Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zeratul

    addikt

    válasz Morden24 #794 üzenetére

    Semmi bizonyíték nincs rá hogy a warez nélkül nem ott lennének az árak ahol. Akkor most rohadjon meg az is aki PCguru mellékletként megvette az Aqunanoxot 1400 Ft ért és még újságot is kapott hozzá, mert volt aki megvette 10ért anno? Meg rohadjon meg a Gigabyte mert Stalkert csomagolt a 8800GT mellé? Ezek is példázzák hogy iszonyatos haszonkulccsal dolgoznak a kiadók és még nem látták be a sürü cent ritka Euro szólás értelmét. Vajon wareznak nem volt a nagy cégekre is olyan hatással hogy bizonyos termékek árát csökkentse? PiciPuha esetén egyértelmű. Mikor a jogtiszta cistával eladott noti és az oprendszer nélküli noti között 10K a különbség? Na meg otthoni office 15Kért 3 gépes licenszel? Mennyi köszönhető ebből az oppenoffice és mennyi az "alternatív" beszerzési forrás hatásának?

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #794 üzenetére

    Akkor én miért ne védjem önzően a saját érdekeimet, főleg, hogy egybevág az aktuális társadalmi normákkal valamint joggal?[...]Szarok én arra, hogy valaki engem önzés okán megkárosít, hiszen nekem lesz kevesebb pénzem, vagy akár tönkre is mehetek.[...]Sem ma, sem holnap, sem 100 év múlva nem fogom azt elfogadni, hogy azért, mert valaki önkényesen rövidítőutat választ és ezt kifogásokkal alátámasztja, azért más emberrek járjanak rosszul.

    Ezzel csak egyet tudok érteni, ahogy már korábban kifejtettem. A mai társadalomban minden viszonylagos, így sosem lesz igazság és aranykorát fogja élni az oszd meg és uralkodj elv. Érthető a te álláspontod is a te szemszögedből és a warezolók álláspontja is a warezolók szemszögéből. Sőt, még a milliárdos cégvezetők álláspontja (van nekik olyan? :D ) is érthető az ő szemszögükből. Ennyire egyszerű.

    A warezkérdés árcsökkenéssel való megoldása újabb ellenérdekeket hoz létre, mert bár könnyebben megfizetheti az adott termékeket egy minimálbéren élő munkás, de a cégek profitja csökkenne.

    Ha tud úgy rövidíteni, hogy másnak ne ártson vele, akkor tőlem aztán hadd szóljon.

    A mai társadalomban ez sajnos nem lehetséges. Egyébként ez egy érdekes kérdést felvetett bennem. Mi a véleményed arról, ha valaki hajnal 2-kor egy kihalt úton, ahol kilométerekre nincs autó áthajt a piroson? Ezzel nem árt senkinek, viszont semmibe veszi a törvényt.

    Nem, ott sem volt egyenlő az, aki nem tudott olyan jól vadászni.

    De lehet, hogy a barlangrajzokat szebben le tudta festeni. Én nem ilyen különbségekről beszélek.

    Ha te nem láttad, hidd el. Ha nem hiszed, vak vagy.

    Nézd meg a filmet és értelmezd, gondolkozz. Ennyi volt a kérés, nem több.

Új hozzászólás Aktív témák