Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz Viktor81 #32 üzenetére

    Sajnos nem lehet kijelzõt kapni. 29" a teteje a monitoroknak és azt is annyiért adják, mint egy 42" os TVt. Lehet venni projektort, de az meg jóval drágább mint a TV, mire vászonnal álvánnyal sötétítéssel a nappaliba kerül. Azt gyanítom hogy a "nagyok" azért nem adnak el csakpanelt mert egyrészt nem lenne meghatározóan olcsóbb, másrészt még mindig arról álmodnak hogy részesei lesznek a tartalomszolgáltatói láncnak. Szóval igazán ostoba TVk akkor lesznek, ha valamelyik gyártó már nem tudja fenttartani a szoftverfejlesztõ részlegét.

  • Malachi

    addikt

    válasz Viktor81 #36 üzenetére

    "en vettem kijelzot 65"-ban (ill. mivel plazma, ezert megjelenito) es a "gyenge" reszeit egyszeruen kivaltottam egy HM erositovel es egy jo medialejatszoval. Miben fognak ok ennel tobbet kinalni nekem (vagy barki masnak) ?"

    abban, hogy ezt a lehetőséget másnak is megadják, amit te összedominóztál magadnak. olyannak, akinek eszébe se jutott, hogy ilyet is lehet. és igen, gondolom csak panelt vennének, és ők oldanák meg a többbit.

    azt nem értem az ilyen hírek alatt, hogy ha van egy tényleg érdekes elképzelés (most nem eleve marhaságokra kell gondolni) miért kell élből lesöpörni az asztalról? legyen csak ilyen is, nem? kinek árt? neked? nem a te pénzedet kockáztatják. ha jó lesz, mi vevőként csak nyerhetünk vele mert nagyobb lesz a választék. ha nem sikerül a projekt, akkor meg ennyi volt.

  • Malachi

    addikt

    válasz Viktor81 #40 üzenetére

    nem értetted meg, amit mondani akartam.

    MÉG nem tudom, mitől lesz jó, mert MÉG nem láttam a kész terméket. MAJD MIUTÁN kijött, ha kijön egyáltalán, akkor megnézem. az elképzelés érdekes, nekem nem is lenne ellene kifogásom, ha egy ilye tévém lenne itthon.

    végül is belegondolva akkor lenne érdekes, ha határozottan olcsóbb lenne egy ilyen összeállítás, mint egy mostani bármilyen tévé. én egy média lejátszós, net kapcsolatos központi egységet vennék hangrendszer nélkül.

    eladnám a külön médiaboxomat, és a tévére rákötném a házimozi erősítőt. ha jó minőségű panellal és elektronikával szállítanák, 42"-es méretben 100-110 ezer körül bruttó, akkor érdekelne. talán kicsit drágábban is.

    [ Szerkesztve ]

  • nagash

    senior tag

    válasz Viktor81 #36 üzenetére

    Tehát a mitől lesz a 70Ft-nyi tejföltől 200Ft-al drágább a lángos és a fém helyett műanyag házas telók meg 200$-val olcsóbbak... Íme

    Mert a tv árát a 300Ft-os hangszóró 300-al dobja meg... :C

    Nem baj, ha nem értünk egyet az ötlettel, de te vagy a csúcsra, vagy az Orion-ra "buzdítod" a népet. Mi van, ha ez a kettő között van?

    Mindegy, hagyjuk. Ha megjött az első példányom, majd írok róla és akkor megnézzük.

    Knoblauch macht einsam.

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz Viktor81 #45 üzenetére

    Nekem egy HDMI -> kép átalakítóra van szükségem. Odaadom neki a digitális video jelet, és világítson két millió pixel a megfelelő színnel, másodpercenként 30-szor.

    Amire nincs szükségem:

    - Digitális -> analóg hang átalakító
    - Hangszóró
    - Digitális tuner
    - Távirányító
    - Videó jel váltó
    - USB host csatlakozó
    - Analóg videó jel feldolgozó
    - Bármi nemű videó-dekóder
    - App futtatási lehetőség, vagy bármilyen komplex menü
    - Hálózati csatlakozás
    - Online videotár
    - Hang és mozgás-vezérlés, mikrofon, webkamera
    - Tech support azoknak a user-eknek, akik nem tudják beállítani a csatornákat
    - Skype, és egyéb licenszelt szoftverek
    - Branding és reklám

    Az egyik oldalon mindegyikre mondhatod, hogy filléres vacakok. Viszont éppen te mondtad, hogy a minőségnek ára van, és a nagy gyártók figyelnek a minőségre. Tehát nem a legolcsóbb kínai hangkártya fog belekerülni egy már egy LA620-as TV-be sem, hanem valami Dolby certified cucc, licenszekkel, és a megfelelő minőséggel. A minőségi DA átalakítás még mindig az egyik legdrágább dolog. Ugyanez vonatkozik a tunerre is, a különböző képjavító megoldásokra.
    A szoftvernek, főleg a tesztelt, gördülékeny és ergonómikus szoftvernek igen magas ára van. Ezért kell a Kínai telefongyártóknak 4 meg 8 magot rakni az Androidos telefonokba, hogy megközelítőleg olyan gördülékeny legyen, mint egy egymagos Samsungok. És ezért húzzák le a review-k a médialejátszókat. Mert a szoftver drága: vagy drágán kell fejleszteni és karbantartani, vagy drágán kell licenszelni.
    Ahogy írtad, az sem újdonság, hogy LG, Samsung, Sharp, NEC, ViewSonic ... OEM gyártóként szállít panelt. De nem csak az Orionnak. Az iPhone-ban Sharp, a Dell Ultrasharp monitorokban NEC panel van, és ezek azok a kijelzők, amiket mindenki dicsér, nem a tavaly előtti fejlesztésekről lehúzott még egy bőr.

  • nagash

    senior tag

    válasz Viktor81 #45 üzenetére

    Szia!

    Szóval:
    Lehet, legyen igazad.

    Még egyszer leírom, hogy én mit várnék bármilyen TV-től (nem kifejezetten a projekttől) és ezzel zárom is a dolgot.

    Online tartalom fogyasztása:
    -YouTube,
    - Netflix (ha lesz)
    - Fuso
    - akármi

    Videók lejátszása (tudom, már lefutottuk a másik fórumban):
    - MKV jó lenne, erre a Sony (nem fos gyártó, 200k-s terméke nem képes)
    - feliratok kezelése (mint egyel feljebb)
    - DLNA (nem csak a dobozon felírva)

    Tuner:
    Ha mindent nézni szeretnék amit szeretnék, akkor ugyanúgy fizetek a DVB-T csatornákért mint a kábelért, a DVB-C-t nem engedi egy szolgáltató sem, saját box kell hozzá, így inkább nem nézek tv-t.

    Képernyő:
    40-42" nekem elég. Sorozatok 720p-ben, mozifilmek 1080p-ben NAS-ról, vagy az említett netes tartalomszolgáltatóktól. Erre jelenleg egy Raspberry Pi-t használok és teljesen faszányos a célra. (Tessék már magamnak is építettem valamit, igazad van!)

    Hang:
    Az asszony nem engedte, hogy telerakjam a szobát a 7.1-el, így marad a tv hangja, ami nekem egyelőre bőven jó (és gondolom még 100ezer másik embernek, de nyilván nem ők a piac).

    Szerintem várjuk meg, hogy lesz-e valami belőle, aztán le lehet húzni, addig meg inkább drukkoljunk a magyar cégeknek, hátha mégis összejön nekik valami. Ha kicsit felrázzák az állóvizet, már megérte.

    Üdv,
    nagash

    Knoblauch macht einsam.

Új hozzászólás Aktív témák