Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • finest

    őstag

    válasz sztikac #3 üzenetére

    Szia!
    Szerintem ne írd le Chomskyt iylen hirtelen! Ami azt illeti elég értelmes tag, simán tennék fel tőle még számos cikket, de nem akarom, h már így az elején egy szerzőtől több írást is legyen itt, hiszen azt írtam, h a világra akarunk kitekinteni, és hát akkor már lehetőleg minél több gondolkodón keresztül tegyük.
    Én nem értek a rakétákhoz, úgy vélem azt kellene felfedezni, h Kelet-Európban fokozódik az amerikai jelenlét. Csehorszégban rakéták, nálunk radarállomás (igaz ez NATO), Romániában öt katonai támaszpont, ott van aztán még Bush koszovói felhívása a függetlenség kikiáltására stb. Ez nem nagyon van ínyére az oroszoknak. Ezért együtt gyakorlatoznak a kínaiakkal, berepülnek az amerikai légtérbe, tiltakoznak. Szóval elég feszült a helyzet és ebben az USA felelőssége egyáltalán nem elhanyagolható.
    Bush és a kormánya igazi elefánt a porcelánboltban, azért kell tiltakozni, h tegyenek idő előtt túl sok kárt a régió politikai egyensúlyában.
    Ez a címben megszólított Tomas gyerek amúgy valóban egy vérbeli aktivista. Van itt róla egy cikk: [link]. Ezt az oldalt én nem ismerem mert koréábban nem az én szájízemnek megfelelő dolgokat írtak, így nem olvasom.

    [Szerkesztve]

    “Don’t shoot, I’m Globish.”

  • aginor

    addikt

    válasz sztikac #3 üzenetére

    Kedves Barátom!

    Itt nem csak arról van szó, hogy egy esetleges konfliktus esetén a rakéták hány százalékát tudják vele leszedni, itt arról van szó, hogy az amerikaiak tovább akarják erősítni a jelenlétüket a térségben, és az azért is nyugtalanító, mert az ameriakiak külpolitikáj a megfélemlítésre és a zsarolásra épül/épült.
    Nézzük pl. Iránt, mit is mondanak az amerikai felebarátaink?
    ''Vagy azt csinálod amit én mondok, vagy az európa bázisokról is induló légierőmmel szarrá bombázlak, megszállak, majd rádkényszerítek egy olyan társadalmi berendezkedést ami neked természetellenes, de nekem jó.''
    És persze mindezt a világ érdeképen, ja és persze a terroizmus elleni harcra hivatkozva-azon terrorizmus ellen amit ő maga hívott életre, és támogatott évtizedeken keresztül..

    De nézzük csak mit is csinálna az általad barátom, oly nagyra becsült egyesült államok?
    Azt amit a kubai rakétaválság idején is, minden lelkiismeret furrdallás nélkül kirobbantana egy atomháborút(bár akkor az nem jött össze, de nem rajtuk múlott)..

    A lator államok meg ázsiában vannak és lehetséges célpontjaik az usa nagyvárosai, tehát teljesen értelmetlen ilyen ürüggyel európába telepíteni a védelmi rendszert. Itt látszik jól, hogy az usa még mindíg retteg az oroszoktól, és az ehez hasonló lépésekkel csak erősíti a mostanában alakulgató orosz-kínai barátségot, ami vágülis a saját érdekeivel ellentétes..
    Megint egy újabb példája a megfontolt és bölcs amerikai külpolitikának.

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Új hozzászólás Aktív témák