és itt is rekedtem. Mondjuk most se keresek rosszul, de visszasírom Angliát. Ha itthon elrendeztem a dolgaimat tuti ismét ki fogok menni. Azt a munka/jog biztonságot, meg úgy az emberek hozzáállását az élethez/munkához semmi nem tudja pótolni. Szóval inkább kint vagyok és valami "alantas" munkát végzek havi 900-1000Ł-ért (net), mint itthon dolgozzak napi 10-12 órát és sz*passanak 310k nettóért. Meg parázzak hogy mikor rúg ki a bölcsész-diplomás 22 éves főnök, mert éppen rájött az 5 perc....stb. Tényleg ki kell menni egy kis időre hogy lássa az ember milyen egy működő rendszer.

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz jerry311 #110 üzenetére

    Viszont most te követed el azt a hibát hogy a 20-30% "felárat" hasonlítod a min. 300%-al kisebb fizetéshez.... nincs értelme, az ottani fizukhoz kell hasonlítani (de még így is van ami kint szószerint olcsóbb mint itt).
    Igen, ha Angliát vesszük, akkor csak úgy ugyanannyi minden ha font=euro. Nálatok lehet drágább a téma a HUF miatt, de amikor az euróhoz mértem az ottani árakat tényleg max 30% volt a különbség (akkoriban a font 25% lehetett drágább az eurónál).

    Viszont, ha kicsit is hajlandó az okosan vásárolni/gondolkodni az ember, akkor simán kijön jól vagy még jobban. Ettem Londonban pubban is és nem lepődtem meg az árakon, igaz a pénztárcánkhoz mérten nem volt kevés, de csak annyival volt több mintha itthon egy jobb nevű étteremben ettél volna (nem grandhotel, csak épp nem marinéni kifőzdéje vagy tibibácsi kocsmája), szóval egyáltalán nem eszméletlen. Ha ezt az egészet az ottani bérekhez mérem akkor meg teljesen rendben van a dolog.

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz jerry311 #113 üzenetére

    Angliában ennyi a különbség amit leírtam, Német o., Ausztria, Hollandia, ilyen helyeken viszont igaz az, hogy kb. u.a. az árak vannak a Lidl-ben Aldiban hasonszőrűhelyeken mint nálunk... van ami olcsóbb, van ami ugyan annyi esetleg picivel drágább, viszont minőségibb... ja és ha valami akciós, akkor az tényleg akciós, nem 3 évvel ezelőtti beveztő árhoz képest az. (jó példa pl a macska konzerv: nálunk 1,5€ körül van (akciósan legyen 1-1,3 közt), ha akcóisan hozzák németből, akkor megkapom 50-65 cent-ért, akció nélkül max 80cent)

    [ Szerkesztve ]

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • Snoop-y

    veterán

    válasz jerry311 #108 üzenetére

    Pont hogy nem lesz az aranyaiban. Elotted irtam par hozzaszolassal. Anglia London es azert mikor mar minden ki van fizetve es meg ugy marad £2000 a zsebedben akkor pont leszarod hogy az asszony hajat £100-ert vagjak fazonra...

    2 normal fizetesbol itt gondtalanul meg lehet elni.
    A krumplisuto berbol itt egy szobat berelsz es kuporgatsz otthon meg ehen halsz.
    Otthon ugyanilyen allasunk volt mint most kint es kb egy 100-150K-t raktunk el itt meg kozel 1000k -t havonta. ha 150-el szamolok akkor is tobb mint 6x-os a penzem...

    New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Új hozzászólás Aktív témák