Új hozzászólás Aktív témák

  • kisfurko

    senior tag

    válasz #16741888 #29 üzenetére

    Magyarországon sem sokkal bonyolultabb boldogulni és egy korrekt javadalmazást összekaparni. Én mondjuk voltam külföldön eleget, nekem sosem jött be hogy bármennyit is vagyok ott én mindig egy idegen, egy bevándorló maradok...
    "Máshol se sokkal jobb...", ez a kamu szöveg megy mindenhol Magyaroszágon. A valóság pedig nem ez. Összehasonlíthatatlan a kettő. Ja, hogy alkalmazkodni kell? Amikor valaki Budapestre költözik, akkor nem kell alkalmazkodni? Kellően nyitottnak kell lenni. Ha ugyanazokkal az elvárásokkal élsz, mint Magyarországon, akkor sose fogod jól érezni magad, mert nem Magyarország. Akkor tényleg mindig idegen maradsz. A kezdet bizony nehéz, de idővel beérik minden. Csak nem szabad feladni.
    És rendben van, hogy akadnak elvétve olyan állások, amik a külföldi minimumnál jobban fizetnek, de ezek az állások külföldön még jobban fizetnek, és kb. feleannyi stressz sincs. Vagy jóval egyszerűbb munkát végzel majdnem ugyanannyiért. Ez abszolut nem trendiség, egész egyszerűen sokkal jobb lehetőségek vannak a világ jobbik felén. Én nem kerestem szoftverfejlesztő mérnökként annyit, mint itt egy jóval kevesebbet tudó technikus minimum kap. És többnyire többet kapnak, mint a minimum... De mi nem is elsősorban a pénz miatt jöttünk el, hanem elegünk lett a fojtogató légkörből, az állandóan búvalbaszott emberekből, a kényszeres kerülőutakból, az ügyeskedőkből stb. És itt tapasztaltuk meg, hogy mennyire más életminőségben lehet élni, amit el se tudtunk addig képzelni, pedig Magyarországon se voltunk szegények (gazdagok se).
    Nehogy azt hidd, hogy támadni akarlak, csak gondoltam, bemutatom másnak, hogy máshogy is lehet. Huszonévesen bizakodik az ember még, nem látja a valóságot. Ha tehetném, visszamennék az időben, és már az egyetemet is máshol csinálnám.

    U.i:

    Amit korábban írtam a kínai bérről, az nem vicc, hanem biztos forrás. Ennek tükrében döntsön mindenki :)
    Ha tudsz németül, irány Ausztria, Németország vagy Svájc, kinek mi tetszik.

Új hozzászólás Aktív témák