Új hozzászólás Aktív témák

  • #16741888

    törölt tag

    Sok szempontból lehet nézni a 200-at. Pestről nézve almát almával hasonlítva kevés. Informatikai végzettséggel szintén kevés. Német nyelvtudással 18 évesen pályakezdőként vidéken, korrekt. Bármennyire is meglepő, a fizetésbeli különbségek vidéken is nagyon sok helyen megjelennek. Pl. meg kell nézni egy Cinema city jegyárat (Tesco ugyanez), van 20% különbség Pécs meg Pest között. Ezzel nem azt mondom vidéken jobb az élet, mert az egyenleg így is bőven negatív de, azért direktbe össze se lehet hasonlítani Pestet meg vidéket a fizetések szempontjából.

    Ezek a szolgáltató központok nyelveket beszélő fiataloknak csúcs szuper munkahelyek. Én is dolgoztam az ITnál is, 19 évesen bekerültem, mert beszéltem nyelveket és a Phn eltöltött évek alatt ragadt rám némi IT. 21 évesen csoportvezető lettem, 23 évesen meg középvezető. Idén manager pozícióban váltottam egy hasonló szolgáltató céghez. Diplomám meg lesz jövőre.

    Persze ki lehet menni külföldre, mert indulónak biztos többet lehet keresni, de ezeknél a szolgáltatóközpontoknál kb. minden csak elhivatottság, meg szilárd jövőképnek a kérdése. Rendesen dolgozva simán lehet akár évente is szinteket lépegetni, ráadásul legkésőbb másodikán jön a segély a számlára, ráadásul negyedévenként könyörögnek hogy menjé IT kocsmába oszt igyál ingyen, meg amúgy hopp egy karácsonyi buli ahol szintén inni kell, ja meg évente csapatépítő, ágazatban meg csoportban... meg ha az ember eltöri a lábát motorozás közbe a céges biztosító csak perkál... hát meg ugye normális munkakörülmények, kv, tea, cukor, méz kakaó... ja nem ez nálunk van. :DDD de ott is vannak hasonló dolgok.

    Mindezt miért? Hogy felvegyé az index a Ph meg a facebook mellett napi 20-30 hívást és remote megold a szerencsétlen problémáját... Infó végzettséggel nyilván nem Service Deskre kell menni, nade pl. 18-25 évesen 1 szem német nyelvtudással, végzettség nélkül, vidéken, tényleg nem jó az a 200? Tényleg annyira egyértelmű hogy ki kell menni külföldre szart lapátolni 1500euroért a légkondis iroda helyett? :D hajrá.

    Jóhát a sajtótájékoztató elég béna volt, főleg ezekkel a kijelentésekkel, de hát ezektől az emberektől nem is vártunk mást. :) Tessék átgondolni.

Új hozzászólás Aktív témák