Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • repvez

    addikt

    Én sem nagyon értem teljesen ezt a frisitést dolgot.
    Tehát jön egy ikon amivel a mostani rendszerem egyszerüen ujratelepül vagy lesz lehetőségem, teljesen friss installációra is a meglévő win7es vagy win8.1es serialomat felhasználva az aktivációra?

    Mert a jelenlegi (több mint 2 éves rendszeremre) nem szivesen huznám rá az ujat abból csak kavarodás lenne.

    Illetve miben merül ki a nem jogtiszta használat? ha évente mindenképp aktiválni kell ?

    Az UEFI-t mennyire fogja kihasználni illetve a usb3-ast a telepités alatt? A régi VGA-k müködni fognak vele?MErt egy 4850es VGAm van ahhoz meg már 2013-ban volt az utolsó driver frissités.
    ÉS egyenlöre nem szivesen cserélnék semmilyen hardvert a driver hiánya miatt.

    Ezeknek hol lehet utána nézni, hogy milyen eszközök nem lesznek támogatottak? Mert a webkamerához sem tudtam már win7 64bites drivert találni és igy nem ismerte fel, pedig gyárilag azt irják, hogy nem kell hozzá külön driver, enynit erröl.

    [ Szerkesztve ]

  • repvez

    addikt

    A nativ usb 3 támogatást viszont beletehetnék, hogy már a telepitéskor azt használja, persze ez gondolom, hogy a bios/UEFI dolga lenne, de eddig nem találkoztam ilyen beállitással sehol, mindg csak a win feltelepitése és az usb3 driver telepitése után volt csak elérhető ez a port.

    Az internet nélküli használat mennyire lesz megengedve? Mert mondjuk nagyon nem örülnék neki, ha a mobilnetem álandoan azért fogyna le ,mert önkényesen frissiti magát .
    Meg igy az esetek 80%-ában számomra felesleges frissitések csak a tárhelyet foglalják majd a rendszer partición, Ami most nálam 50GB és márcsak 3gb szabad helyem van mert a frissitések és az ideiglenesen letöltött fájlok tartalma állandoan felduzzasztja.

    Remélem, hogy meg lehet addni, hogy cxsak 1 felhasználó használja a gépet és az az egy a rendszergazda is és akkor nem kell minden telepitéskor ezzek szórakozni illetve a rendszer indulásakor bejelentkezgetni.

    Arra viszont kiváncsi vagyok, hogyan szinkronizálja majd egymást az asztali és a laptopom ha ugyan az az oprendszer lesz rajtuk.

  • repvez

    addikt

    válasz #58000384 #80 üzenetére

    Ezt nem tudtam, mert én már az elején letiltottam minden frissitést.
    A felhasználónál meg a laptopon beállitottam, hogy ne kérje a jelszót,de mégis ott a kis ablak, hogy bejelentkezik és csak ezután tölti az asztalt be.
    Az UAC néha hasznos volt, hogy nem engedet egyből telepiteni beépülö progikat,de azért sokszor már bosszantó, hogy egy sima mappa nyitásnál is siránkozik.

    A szinkronizálást meg nem tudtam tesztelni, mert csak a laptopomon volt 8.1 a pc-n win7. és droidot használok telefonon nem wint.

    Az a bajom a támogatásal, hogy amikor arról akartam telepitenni a wint akkor nem használta az usb3as sebességet csak 2.0ásként ismerte fel és csak a telepités után a driver installal került be az eszközkezelőbe a 3as.
    Sőt a laptopomon 3 foglalat van és csak 1 et használt telepitéskor és igy az egeret ki kellett huznom addig mig nem települt.

    Amugy kiváncsi vagyok a driver támogatásra, mert a PC-m Asrock 970ext4-es, ehhez lesz e ujabb bios vagy egyéb chipdriver,
    Vagy laptopom egy toshiba 750es Satellite, ahhoz meg állitólag csak a gyári driverek jók.
    Már a 8ashoz sem találtama tapipadhoz drivert igy meg a oldalcsúszkákat nem kezeli

    Szóval lesznek érdekes dolgok.

  • repvez

    addikt

    válasz #58000384 #112 üzenetére

    Nálam a laptopnál teljesen szűz win8.1 telepitése után lefrissitett és utánna az asztalig nem jutott el az ujrainditásból mert mindig kékhalált dobott és önálóan ujraindult , majd ismét ujratéve kikapcsoltam a frissitéseket és azóta is hibátlanul megy.

    Az arteros hálózati vezérlő frissitésére hivatkozott,de a win dobta fel mint frisitést.

    Ha egy ilyen előadja magát akkor , hogy leszek tul rajta ha az ujratelepitésnél már tartalmazni fogja a javitást is? és ez a bátyám asztali gépén is előjött, tehát nem tipus specifikus volt a hiba.

  • repvez

    addikt

    válasz #58000384 #115 üzenetére

    Nem tudom, hogy minek a fügvénye , hogy ilyen problémát okoz,de 3 ból 3 szor megcsinálta és más gépen is, pedig én is tul vagyok már pár win telepitésen,de a win7es óta még kékhalált nem láttam, itt meg sorra dobálta egy friss telepités után.
    És csak igy tudtam kivédeni, hogy nem engedem a frissitést.Mert ha a rendszer felállna utánna és ugy jelezné a hibát akkor tudnék ellene tenni,de igy, hogy már a win betöltése elött ujraindulgat igy esélyem sincs bármit kicserélni vagy ujat tenni helyette.

Új hozzászólás Aktív témák