Új hozzászólás Aktív témák

  • qfm

    senior tag

    válasz bambano #35 üzenetére

    de, a gugli készen kapja a dolgokat. például azokat az internet kapcsolatokat, amik például hozzád, a te lakásodba bemennek és a te pc-dben végződnek. ezt például a gugli teljesen ingyen kapja, ennek ellenére folyamatos kiadásokba taszítja a te isp-det is és nem száll be a költségekbe. utána jön az autó, ellopja az arcodat, a rendszámodat, a házad kinézetét (pedig azt is védi az szjt), a wifidet, az email jelszódat, stb.

    Ő csak a gerincig kapja készen a hálózatot. Onnantól a felhasználó biztosítja neki, azzal, hogy fizeti. Ha nem fizetnének, senki nem juttatná el hozzánk a google szolgáltatását. Tehát a terheknek ezt a részét, nem a szolgáltatók, hanem mi viseljük. Ráadásul mint programozó félét, súlyosan zavar sokadjára is, hogy folyton az internet kapcsolatról van szó, miközben ott fejlesztők hada dolgozik a szolgáltatásokon. És az képviseli a valódi értéket.

    A youtube például pont egy olyan szolgáltatás, ami indokolja a nagy kapacitású szolgáltatásokat. lehet, hogy neked nem kell, nem tetszik, de az userek zöme csak kisámfázza valamivel a drótot, tehát másoknak minden bizonnyal tetszik.

    Nem kétlem, hogy sokak számára fontos, de nehezen hiszem, hogy pl. az email szolgáltatás azonos forgalmat generál a youtube-al. Ráadásul nem a youtube az egyetlen ilyen videó megosztó, mégis őket támadják a legjobban. (Tudom, szem előtt vannak) Mindenesetre ezt egy sima QOS szintű dologgal meg is oldhatnák, hogy a youtube hátrébb kerüljön, ha valóban kicsi a sávszélesség. Bár a torrentoldalak sikeréből kiindulva, nem ez látszik.

    "Biztos vagyok benne, hogy most is lenne alternatíva,": akkor sorold a bizonyítékokat. mert ezt így kijelenteni igen huszáros, csak amikor elkezdené valaki kiszámolni, hogy mik is a költségek, akkor jönne a döbbenés.

    Elég abból kiindulnom, hogy jelenleg is van ingyen mobilnetem, pedig pofátlanul olcsó előfizetésem van. Mivel továbbra is elakarnák adni a szolgáltatásokat, biztos vagyok benne, hogy ezek a lassított netek, nem tízezrekbe kerülnének később sem. Persze, kényelmesebb most 40Mbit-es neten lógva, de voltak hetek mikor csak a mobilnet állt rendelkezésre, és akkor is kibírtam. (de jó példa lehet, az ingyenes betárcsázós net is, amit már sokszor megléptek)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák