Új hozzászólás Aktív témák

  • joghurt

    addikt

    Pár észrevétel:

    - Élesztőből a 10-15 szerintem nagyon tág határ, nálam ennél kisebb különbségektől is jelentősen változott a végeredmény. (Mint ahogy a végén te is írod.)
    - Kezdőknek mindenképp az élesztőport javasolnám, mert sokkal pontosabban lehet adagolni, és a minősége is egyenletesebb, mint a ''friss'' élesztőé.
    - A receptekben (még a sós pogácsában is) szereplő cukor az élesztőgombák táplálékának kell. Azt lebontva böfögik tele a kenyérneműt, attól lesz lyukacsos. Nem tudom, a méz erre a célra mennyire jó. Viszont: a keléshez 37 fok az ideális, ezért a szobahőmérsékletűnél mindenképp melegebb tejjel célszerű dolgozni. Hűtőből kivett tej + hideg csapvíz = brikett.
    - Ha valaki nem szereti a kenyérgépekre jellemző, tömör kenyeret, az adhat hozzá aszkorbinsavat is, amitől valamivel felfújtabb lesz a kenyér. (A némely pékeknél kapható, kétmaroknyi, ámde érintésre szétporladó zsömlékbe pl. túl sok aszkorbinsavat tettek.) Gyógyszertárban lehet beszerezni, por alakban.

    Receptet rengeteget lehet találni a hálón, kukoricás (kukorialiszt) és krumplis (főtt krumpli vagy krumplipüré por) kenyeres változatban is.

    Az én alapreceptem (figyelem, nagy kenyérgéphez!) :

    375 ml víz
    100 ml tej
    750 g finomliszt
    225 g rétesliszt
    3 ek. olaj
    3 tk. só
    3 tk. cukor
    2 tasak élesztőpor
    1/2 tk. aszkorbinsav

    A tej élet, erő, egészség.

Új hozzászólás Aktív témák